Čínska kaligrafia - Feng Shui - Stavba na kľúč, príprava | moja Nitra
 
 

Čínska kaligrafia - Feng Shui poradenstvo a Feng Shui projekty

dátum pridania: 22.06.15-14:46

Slovo kaligrafia má pôvod v gréčtine a znamená krásne písmo alebo krasopis. Je to určitá forma meditácie. Aj v prípade, že sa vám nechce, ste apatický alebo nemáte dobrú náladu, dokáže vás dostať do pohody.

Čo to vlastne je?

Slovo kaligrafia má pôvod v gréčtine a znamená krásne písmo alebo krasopis. V Číne je považujú za umenie samotné. Na maľovanie kaligrafických znakov sa používajú špeciálne štetce. Rúčka je najčastejšie vyrobená z bambusu. Zhotovenie kvalitného štetca je veľmi namáhavé, používa sa hlavne srsť zvierat, najkvalitnejšie sú z vlka. Niektorí majstri dokonca pridávali aj pár svojich vlasov, čím si určitým spôsobom podpísali svoje dielo.

kaligrafiakaligrafia

Bežne sa používa čierny tuš, tie farebné sú len príznakom modernosti. Kaligrafia si vyžaduje absolútne sústredenie, musíte nechať splynúť dušu, myseľ a telo do jedného celku. Významnú úlohu pri tom zohráva správna koordinácia dýchania. Zvyčajne sa kaligrafia píše v sede na pätách, za stolom alebo postojačky.

kaligrafiakaligrafia

Upokojí Vás

Originály týchto obrazov sa označujú špeciálnymi pečiatkami. Jedna predstavuje čínske meno majstra a druhá je vlastne čínsky citát vyjadrujúci jeho povahu.
Najpodstatnejšia časť kaligrafie je pokoj, ktorý sa pri tvorbe dosahuje. Je to určitá forma meditácie. Aj v prípade, že sa vám nechce, ste apatický alebo nemáte dobrú náladu, dokáže vás dostať do pohody.

 

Feng Shui - Saimon Team

 

Tel.: 0910/ 781 881

E-mail: info@fengshui-saimon.sk

www.fengshui-saimon.sk

Nájdete nás aj na Facebooku:
 
 poslať článok mailom  vytlačiť článok