5 ranných návykov pre krásu, s ktorými by ste mali začať každý deň

dátum: 27.06.22-18:34

Aby ste celý deň lepšie vyzerali a lepšie sa aj cítili, zaraďte do svojej dennej rutiny niekoľko ranných návykov.

Priznávam, že nie som ranné vtáča. Chcel by som byť, pretože ako je to u väčšiny z nás, aj môj deň sa začína skoro. Odjakživa som sa nerád budil na zvuk budíka. Vždy keď začujem zvuk svojho budíka ako niekoho zvonenie, strasie ma a pritom je úplne jedno koľko je práve hodín.
Jednou vecou som si istý: Ak sa naštvaní zobudíte, budete tak pravdepodobne vyzerať celý deň. A tvár plná stresu nie je vôbec atraktívna. Spáči, nastal teda čas sa prebudiť! Počnúc dneškom začnite zaraďovať do svojej rannej kozmetickej rutiny tieto nové návyky a ako výsledok budete nielen lepšie vyzerať, ale budete sa tak aj cítiť.

ranné kozmeticke navyky


Ranné kozmetické návyky
Najdôležitejšie jedlo dňa
Prvý krok: raňajky. Ihneď skoncujte s cereáliami plnými cukru, lievancami nasiaknutými javorovým sirupom a šiškami poliatymi čokoládou. Aby sme deň začali správne, naše telá musia byť náležite vyživené. Bielkoviny vo výžive sú najlepším zdrojom tak potrebnej energie. Raňajky s vysokým obsahom bielkovín nás zasýtia na celé dopoludnie. Hlavný zmysel takýchto raňajok spočíva v tom, že nám zabránia v pochutnávaní si na nezdravých jedlách v priebehu dopoludnia a zároveň sa v čase obeda neprejedáme.
Predstavte si napríklad vajíčka, grécky jogurt, alebo ak ste ako ja, čokoládový proteínový shake. Nie som príliš na klasické raňajkové jedlá, ale viem, že všetky bielkoviny a potrebné vitamíny môžem získať vďaka chutnému shakeu. A najlepšie je, že keď sa ráno ponáhľam z domu, môžem si svoj shake vziať so sebou.

proteinovy shake ranajky

Zobuďte sa šálkou čaju
Vždy som bol milovníkom rannej kávy. Ale kvôli dychu, ktorý zostáva po káve, je čas na zmenu. A riešením je zelený čaj. Nielenže vám pomôže prebudiť sa, ale je aj plný antioxidantov, ktoré pomáhajú v boji proti škodám spôsobeným voľnými radikálmi Pamätajte, voľné radikály sú hlavným dôvodom starnutia a antioxidanty zároveň môžu prispieť k zdravému starnutiu.

zeleny caj

A keď už je reč o antioxidantoch
To, čo na naše telá dávame, je rovnako dôležité ako to, čo do nich prijímame. Preto pravidelne používajte produkty starostlivosti o pleť s vysokým obsahom antioxidantov. Vitamíny C a E pomáhajú bojovať proti poškodeniu voľnými radikálmi. Voľné radikály sú všade: v znečistenom ovzduší, ktorému sme dennodenne vystavovaní, a v mnohých potravinách, ktoré konzumujeme. Voľné radikály produkujú dokonca aj naše telá. Používanie produktov starostlivosti o pleť bohatých na antioxidanty je nevyhnutné. Predstavte si pod tým čistič pleti, tonikum, sérum a hydratačný krém. Ak sa ráno chystáme z domu,použitie opaľovacieho krému je nevyhnutné bez ohľadu na počasie.

hydratacny krem online

H2O je správna cesta
Už viete, aký má voda význam a aké dôležité je hydratovať naše telo, vedeli ste však, že pitie vody ráno je ešte dôležitejšie? Každá hodina, počas ktorej pracujete na svojom spánku krásy, je totiž aj hodinou, kedy vaše telo nedostáva žiadnu vodu. Po zobudení vaše telo potrebuje hydratáciu. Keď ste dehydrovaní, skrátka sa necítite najlepšie. Môže vás bolieť hlava, ste spomalení a samozrejme vyzeráte dehydrovaní aj zvonka kvôli zvýrazneným jemným líniám a vráskam.
Preto si vytvorte nový zvyk a ihneď po prebudení vypite veľký pohár vody. Nielenže to pomôže hydratovať vaše telo, ale zároveň vám to pomôže naštartovať aj váš metabolizmus a vykročiť do dňa tou správnou nohou.


Cvičte ráno, aby ste mohli večer oddychovať

Ak sa malý ranný tréning stane vaším zvykom, večer si budete užívať jeho výhody. Vyhraďte si čas na rýchlu rannú prechádzku, na plávanie pred začiatkom práce alebo aspoň na niekoľko okruhov po okolí vášho domu na bicykli. Ranné cvičenie vám zabezpečí lepší spánok v noci. Pamätajte, spánok krásy sa tak nevolá pre nič za nič.
Nie je nič lepšie ako zdravá farba tváre po cvičení, ktorá vám dodá mladistvý a žiarivý vzhľad hneď na začiatku dňa. Takže sa snažte neodkladať zvoniaci budík. Umiestnite budík na druhú stranu izby, aby ste na jeho vypnutie museli vstať z postele. Znie to ako týranie, však? Keď si však uvedomíte, aké to má benefity, budete radi, že ste to urobili.
Začnite každý deň dodržiavaním týchto ranných zvykov pre krásu a budete rána milovať. Starostlivosť o vaše telo a pleť je dôležitá. Nezabudnite, že najzdravšie telo a najzdravšia pokožka sú vždy tie najkrajšie.