Ako dodržať (nielen novoročné) predsavzatie niečo so sebou robiť

dátum: 01.07.22-02:49

Dali ste si predsavzatie, že začnete chodiť do fitka? A nielen že začnete, ale aj vydržíte, pretože chcete schudnúť, spevniť a vyformovať postavu, zlepšiť si kondičku, skrátka – niečo so sebou robiť? Alebo ste už dlhšie necvičili a cítite, že vám to chýba? Hľadáte fitko, ktoré vám bude plne vyhovovať? V BodyWorld Fitness v OC MAX v Nitre sme pripravení pomôcť každému, kto sa rozhodol zmeniť svoj život k lepšiemu!

Nebuďte (zo začiatku) náročný na seba, buďte náročný na nás

Aj vy si to stále hovoríte: od zajtra (Nového roku, pondelka) začnem cvičiť?! Tak už s tým konečne prestaňte a poďte na to! Že neviete, ako začať? Alebo ste už mnohokrát začali a vzdali to? Každý máme niečo, čo je treba prekonať, ale práve z prekonávania prekážok a samého seba, máme potom najväčšiu radosť, čo poviete?

bodyworld fitko nitra

Ak s cvičením začínate, najväčšou chybou je dať si príliš vysoký cieľ a chcieť všetko hneď. To je potom aj dôvod, prečo veľa ľudí s cvičením skončí skôr, ako vôbec mohli pocítiť jeho benefity. Je, samozrejme, správne dať si cieľ, dokonca je to pri cvičení veľmi dôležité, ale v tomto prípade je menej naozaj viac. 

Príďte k nám do BodyWorld Fitness a spolu vyberieme to pravé z našej ponuky, čo vám bude vyhovovať – moderné posilňovacie stroje, bežiace pásy, stacionárne bicykle, funkčný tréning, skupinové cvičenia, tanečné štúdio... Môžete tiež využiť služby osobného trénera, ktorý vám zostaví tréning na mieru podľa vašich požiadaviek a schopností, a ak budete chcieť, môže vám pomôcť aj so zmenou stravy. K dispozícii máme aj wellness, vo fitbare vám namiešame niečo špeciálne, a tiež si môžete kúpiť pomôcky na cvičenie alebo výživové doplnky a vitamíny v našom obchode.
 

bodyworld fitko nitra

bodyworld fitko nitraCieľ – správna technika cvičenia - zvyk

Toto sú 3 kroky k dobrému pocitu a viditeľným výsledkom každého „potenia sa“ vo fitku. Už viete, že treba mať cieľ a treba ho dosahovať postupne. Možno zo začiatku zvládnete len 5 opakovaní alebo ľahšie činky, ale každý cvik robte správnou technikou a zapájajte pritom presne tie svalové skupiny, ktoré treba. Toto nie je len dobrá rada od nás, ale aj odporúčanie lekárov, aby ste si cvičením nenarobili viac škody ako úžitku.

bodyworld fitko nitra


Tretím krokom je urobiť si z cvičenia rutinu – zvyk. Ľudská vôľa je totiž neskutočne silná - keď sa nám nechce, nepohne s nami nič a výhovorky sypeme z rukáva na počkanie. Ale to isté platí aj naopak, keď sa nám chce, nič nás neodradí. Ako dosiahnuť tento druhý stav? Urobte z cvičenia pevnú súčasť vášho života tak, ako napríklad rannú kávu alebo piatkový „reset“ s priateľmi v meste - posuňte cvičenie na túto „automatickú“ úroveň. Zvoľte si pevné dni v týždni a pevný čas, ktorý bude patriť fitku. Snažte sa vydržať prvých pár týždňov, pretože pravidelne vykonávaná činnosť sa stane údajne zvykom práve o 3 - 4 týždne. 

Pre každého niečo

Nechcete pri cvičení nikoho vidieť, a hlavne nechcete, aby ktokoľvek videl vás? Robiť si súkromné fitko doma v obývačke nie je riešenie. Využite naše súkromné, samostatné bunky na cvičenie, do ktorých máte prístup len vy, a nikto iný. Majú rozlohu až 25 m2 a môžete si do nich priniesť pomôcky a náradie, s ktorými práve chcete cvičiť - kruhy, TRX, ketllebel, sandbag, medicibal, bosu, balančné pomôcky, expandery, mini bandy a, samozrejme, môžete využiť aj služby nášho osobného trénera.

bodyworld fitko nitrabodyworld fitko nitra

bodyworld fitko nitraAk patríte medzi ľudí, ktorým viac vyhovuje cvičenie vo väčšom kolektíve, ponúkame naozaj široký výber skupinových cvičení.  Nielenže si „zamakáte“ pri skvelej hudbe, ale sa aj zoznámite s novými ľuďmi a možno vzniknú aj nové priateľstvá. Výhodou skupinových cvičení, okrem motivácie, je to, že nemusíte vymýšľať, aké cviky zaradiť do zostavy. O všetko sa postarajú naši skúsení tréneri, stačí si len vybrať konkrétnu hodinu alebo hodiny, ktoré sú zamerané na vaše problémové partie alebo na kondíciu.

bodyworld fitko nitra

bodyworld fitko nitra


Američania hovoria: „new year - new you“, doslovne „nový rok - nový vy“. Inak povedané, nový rok je ideálny na nový začiatok. Budeme veľmi radi, ak sa rozhodnete zmeniť svoj starý spôsob života a zaradíte doňho cvičenie v našom fitku. Preto sme si pre vás na január pripravili prekvapenie!

Zľava 10% na nákup v obchode pri kúpe akejkoľvek permanentky do konca februára.

 

BodyWorld Fitness

ZOC MAX Nitra, Nitra-Chrenová
bodyworld.nr2020@gmail.com
 
0917 321 643
 
fb: BodyWorld Fitness 
www.instagram.com/bodyworldnitra/
 
otváracie hodiny: 
pondelok 6:00-22:00
utorok 6:00-22:00
streda 6:00-22:00
štvrtok 6:00-22:00
piatok 6:00-22:00
sobota 8:30-21:00
nedeľa 8:30-21:00