Autentická ázijská kuchyňa priamo v centre Nitry? Vitajte v Reštaurácii CHARM!

dátum: 29.09.22-03:54

Máte radi ázijskú kuchyňu? Chcete zažiť, ako naozaj chutí obľúbená ostrokyslá polievka, kačacie prsia na kari, grilované tofu či známe vietnamské Bun Bo Nam Bo? Vyberte sa do novootvorenej reštaurácie CHARM v centre Nitry a garantujeme vám gurmánsky zážitok, ktorý si budete chcieť zopakovať!

Reštaurácia CHARM sídli v Grand hoteli Sole, na rázcestí pešej zóny a Farskej ulice, a preto prvé, čo vás upúta, je jej nádherný interiér so zaujímavými architektonickými prvkami. Objavíte tu autentickú vietnamskú kuchyňu - jemne pikantné a harmonické prepojenie chutí vždy čerstvých ingrediencií – sezónnej zeleniny, ryže, mäsa, tofu, klíčkov a omáčok z byliniek, orieškov a exotických korenín.

azijska restauracia charm nitra

Harmonická chuť pravej Ázie

My sme ako predjedlo vyskúšali Summer Rolls, čerstvé ryžové rolky plnené ryžovými rezancami, šalátom, piatimi druhmi byliniek a arašidmi, podávané s tradičnou vietnamskou omáčkou. Omáčku dostanete zvlášť a rolky si do nej namáčate. Skúsenejší gurmáni samozrejme jedia s paličkami, ale ak si nie ste istí, či by ste si skôr nevypichli oko, jednoducho jedzte rolky rukami. Zaujala nás aj skvelá vietnamská omáčka - unikátna kombinácia sladkej, kyslej a mierne ostrej chuti, ktorá sa k jedlu vynikajúco hodí.

vietnamske jedlo v nitre

Čo nás doslova „dostalo“ na prvé zahryznutie, bola výnimočná prirodzená chuť jedla. Neboli v nej žiadne umelé zahusťovadlá plné soli, žiadna nepríjemná pachuť, ako to niekedy býva v „slovenských čínach“. Jedlo bolo jemne pikantné, žiadne „bengálske“ ohne, kedy vás po pár sústach všetko páli a už ani neviete, čo vlastne jete. Vychutnáte si každú zeleninu či každú bylinku... akoby ste sa preniesli do ázijskej reštaurácie kdesi na opačnú stranu zemegule.

ostrokysla polievka charm nitra

Nasledovala výborná ostrokyslá polievka a musíme sa priznať, že lepšiu sme ešte nejedli.
Ako hlavné jedlo sme ochutnali „Bun bo nam bo“ v tradičnej mäsovej (jemná hovädzia sviečková) aj vegetariánskej verzii (sójové mäso). V jedálnom lístku je toto jedlo uvádzané ako "bowl". Je to názov pre hlboký tanier, v slovenskom ponímaní skôr hlbokú misu, v ktorej sú tieto „bowl“ jedlá servírované. Na stole sa objavil naozaj veľký hlboký tanier plný ryžových rezancov, čerstvým šalátom, koriandrom a chrumkavými arašidmi, podávané s tradičnou vietnamskou omáčkou. Naozaj festival farieb, chutí a vôní. Vôbec tu jedlá vyzerajú úžasne, sú veľmi „fotogenické“, preto niet divu, že hostia berú do rúk mobily skôr ako paličky či príbor.

bum bo nam bo charm nitra azijska restauracia

Porcie sú v Reštaurácii CHARM veľké, takže si hostia pokojne dávajú zvyšné jedlo zabaliť. Aj my sme odchádzali spokojní a sýti, ale nie s preťaženým žalúdkom.

CHARMantné obedové menu

Hoci interiér reštaurácie vyzýva skôr k večeri vo dvojici, dlhšiemu posedeniu a ochutnávaniu s priateľmi, či biznis stretnutiu, oplatí sa prísť aj na obedové menu. V ponuke je niekoľko stálych jedál a všetky sú čerstvo pripravované, napriek tomu máte jedlo na stole v priebehu pár minút.

obedove menu nitra chrumkava kacica na vietnamsky sposob

Ceny sú porovnateľné s cenami menu v Nitre. Porcie sú veľké, ale ázijské jedlá sú ľahké a ľahko stráviteľné. Po takomto obede nebudete v práci zaspávať, ale pritom vás zasýti na niekoľko hodín. A nemusíte sa obávať ani o svoju líniu. Reštaurácia ponúka aj tzv. Business menu, ktoré je v zahraničí zvykom, u nás sa zatiaľ len rozbieha. Skladá sa z predjedla, polievky a výberu z dvoch hlavných jedál.
Obedové menu si môžete dať od 10.30 do 14.00. Obedovú ponuku nájdete tu.

Jedálny lístok – kombinujte a ochutnávajte

Ako predjedlá sú v ponuke Reštaurácie CHARM čerstvé rolky z jemného ryžového papiera, v ktorých sú zabalené rôzne ingrediencie ako ryžové rezance, zelenina, tofu, grilované kúsky mäsa, huby shitake a sú podávané s rôznymi omáčkami.

jedalny listok charm nitra

Hlavné jedlo si môžete vybrať z niekoľkých druhov jedál, ktorých základ tvorí najmä čerstvá zelenina a ryža. Podľa vášho želania si ich môžete skombinovať s hovädzím, kuracím či kačacím mäsom, ale aj lososom či krevetami, alebo si dať bezmäsitú verziu so sójovým mäsom či tofu. Obľúbené „kari“ nájdete v ponuke ako Golden (žltá omáčka) alebo Red Hot Curry (pálivá červená omáčka). S červenou kari omáčkou s kokosovým mliekom vám pripravia napríklad aj jemnú hovädziu sviečkovú so sezónnou zeleninou a chrumkavými arašidmi – túto delikatesu nájdete pod názvom Flying Beef Udon.

flying beef udon

K jedlu vám poradia lahodné víno, v ponuke je aj nealko a ak budete mať chuť aj dezert alebo čerstvo pražená káva.

5 hviezdičiek od vegetariánov a vegánov


Nedá sa povedať, že by Nitra „prekypovala“ stravovacími možnosťami pre túto, zatiaľ stále, menšinu. O to viac teší, že CHARM je reštaurácia, ktorá sa priamo zameriava na vegetariánov a vegánov.

vegetariankse a veganska restauracia nitra

V ponuke nájdete už spomínané Bun Bo Nam Bo so sójovým mäsom, grilované tofu s vynikajúcou kari omáčkou, čerstvú sezónnu zelenina a tofu na wok spôsob s jazmínovou ryžou alebo CHARM šalát, v ktorom grilované tofu a čerstvú zeleninu znamenite dopĺňajú opražené arašidy preliate domácou limetkovou omáčkou a ďalšie jedlá.

vegetarianske jedlo nitra

Reprezentatívne priestory sú veľmi vhodné na obchodné stretnutia a rôzne firemné akcie, ale aj na rodinné udalosti. Ak vaši blízki obľubujú ázijské jedlá, alebo sú dosť otvorení na to, aby vyskúšali niečo nové, pripravíte im nezabudnuteľný zážitok.

azisjska restavrcia nitra charm hotel sole

Ázijská reštaurácia Charm Nitra

Grand hotel Sole

Farská 41, Nitra

Pondelok - Nedeľa: 10:00 - 22:00


rezervácia stolov: 0908 662 440

www.charmnitra.sk

pridajte sa k naším fanúšikom na Facebooku

sledujte nás na Instagrame