Ako na smart casual alebo dajte šancu nedbalej elegancii

dátum: 26.01.21-21:16

Neformálne, ale napriek tomu elegantne. Tak môžete vystihnúť dress code zvaný smart casual. Že si protirečíme? V skutočnosti je zostavenie takého outfitu omnoho jednoduchšie, než si myslíte. A my vám poradíme, aké pánske nohavice, košeľu, sako a topánky si kúpiť.

oblubene panske nohavice heureka

Smart casual si môžete obliecť takmer kamkoľvek

Spojením dvoch slov – smart (chytrý, bystrý) a casual (ležérny, neformálny) – vznikol štýl, ktorý by sme mohli označiť ako nedbalá elegancia. V korporáciách začína nahrádzať dlhodobo presadzovaný business casual a obľúbenou voľbou je aj pri voľnočasových aktivitách. Vďaka tomu môžete zamieriť z obchodnej schôdzky rovno na odpoludňajšiu vernisáž alebo neformálnu večeru bez toho, že by ste sa dopustili módneho faux pas. Stačí vám k tomu vhodne zvolené pánske nohavice, košeľa a blejzer.

Tip: chystáte sa priateľku požiadať o ruku? Oblečte sa v štýle, ktorý odporúča tento článok, vyberte vhodný zásnubný prsteň a vaša žiadosť bude bezpochýb úspešná!

Pánske nohavice – džiny vymeňte za chinos

Základ vášho smart casual šatníka by mal tvoriť tzv. chinos nohavice. Sú vyrobené z bavlny a vybrať si môžete z viacerých farebných variantov. Chybu neurobíte, ak sa budete držať osvedčených odtieňov béžovej, modrej a šedej farby. Aj keď pánske nohavice typu chinos predstavujú alternatívu klasických riflí, ani tých sa nemusíte úplne vzdať. Vyberajte ale rifle rovného strihu v tmavých tlmených farbách.

recenzia produkty livergy heureka


Pred samotným nákupom si prečítajte aj recenzie ľudí na Heureke, ktorí si konkrétne pánske nohavice kúpili pred vami.

S výberom košele si dajte na čas

Muži a košele patria neodmysliteľne k sebe. S jej výberom si ale dajte na čas a presvedčte sa, že vám padne ako uliata. Voľte vypasovanejšiu košeľu s prepínacími gombíkmi na límčeku, ktoré sa postarajú o uvoľnený vzhľad. V skrini by vám nemala chýbať čisto biela košeľa a svoju zbierku môžete ďalej rozširovať aj o košele s jemným vzorom. V každom prípade vsaďte na tlmenejšie farby, ktoré sa jednoducho kombinujú.

Sako od obleku vymeňte za blejzer

Ak je vaším cieľom smart casual vzhľad, sako od obleku nechajte doma. Namiesto neho si kúpte separátne sako alebo blejzer, ktorý bude ľahko vypasovaný a dodá celému outfitu ten správny šmrnc elegancie. Ku klasike patria tmavo modré blejzre s mosadznými gombíkmi vyrobené z kvalitných materiálov, ako je bavlna a vlna.

Pozor, nech nešliapnete vedľa!

Pri výbere topánok si môžete dovoliť popustiť uzdu fantázii, stále sa ale riaďte predovšetkým tým, na akú udalosť sa chystáte. Na obchodnú schôdzku vyrazte v polotopánkach, na menej formálnu akciu oceníte pohodlné mokasíny a vo svojom voľnom čase sa nebojte outfit doladiť ležérnymi teniskami. Vždy ale dbajte na to, aby topánky žiarili čistotou, a farebne ich zlaďte s opaskom.

Zdroj obrázku: {Roman Samborskyi} / Shutterstock.com