Dobšinskeho 15, Nitra, 0908 545 042
detské centrum nitra

Púpavienky BABY CENTRUM

dátum pridania: 19.09.18-13:52

Je pre Vás dôležité, aby ste so svojim dieťaťom trávili viac času a tým si budovali lepší a zároveň zdravší vzťah? V BABY CENTRE Púpavienky chceme deťom ale aj rodičom ponúknuť vždy niečo viac. Dieťatko si nájde nových nerozlučných kamarátov a naučí sa aktívne a hlavne s radosťou tráviť čas. Dieťatko získa okrem nových zábavných kamarátov aj skúsenosti a zážitky, ktoré ďalej vo svojom detskom svete bude môcť napĺňať a zároveň sa všestranne rozvíjať.


Narodenie Púpavienok

"Myšlienka vzniku Púpavienok vznikla keď moje deti boli ešte malé a chcela som pre vymyslieť nejaký program a zmysluplne naplniť čas. V tom čase v Nitre pre malé detičky bolo toho veľmi málo. Začala som sa aktívne podieľať na vytváraní programu v Materskom centre. Po ukončení vzdelania v tejto oblasti som sa začala venovať detičkám a ich pohybovému rozvíjaniu aj vo vode aj na suchu." hovorí naša milá Nasťa Ullerová, zakladateľka Púpavienok a zároveň členka občianského združenia "Spolu a štastne".

detske centrum nitra

Dlhé roky vediem pohybové krúžky a plávanie s bábätkami a detičkami do 4 rokov a snažím sa o podporu rodičov a detí v tejto oblasti. Vďaka dlhoročnej praxe s plávaním a cvičením a stálemu dovzdelávaniu v tejto oblasti som mala potrebu ďalej šíriť moje skúsenosti a pomoc.

baby centrum nitra

Okolo mňa boli aj ostatné žienky, ktoré mali rovnakú túžbu – deliť sa o svoje skúsenosti, vedomosti, svoju vášeń. A tak sa narodili Púpavienky, naše ďalšie dieťatko, miesto kde môžeme odovzdávať vzácne skúsenosti, miesto kde môžeme pomôcť rodičom v tak vzácnom období ich detičiek. Pretože od dobrého začiatku závisí veľa...

moje stastne dieta nitra

Pre koho sú Púpavienky a čo podporujeme

Naše Baby centrum Púpavienky vzniklo pre rodičov a deti ako priestor, kde by mohli zmysluplne tráviť čas, vzdelávať sa v oblastiach, ktoré sú rodičom blízke, ale aj miesto , kde môžu dostať podporu a pomoc, zažívať radosť, športovať a rozvíjať priateľstvá. V našich priestoroch tvoríme aktivitky pomocou ktorých, sa môžu celostne rozvíjať a tráviť čas so svojimi vrstovníkmi. Tiež do nášho centra môžu prísť rodičia s deťmi aj bez toho, že by sa chceli zapojiť do nejakého kurzu či prednášky, keď sa chcú len pohrať a stráviť čas s vrstovníkmi.

vzdelavanie rodicov nitracentrum pre rodiny s detmi

Snažíme sa podporiť vzťahovú väzbu, prirodzené rodičovstvo a rešpektujúcu výchovu, preto podporujeme prednášky, besedy a semináre v tomto duchu a v tomto duchu vedieme aj naše kurzy. Sympatizujeme s montessori pedagogikou, tak sa snažíme využiť tento prístup nielen v aktivitách, pomôckach a hračkách, ale aj v prístupe k dieťatku, ktorý rešpektuje jeho osobnosť, jeho tempo a potreby. V našom centre pôsobia odborníci, ktorí majú nielen vzdelanie, ale aj dlhoročnú prax.

centrum volneho casu nitraspolocenske aktivity nitra

Pravidelné aktivity v Púpavienkach

Cvičenie bábätiek a detičiek s rodičmi

Na kurzoch hravou formou, za pomoci rodičov, inštruktorky a rôznorodých pomôcok rozvíjame psychomotoriku bábätiek a detičiek v každom období ich vývoja. Pri bábätkách je to aj nácvik správnej manipulácii, čiže nosenia a dvíhania , čo je základom zdravého vývoja malých pokladov . Ale spolu sa tiež masírujeme, tancujeme a spievame si a tak okrem prehlbovania pohybových schopností, podporujeme pozitívne vnímanie hudby a rytmu.

cvicenie s detmi nitracvicenie sa babatkami nitra

Prirodzeným a rešpektujúcim spôsobom sa veľa učíme aj o okolitom svete a o živote rovesníkov. Vo veľkej miere je to okrem podpory pohybu a radosti z neho, príležitosť užitočne tráviť čas s inými detičkami v podobnom veku a tak podporovať a rozvíjať dôležité sociálne kontakty našich pokladov, ale aj ich rodičov. 

my happy baby nitrarodicia a deti nitra

MALÍ MUZIKANTI

Kurz na ktorom sa spieva, tancuje, rytmizuje a spoznáva hudobné a rytmické nástroje. Kurz je zameraný na rozvoj hudobnej, rytmickej a pohybovej pamäte s prvkami muzikoterapie, artterapie a relaxácie. Podporuje správne dýchanie a koncentráciu dieťaťa. Prehlbuje vzťah a vzájomnú interakciu medzi matkou a dieťaťom. Rozvíja sa rytmika i rečové zručnosti detí. Dieťa má priestor na osobné vyjadrenie pomocou hudobných a rytmických nástrojov.

hudba pre deti nitra

Cvičenie "Zdravé nôžky"

Cvičenie je zamerané na posilnenie svalov nožnej klenby, liečbu plochých nôh a chybného držania tela. Jeho cieľom je modernými metódami, za pomoci zábavných prostriedkov a hlavne hravou formou ovplyvniť správne pohybové návyky. Na cvičení sa používajú reflexné pomôcky, ktorými sa formujú a stimulujú svaly klenby, nôh a celého tela.

cvicenie noh nitra

TVORIVÉ MONTESSORI DIELNIČKY

Montessori tvorenie formou edukácie, kde deti s pomocou svojho rodiča tvoria, učia sarozvíjať svoje zručnosti a vedomosti. Každá hodiny má svoju tému, takže poskytuje stále nové nápady a podnety, ktoré môžu rodičia využiť aj doma.

montessori nitra

PREDPORODNÝ KURZ PRE TEHUĽKY

Predpôrodný kurz je venovaný príprave pre nastávajúcich rodičov. Jeho náplňou je príprava na prirodzený pôrod, dojčenie, nosenie v šatke a taktiež starostlivosť o bábätko. Budúci rodičia sa dozvedia veľa cenných teoretických ako aj praktických informácií nielen o tehotenstve a pôrode, ale aj o následnej manipulácii s novorodencom, správnych technikách dojčenia, nosenia dieťatka v šatke a nosiči a o vytváraní prirodzenej vzťahovej väzby medzi rodičmi a bábätkom.

kurz pre tehotne nitra

RODINNÉ, PÁROVÉ A INDIVIDUÁLNE PORADENSTVO

Rodinná poradkyňa a psychologička, individuálnou alebo skupinovou formou, poskytuje poradenstvo v oblasti rodinných vzťahov a komunikácie v rodine. Pomôže pri výchove s deťmi, taktiež poskytne rady pri harmonizácií vzťahov medzi partnermi ako aj pri rôznych závislostiach členov rodiny.

poradna pre rodicov nitra

PODPORNÉ SKUPINY NOSENIA V ŠATKÁCH A NOSIČOCH

Stretnutia pre každého, kto nosí svoje detičky v šatke alebo v nosiči. Na pravidelných stretnutiach sa mamičky učia ako správne naviazať dieťa do šatky, aby bola dodržaná správna ergonomická poloha bábätka. Mamičky pod vedením poradkýň nosenia spolu diskutujú, radia a pomáhajú si pri výbere šatky, nosiča, pomôcok a oblečenia vhodného na nosenie.

spravne nosenie babatok nitra

TANCOVANIE V ŠATKÁCH A NOSIČOCH

Jemný ale rytmický tanec pre mamičky s bábätkami v šatkách a nosičoch s prvkami orientálneho tanca. Detičky si väčšinou pospia a oddýchnu na mamičke, a tie sa odreagujú, ponaťahujú si ruky, chrbát, krk, kríže a celé panvové dno pri príjemnej hudbe.

tanac matky s dietatom nitra

MONTESSORI DOPOLUDNIA

Dopoludnia venované deťom, kedy sa , väčšinou samé bez rodičov, hrajú, cvičia, tvoria, spievajú, tancujú a hlavne sa stále učia v štýle Montessori pedagogiky. Deti sa hravou formou zoznamujú s bežnými prácami v domácnosti ako je pranie, vešanie prádla, príprava vlastnej desiaty, zametanie a mnoho ďalších a tým zdokonaľujú svoje zručnosti. Používajú špeciálne montessori pomôcky na cvičenie jemnej ale aj hrubej motoriky.

montessori dielan pre deti nitra

CVIČENIE S FYZIOTERAPEUTKOU

Cvičenie pre ženy zamerané na posilnenie hlbokého stabilizačného systému. Cviky sú smerované na odstránenie bolestí chrbta, hlavy, krku a krížov. Na hodine sa naťahujú, posilňujú a spevňujú svaly a šľachy celého tela, vrátane panvového dna. Pomocou série cvikov sa spevňujú vnútorné brušné svalstvo, a tým sa zmierňuje aj diastáza, ktorá trápi väčšinu žien po pôrode.

fyzioterapia pre deti nitra

Nepravidelné aktivity v Púpavienkach

Divadielka pre najmenších

V našom centre sa snažíme vyberať divadelné predstavenia, ktoré oslovia už aj najmenšieho diváka. Sú naplnené hudbou, pesničkami a tancom a tiež interakciou s detičkami. Deti sa hravým spôsobom učia o okolitom svete, o prírode, o ľuďoch a zvieratkách... Predstavenia sú tiež naplnené humorom tak zaujmú často aj rodičov detičiek.

divadlo pre deti nitra

Narodeninové oslavy

Na oslavách detičiek v našom centre sa snažíme vytvoriť krásne zážitky pre malého oslávenca a jeho kamarátov. Preto prispôsobujeme aktivitky v tento vzácny deň jeho osobnosti , veku a samozrejme  požiadavkám. Spolu na oslavách môžeme hrať hry, súťažiť, tvoriť, cvičiť, hľadať poklad, strieľať z luku, tancovať a spievať ... to čo si každý vyberie a čo každému najviac vyhovuje.

narodeninove oslavy nitra

Kurzy prvej pomoci pre rodičov

Často my rodičia sme v situácii, kedy je ohrozené to najcennejšie u našich pokladov a to zdravie. Preto na kurzoch sa so skúseným záchranárom, ale tiež aj oteckom v jednej osobe, zoznamuje s takými situáciami a učíme sa správne na ne reagovať. Cez cenné skúsenosti záchranára z praktického života sa môžeme aspoň teoreticky pripraviť na niektoré ťažšie chvíle s našimi ratolesťami.

prva pomoc pre rodicov nitra

Diskusie so psychologičkou

Nepravidelné stretnutia mamičiek, oteckov, babičiek... s rodinnou poradkyňou a psychologičkou, na ktorých sa rozoberajú rôzne témy, ktoré súvisia s deťmi, vzťahmi, výchovou a rodinou. Každé stretnutie sa venuje aktuálnym potrebám a otázkam rodičov, je to priestor na „ ventil“ , inšpiráciu a spoločné hľadanie nápadov a riešení aj na náročnejšie životné obdobia.

psychoporadna pre rodicov nitra

Doplňujúce aktivitky

Poskytujeme tiež individuálne poradenstvo ohľadne výchovy, psychomotoriky, podpory dojčenia, nosenia v šatkách a nosičoch s odborníkmi s dlhoročnou praxou.

poradenstvo pre rodicov nitra

V našom centre tiež rodičia môžu využiť okrem dvoch herničiek, aj kuchynku a malú záhradku s priestorom pre hranie s detičkami. Samozrejme pri našom centre ponúkame aj parkovanie zdarma. Veríme, že náš spoločný priestor sa bude ďalej rozvíjať a zveľaďovať a tak prinášať ešte viac možností pre našich malých aj veľkých kamarátov.

hrave deticky nitra

Naše nové priestory

Nachádzame sa na ulici Dobšinského 15 pod Zoborom oproti Kasárniam. U nás pohodlne zaparkujete v areáli Púpavienok alebo oproti v Kasárniach.

Prosíme, ak nás chcete prísť navštíviť, vopred nás ohľadom návštevy telefonicky kontaktujte.
Ďakujeme a tešíme sa na Vás.

 

Baby centrum Púpavienky

Dobšinskeho 15, 949 01 Nitra

0908 545 042, 0903 482 464

kontaktná osoba: Nasťa Ullerová

nasta@hviezdica.sk

Po - Pia 8:00 - 17:00

www.pupavienky.mojanitra.sk

Nájdete nás aj na Facebooku.