Ochutnajte novinku - pravé belgické hranolčeky vo FryDay street food v Nitre!

dátum: 30.10.20-11:51

V súčasnosti fungujeme formou Take away (zavolajte alebo si priamo u nás objednajte) a začali sme aj s donáškou priamo k vám domov...
Kvalitne, dobre a rýchlo sa najesť za relatívne lacný peniaz? Príďte do FryDay - originálnej street food reštaurácie na Kupeckej ulici v Nitre. Naše pravé belgické hranolčeky sú láska na prvé zahryznutie!

Čo nás robí jedinečnými? Vždy čerstvé belgické hranolčeky!

Vždy čerstvé, teplé, na povrchu chrumkavé a vnútri mäkké – to sú pravé belgické hranolčeky – najznámejšie street food jedlo v Belgicku či Holandsku. Pán Jankovič, majiteľ reštaurácie FryDay, sa s týmto jedlom stretol prvýkrát pred 4 rokmi keď spolupracoval s Belgickými partnermi a natoľko mu učarovalo, že sa rozhodol priniesť ho aj k nám do Nitry.

street food nitra kupecka belgicke hranolceky raw kolace

Prečo je tak skvelé? „V prvom rade preto, lebo sa robí zo špeciálnej odrody zemiakov z Holandska, ktoré majú určitú presnú veľkosť a obsah vody a škrobu. Prečo sa táto delikatesa nedá urobiť z hocijakých zemiakov? Dôvodom je to, že pravé belgické hranolčeky musia ostať aj po dvoch smaženiach na povrchu jemne chrumkavé a vo vnútri stále mäkké, čo sa dá dosiahnuť, len ak majú zemiaky určité množstvo škrobu a vody. Belgické hranolčeky sa smažia dvakrát na hovädzom tuku, čo im dodáva nezameniteľnú príchuť, ale stále v nich cítite hlavne skvelú zemiakovú chuť“, hovorí pán Jankovič a dodáva: „Každú jednu porciu robíme ručne, od šúpania zemiakov až po smaženie. Jedlo pripravujeme priamo pred každým zákazníkom, takže každá porcia je vždy čerstvá, teplá a voňavá. A rýchlo pripravená. To je náš koncept a v tom sme naozaj jedineční!“

belgicke hranolceky v nitre strett food Fryday
Skvelé hranolčeky, mäsité jedlá, raw zákusky – u nás alebo so sebou

Ľudia už dávno nežijú len na jednom mieste, naopak, veľa cestujeme, študujeme či pracujeme a je prirodzené, že špeciality, ktoré nám chutili „vonku“ by sme radi mali aj doma. Preto sme sa rozhodli otvoriť náš FryDay street food v Nitre. Sme presvedčení, že aj na „ulici“ by mal človek za svoje peniaze dostať kvalitné jedlo.

bravcove trhane maso a belgicke hranolceky nitra
V našej ponuke nájdete aj mäsové špeciality, hovädzie líčka, bravčové trhané mäso, kuracie krídla, "fish and chips" a mnoho ďalšieho. Mäso pripravujeme spôsobom „sous-vide“, čo vo francúzštine znamená „vo vákuu“. Mäso je spolu s bylinkami a ďalšími ingredienciami vložené do vákuového obalu a varené vo vodnom kúpeli tak, aby bolo rovnomerne pripravené a všetky chute sa krásne spojili. Takto pripravené mäso je vo vnútri krásne mäkké a na povrchu má chrumkavú kôrku.

street food v nitre fryday kupecka nitra
Ponúkame aj zdravé raw torty, napríklad sviežu kombináciu kokos – čučoriedka, alebo obľúvenú čokoládovo malinovú, k nim slovenskú výberovú kávičku, pivo, nealko aj alko.

raw kolaciky nitra kupecka fryday street food

Môžete si posedieť u nás v reštaurácii, alebo si pre jedlo prísť a vychutnať si ho kdekoľvek inde. Stačí zavolať na číslo 0915 986 6… Rovnako si môžete na tomto telefónnom čísle rezervovať stôl pre väčšiu spoločnosť.

donáška strett food nitra
K dispozícii máme aj detský kútik pre najmenších a v teplejších mesiacoch aj posedenie na letnej terase s detským ihriskom. Môžete si u nás pozrieť aj zápasy ligy majstrov a nitrianske hokejové zápasy, veď s plným žalúdkom a čapovaným plzenským v ruke sa hneď lepšie povzbudzuje! Platba je možná čímkoľvek – od cash, cez karty, až po hodinky alebo mobil.

liga majtrov v nasom podniku rezervacia stolov fryday nitra

Street food je u nás novinka, ktorú stojí za to vyskúšať

Sme hrdí, že práve naša reštaurácia FryDay prináša do života v našom meste niečo nové – originálne „pouličné jedlo“ street food, inšpirované cestovaním. Ľudia, ktorí častejšie cestujú, si street food nevedia vynachváliť – chutné, rýchlo pripravené jedlo vysokej kvality. Vo svete je street food veľmi obľúbený. V uliciach metropol môžete bežne vidieť rôznu zmes ľudí od robotníkov až po manažérov, ako si dávajú svoj obľúbené jedlo niekde v street food reštaurácii alebo obyčajnom pouličnom stánku.
Pozor, nie je to žiadny fast food. Rozdiel je v najmä v kvalite jedla, v jeho starostlivej, väčšinou ručnej, príprave, čerstvosti a originálnych špecialitách. Jedlo sa pripravuje priamo pred hosťom, takže sa pokojne môžete medzitým porozprávať s personálom, aký máte deň, aj to patrí ku kultúre street foodu.

obedove menu a strettfood raw nitra
Už nemusíte „tlačiť“ len bežné kebapy, gumené hamburgery či bagety, vyskúšajte novú chuť originálnych belgických hranolčekov a ďalších jedál u nás vo FryDay!

Rýchlo pripravené kvalitné a chutné jedlo? Skočte k nám do FryDay street food – pondelok až nedeľa od 11.00 do 18.00

letna terasa nitra fryday street food

V mesiacoch marec až október je pre zákazníkov dostupná terasa. Využite priaznivé počasie a pochutnajte si na hranolkách a vychladenej plzenskej 12tke! Sme tu pre vás každý deň od 11:00 hod.

 

 .

FryDay street food 

Kupecká 1349/11
949 01 Nitra - Staré Mesto

0915 986 607

web:fryday-streetfood.business.site

Pridajte sa k naším fanúšikom na Facebooku

fryday street food jedincecny zazitok nitra