Toto leto patrí poctivému prírodnému cideru, Martin´s cideru!

dátum: 04.12.20-08:45

Máte chuť na výborné letné osvieženie s troškou alkoholu? Chystáte sa na párty či grilovačku a chcete hostí prekvapiť niečím novým? Ochutnajte Martin´s cider – 100% prírodný remeselný cider plný chuti!

Možno ste sa so značkou Martin´s cider už stretli na Pohode alebo inom letnom festivale, alebo ste ho ochutnali v niektorom bare. Ak nie, toto leto je ideálny čas na zoznámenie sa s prvým nitrianskym ciderom, vyrábaným ručne, z domácich slovenských jabĺčok a bez použitia chémie. Veríme, že z toho bude láska na celý život, pretože takto chutí pravý cider...

martins cider to prave osviezenie na party

Anglický gentleman v každej kvapke

Jablkový cider je ľahký jemne perlivý ovocný nápoj s obsahom alkoholu do 6%, ktorý sa vyrába sa podobne ako víno - kvasením jabĺk a dozrieva v sudoch. Existuje na trhu ako fľaškový ale aj čapovaný, ktorého chuť je plnšia, bohatšia. Pitie cideru je súčasťou anglickej kultúry, asi ako u nás pitie piva. Nie je taký horký ako pivo, ani taký silný ako víno a menej sladký ako limonády, skrátka cider je ako stvorený na letné osvieženie pri posedení na terase s priateľmi! Jeho chuť je skutočná ovocná, ani príliš kyslá, ani príliš sladká a najlepšie chutí s ľadom alebo chladený.

prave letne osviezenie, vyskusajte martins cider

Poctivý lokálny

V ponuke Martin´s nájdete Jablkový (Apple) cider, Višňový (Sour Cherry), Hruškový (Pear), Farmársky jablkový (Farmhouse), s medom (Honey Granny) a tiež nealko Jablkovo-jahodový.

martins cider nealko
My sme ochutnali Honey Granny, ktorého polosladká chuť je výsledkom spojenia jabĺčok a medu.
Je jemne sladký, svieži, trošku horký, cítite v ňom skutočné jablká a med, žiadne umelé arómy. Na tom si v Martin´s cidery zakladajú.

honey granny martins cider objednaj online

„Náš cider je vyrobený len z čisto prírodných zložiek a geneticky nemodifikovaných surovín, žiadne umelé pridané látky ani umelé konzervanty. Hovoríme, že náš cider nevznikol v laboratóriu, ale v jablkovom sade. Ľudia už dnes vedia, čo je dobré, už im nie je jedno, čo „dajú do seba“, orientujú sa na prírodné a lokálne produkty. Náš cider je z miestnych jablkových sadov z okolia Nitry“, hovorí Martin Hrnčár, zakladateľ Martin´s cidery. Je to rodený Nitrančan, absolvent potravinárskej školy, ktorý objavil cider v Anglicku. A bola to takpovediac „osudová náhoda“.

prave osviezenie s martins cider

Cider, ktorý má príbeh

„Cider sa v Anglicku pije vždy a všade, všetky generácie bez rozdielu veku, tak som sa k nemu dostal aj ja“, začína svoje zaujímavé rozprávanie Martin. „Žil som v Cornwalle, kde sú pláže, surferi, taký free životný štýl, ku ktorému patrí aj cider. Asi po 4 rokoch ma to zaujalo natoľko, že som začal chodiť na ciderové farmy, kde som degustoval rôzne druhy a vyberal som si. Potom som sa presťahoval do Bristolu, ktorý leží v oblasti s množstvom ciderových fariem! A to bola asi tá posledná „náhoda“, ktorá rozhodla, že som po návrate domov založil Martin´s cidery a začal som vyrábať cider.“ Mnoho ľudí, ktorí podľahli chuti cideru, hovorí, že je to taký „akurát“ nápoj, pretože má všetkého tak akurát. Akurát ovocnej chuti, sladkosti, horkosti, alkoholu, aj bubliniek. „Náš prvý cider mal len jedinú chybu - nedal sa piť“, hovorí Martin s úsmevom a dodáva :„Trvalo 2 roky, kým sme všetko vyladili tak, ako má byť. Poslal som vzorky našich ciderov aj do Anglicka, že čo na to povedia „rodení cideristi“ a veľmi im chutili, čo nás samozrejme veľmi potešilo“.

martins cider, cider ktory ma pribeh

Kvalitný a vyhľadávaný

O kvalite Martin´s ciderov svedčí aj výnimočný úspech na medzinárodnej súťaži v Španielsku, odkiaľ si odniesli 3 strieborné medaily v konkurencii viac ako 190 ciderov z celého sveta! Strieborné boli Honey Granny a Sour cherry cider v kategórii „Ochutený cider a perry“ a „Tradičný Anglický cider“ Farmhouse cider.

martins cider ocenenie na medzinarodnej sutazi

Za 6 rokov sa Martin´s stal vyhľadávaným ciderom. Okrem reštaurácií a barov ho nájdete na letných festivaloch po celom Slovensku, v pivotékach, remeselných portavinách a samozrejme vo vlastnom eshope. Ak máte radi sviežu ovocnú chuť s nie príliš vysokým obsahom alkoholu, Martin´s cider je to pravé pre vás!
P.S. Naše hodnotenie: Tento „sajder“ rozhodne nie je žiadny „autsajder“! Zaslúži si 11 z 10 hviezdičiek za vyváženú chuť a poctivú prácu a lásku, s ktorou je vyrábaný. Výborne sa hodí ku grilovanému mäsu či rybám, cestovinovým šalátom a sladšie druhy aj k zákuskom.
 

 

MARTIN'S CIDERY - prvý nitriansky cider

www.martinscider.sk

OBJEDNÁVKY

0949 691 314

info@martinscider.sk

INFORMÁCIE:

facebook

instagram

KDE KÚPITE MARTIN'S CIDER - zoznam predajní alebo eshop

kde kupite martins cider