Robson Autocentrum – aj na letných cestách vždy bezpečne

dátum: 27.06.22-07:28

S teplejším počasím a dlhšími dňami začína pre nás motoristov to lepšie obdobie roka, kedy nás namiesto nepríjemného snehu a námrazy, prekvapia na cestách pohľadné stopárky alebo stopári. Ale ešte predtým je treba prezuť pneumatiky a dať auto po zime do perfektného stavu. Všetko zvládneme u nás v ROBSON Autocentre v Nitre – Janíkovciach! Objednajte sa na tel. č. 037/65 59 504 alebo emailom, alebo príďte aj bez objednania.

4 dobré dôvody prečo treba prezuť na letné pneumatiky

Je jasné, že jazda v zime na letných pneumatikách je veľmi nebezpečná a môže stáť posádku auta aj život. Mohlo by sa zdať, že v lete na suchej ceste je jedno, na čom jazdíte, ale nie je to pravda. Letné a zimné plášte majú odlišné jazdné vlastnosti. Prečo teda nie je dobré jazdiť v lete na zimných?
1. Predlžujú brzdnú dráhu až o 20%.
2. Zvyšujú spotrebu o 5 - 10%.
3. Horšie zvládnu jazdu na mokrej vozovke a aquaplaning.
4. Majú vyššiu hlučnosť.

pneuservis robson janikovce

Zimné pneumatiky sú vyrobené na použitie v chladnom počasí, keď teplota klesne pod 7 °C. Ich materiál má v zime vyššiu priľnavosť k vozovke, mäkšie zloženie a hlbší dezén. Auto na zimných gumách na rozpálenej letnej vozovke viac „pláva“, čím sa predlžuje jeho brzdná dráha. A každý šofér už určite zažil, že pri náhlom brzdení je doslova každý meter, alebo aj centimeter, dobrý.
Vodiči, ktorí pozerajú na výmenu gúm cez peňaženku, by mali vedieť, že to, čo ušetria za pneumatiky, vzápätí zaplatia na pumpe. Mäkšia zmes a vyšší valivý odpor zimných pneumatík v teplom letnom počasí môže totiž zvýšiť spotrebu paliva až o 5 - 10 %. Preto neváhajte a objednajte sa na prezutie!  

U nás máte všetko pod kontrolou.

V areáli ROBSON Autocentra pohodlne zaparkujete, prijímací technik si auto prevezme a vás usadí v čakárni, aby ste mohli celý proces v pohodlí sledovať a oddychovať. K dispozícii je občerstvenie, televízor, časopisy, wi-fi pripojenie, aj zástrčka, ak by ste si potrebovali pripojiť notebook a napríklad pracovať.
Pneumatiky prezúvame na najmodernejších prístrojoch, používame vyvažovačku HUNTER s certifikovaným testom a s automatickým laserovým meraním.
Na požiadanie vám tiež spravíme geometriu vozidla, pretože pri zle nastavenej geometrii sa rýchlejšie opotrebúvajú pneumatiky a zvyšuje sa spotreba.

autocentum nitra janikovce robson

Jedno číslo a vaše auto bude v 100% stave!

ROBSON Autocentrum je presne to miesto, kde sa o vaše auto postaráme komplexne, v jednom areáli na Dlhej 124 v Janíkovciach. Ak potrebujete autoservis, pneuservis, servis klimatizácie alebo akýkoľvek iný servis, STK, EK či Kontrolu originality, volajte 037/65 59 504. Stačí jedno jediné telefónne číslo a vaše auto bude aj po zimnom období 100% pripravené!

Zimné počasie, posolené cesty, špinavý sneh a blato autu určite neprospievajú. Je potrebné dôkladne vyčistiť spodnú časť auta, skontrolovať brzdy, tlmiče a odpruženie auta, nastavenie svetiel a ďalšie úkony podľa potreby, aby ste mohli na jarné cesty vyraziť bezpečne a bez obáv.

pneuservis autoservis nitra

 

ROBSON Autocentrum  Nitra

037/65 59 504

Dlhá 124, 949 07 Nitra - Janíkovce

037 / 65 59 504

info@robsonauto.sk

www.robsonauto.sk