ENEL-X, s.r.o. – svetlo treba všade tam, kde nechceme mať tmu

dátum: 11.08.22-22:36

Hľadáte úsporné a zároveň kvalitné osvetlenie, ktoré je úspornejšie a vydrží dlhšie ako úsporná žiarivka alebo ako už zastaraná žiarovka? Chcete staré žiarovky nahradiť niečím novým – krajším a kvalitnejším? Alebo chcete pre seba a svoje okolie kúsok exkluzivity, ktorá pohladí oko a poteší na duši, či už v interiéry alebo exteriéry? Chcete aj vy prispieť svojou troškou k zelenšej planéte Zem?

A práve preto sa vám predstavuje mladá, ale zato skúsená firma s veľkým potenciálom a bohatou ponukou - ENEL-X, s.r.o. Spoločnosť bola založená v októbri v roku 2008, ako obchodná spoločnosť so zameraním na kúpu a predaj.
Činnosti, ktorými sa zaoberáme, sú širšie, avšak prioritne zamerané na predaj, montáž, návrh a výrobu osvetlenia pod označením „LED Technológia“.
Pojem „LED Technológia“ v sebe zahŕňa exkluzívne produkty s nesmierne dlhou životnosťou, s detailne prepracovaným a pútavým dizajnom , ale sú to hlavne produkty vysokej kvality a nízkej spotreby.

 

V apríli roku 2010 sme v spolupráci so spoločnosťou INVEST s.r.o. zahájili výrobný program pochôdznych LED svietidiel, ktoré dostali meno ALNUS. Jedná sa o LED svietidlá v betónovej dlažbe rôznych veľkostí a farieb, viac informácií nájdete na našich stránkach. Taktiež riešime návrh a realizáciu nových typov svietidiel šitých priamo na mieru podľa predstáv a prianí zákazníka – samozrejmosťou je, že do všetkých návrhov a realizácií aplikujeme zdroje svetla typu „LED Technológia“ s použitím bezpečného napätia 12V.

Hlavnou skupinou našich zákazníkov sú koncoví užívatelia vrátane malých, stredných a veľkých podnikov, úradov a domácností.
Snažíme sa profesionálnym prístupom pokryť všetky potreby zákazníka vo vysokej kvalite nie len predajom, ale aj rýchlym vybavením reklamácií a kvalitným servisom.

Ponuka sortimentu v našom obchode je veľmi široká, a preto si u nás určite každý „príde na svoje“, či už budete chcieť svietiť slabo alebo silno, vonku alebo vnútri, v suchu, vlhku alebo vo vode, bielou alebo farebne, na chodníku či nad cestou.
V našej ponuke nájdete napríklad LED náhrady za žiarovky rôznych tvarov a veľkostí od rôznych výrobcov so štandardnými závitmi E27 a E14 na 220V, ale aj žiarovky s päticami GU10, MR11, MR16 s napájacím napätím 12V.
Klasické žiarovky v porovnaní s LED náhradami za žiarovky za nimi vo veľkom zaostávajú najmä v spotrebe, ktorá je skoro až 10 násobne nižšia, ale hlavne vo vlastnosti plynule meniť vyžiarené svetelné spektrum tzn. že klasická žiarovka svieti po dobu svojej životnosti stále tou istou farbou – presnejšie teplou bielou.

LED Technológia vďaka svojim vlastnostiam však do tejto oblasti priniesla niečo úplne nové – a tou je skutočnosť, že dokážete plynule meniť farbu vyžiareného svetla vašich LED žiaroviek, LED pásov, LED líšt, LED reflektorov atď. Dokážete ich rozblikať rôznymi farbami a rýchlosťami, u nás si môžete vybrať aj to čím a ako budete riadiť, ovládať a napájať svoje LED osvetlenie vďaka špecializovanej riadiacej a napájacej technike, ktorá je vyvinutá a vyrobená výhradne na použitie s produktmi typu „LED Technológia“. Použitie iných zdrojov a ovládacích prvkov ako nato určených sa neodporúča kvôli nekompatibilite a kvôli možným poruchám a znehodnocovaniu až zničeniu zdrojov a aj samotného osvetlenia.

Okrem produktov určených do interiéru u nás nájdete aj zdroje svetla, ktoré sú určené výhradne na vonkajšie použitie. Do tejto oblasti sa radia už spomenuté LED pásy, ktoré sú vyrábané aj vo vodotesnom prevedení, LED svetelné hady, ktoré vydržia roky vo vonkajších podmienkach bez straty na kvalite, ďalej sú to LED reflektory vďaka ktorým môžete osvetliť firemné alebo súkromné priestory, budovy , dreviny atď.
Na osvetlenie parkovísk, nakladacích priestorov, ulíc a veľkých plôch sú najvhodnejšie LED Street s niekoľkonásobne vyšším svetelným výkonom a s oveľa nižšou spotrebou ako sú bežné pouličné osvetlenia.

Spoločnosť sa ďalej zaoberá predajom kancelárskej techniky, výpočtovej techniky, spotrebnej elektroniky ako aj komponentov na klasickú elektroinštaláciu, s počiatočným zameraním sa hlavne na tlačiarne a spotrebný materiál pre tlačiarne.
Vzhľadom k tomu, že sa snažíme myslieť na ekológiu a šetrenie energií zaradili sme do našej ponuky široký výber repasovaných výrobkov, tak aby to nemalo dopad na kvalitu.

 

Kontaktné údaje:
ENEL-X, s.r.o.
Hájska 1173
951 31 Močenok
www.enel-x.sk
enel-x@enel-x.sk
0907 140 513
0917 599 436