Niekoľko jednoduchých trikov, ako zvýšiť produktivitu vašej práce

dátum: 24.05.22-19:44

Podľa prieskumov viac ako jeden z troch zamestnancov priznáva, že je produktívny menej ako 30 hodín týždenne. Títo zamestnanci teda pracujú každý týždeň celý jeden deň bez toho, aby čokoľvek robili. Ako to môžete zmeniť?

Predstavujeme vám niekoľko stručných tipov, ktoré by vám mohli pomôcť situáciu v práci zmeniť k lepšiemu.

kvalitne montazne plosiny

Stanovte si jasné priority

Kto si stanoví jasné priority a dôsledne ich sleduje, dosiahne viac a zlepší svoje výsledky. Preto by ste si mali zaviesť systém alebo metódu samoriadenia, aby ste si na dennej báze stanovili zmysluplné priority, podľa ktorých budete svoje úlohy vykonávať v správnom poradí. V plnení tohto systému vám tiež pomôžu aj kvalitné montážne plošiny alebo iné stroje a zariadenia, pomocou ktorých sa práca jednoducho automatizuje. 

Vytvárajte si zoznamy úloh

Najviac energie na prácu vám určite dodá lahodná káva. Jednou z metód vyššej produktivity sú však aj zoznamy úloh. Ľahko sa používajú a implementujú a nesmierne pomáhajú pri sledovaní toho, čo (ešte) treba urobiť a čo sa už dosiahlo. Zoznamy úloh musia byť podrobné a ideálne naplánované na každý jeden pracovný deň v mesiaci. 

Zabráňte prokrastinácii

Pravidelné odkladanie nepríjemných úloh, ktoré sa odborným termínom nazýva prokrastinácia, je jedným z najväčších zabijakov produktivity. Preto všetko, čo môžete urobiť dnes, skutočne neodkladajte na zajtra. Aj ťažkú prácu si predsa môžete zjednodušiť pomocou univerzálneho bočného posuvu na vysokozdvižnom vozíku. 

Prispôsobte sa svojmu biorytmu

Kedy sa vám najlepšie pracuje a ste obzvlášť produktívny? Odpoveď na to môže byť u každého zamestnanca iná. Niektorí sú obzvlášť motivovaní a dosahujú veľa počas ranných hodín. Iní sa rozbehnú až počas dňa a vrchol produktivity dosahujú poobede. Ak poznáte svoju chronobiológiu, mali by ste ju na zvýšenie produktivity využiť tiež.

Uvidíte, že vám to pomôže.

Zdroj obrázka: Oleksii Didok/Shutterstock.com