Dôstojná posledná rozlúčka: Ako ju zvládnuť?

dátum: 01.07.22-03:53

Smrť člena rodiny často privedie pozostalých do šoku. Príbuzní sú prepadnutí hlbokým smútkom, ktorý im sťažuje vyrovnávanie sa so smrťou a stratou človeka. Jedným zo spôsobov, ako sa s touto situáciou vyrovnať, je dôstojná posledná rozlúčka. Vo chvíľach smútku však máme na organizovanie tejto udalosti minimum síl. Aby to neohrozilo vaše lúčenie a všetko prebiehalo podľa plánu, nechajte si s organizáciou poslednej rozlúčky pomôcť.

Prezradíme vám, ako v takýchto situáciách konať.
Prostredie, v ktorom sa môžete so zosnulým dôstojne rozlúčiť
Akokoľvek to môže byť pre vás nepríjemné a zdrvujúce, dôležitou súčasťou vedomého vyrovnania sa so smrťou zosnulého je účasť na pohrebe. Aby vás ale organizácia tejto udalosti neobrala o zvyšné a posledné sily, nechajte to na odborníkov.
Pohrebná služba sa postará o všetko. Od výberu správnych kvetov a originálnych vencov na hroby až po vhodné prostredie, v ktorom sa môžete so zosnulými dôstojne rozlúčiť spolu s pozostalými.

originálne vence na hroby


Využite silu modlitby
Ďalším spôsobom, ako sa vyrovnať s odchodom milovaného človeka, je modlitba. Tichý rozhovor s Bohom, ktorý vám dodá silu na ďalšie kroky do života bez blízkej osoby. Stačí si vybrať tú správnu modlitbu a vložiť sa cez slová viery do božích rúk. Uvidíte, že vďaka modlitbe sa na realitu postupne napojíte bez veľkých a nepríjemných problémov.
Nehľadajte tie najjednoduchšie cesty
Vyhnite sa pokusom ovládať emócie drogami, alkoholom, jedlom alebo prácou.  Sú to formy vzďaľovania sa od vlastných pocitov a vyhýbania sa čeliť smútku zo straty. Tieto stratégie vám z dlhodobého hľadiska nepomôžu cítiť sa lepšie.
Starajte sa o seba
Dobre cvičte, spite a jedzte. Niekedy sú bežné činnosti najlepším spôsobom, ako sa dostať späť do reality. Zanedbávanie seba samého môže naopak proces smútku ešte zhoršiť. Ak vám čas na fyzickú aktivitu z dôvodu práce chýba, využite modernú donášku kvetov v Nitre na doručenie krásnych kvetov, ktoré zanesiete milovanej osobe k hrobu. Aj to je jeden zo spôsobov, ako sa jednoduchšie zmieriť so skutočnosťou.
Zdroj obrázka: Margy Crane/Shutterstock.com