Spoznajte Nitru na elektrickej kolobežke

dátum: 15.07.20-09:05

Každá krajina má svoje vlastné miesta, ktoré sa vyznačujú osobitnou atmosférou. Miesta, kde je príjemné pozvať dievča na rande, ísť na rodinný výlet, prechádzku s priateľmi, vidieť niečo zaujímavé, užiť si život alebo si len vychutnať nádherný výhľad.

A presne takéto chvíle si môžete spolu s najbližšími alebo len tak osamote vychutnať na elektrickej kolobežke, vďaka ktorej sa dostanete na najkrajšie miesta v Nitre. Bez najmenších problémov a pomerne rýchlo.

test elektrokolobeziek nitra

Prečo práve elektrická kolobežka?

Elektrická kolobežka tých najmodernejších parametrov je v podstate dnes ako „vozidlo“, ktorému  patrí budúcnosť, pretože nepotrebuje na svoje fungovanie benzín znečisťujúci vzduch.

Užívateľ sa dokáže v krátkom čase dostať z jedného bodu do druhého bez nutnosti potreby paliva. Stačí, ak sa zariadenie nabíja včas a prostredníctvom štandardnej 220 V zásuvky.

Je to univerzálne, moderné a veľmi obľúbené zariadenie na pohyb po meste vo vzdialenosti 15 km. Pre administratívnych pracovníkov, študentov, žiakov a pre tých, ktorých práca nie je ďaleko od domova, je to praktická možnosť.

Pred nákupom ale musíte starostlivo zvážiť všetky dôležité faktory a na výber vhodného modelu použiť aj porovnávací test na elektrické kolobežky. Potom sa môže spoznávanie mesta a jeho krás na dvoch kolesách začať. A prečo nezačať priamo v Nitre.

Nitra na dvoch kolesách

Nitra je jedno z najstarších miest na Slovensku. Prvýkrát sa spomína pod súčasným názvom v 9. storočí, keď sa stala hlavným mestom nitrianskeho kniežatstva. Bol to prvý nezávislý slovanský štát na tomto mieste. Neskôr sa dostala Nitra pod kontrolu Maďarska, a tak sa stal súčasťou Rakúsko-Uhorska. 

Nitra má rozmanitú etnickú a kultúrnu históriu, rovnako ako mnoho iných miest v krajine. Samotné Slovensko je pomerne náboženská krajina a práve v Nitre sa nachádza veľké množstvo katedrál, pretože práve tu sa narodilo slovenské kresťanstvo. Spoznať jej krásy sa však oplatí aj pre iné dôvody.

Odštartujte výlet na Zobore

Svoj deň môžete začať malým ranným trekom. Je vhodný pre vaše zdravie a za odmenu získate najlepší výhľad na Nitru. Zobor je kopec neďaleko mesta a na jeho vrchu sa nachádza televízna veža s rovnakým názvom. Výstup a zostup by vám nemali trvať dlhšie ako dve hodiny, niektoré miesta však môžu byť strmé a pre kolobežku nevhodné.

Nitriansky hrad a kaviareň

Hrad Nitra je hlavný hrad nachádzajúci sa v centre mesta. Hrad bol postavený v 11. storočí. Novšie časti hradu sa objavili v 14. storočí v gotickom štýle alebo v 18. storočí v barokovom štýle. Môžete si vybrať prehliadku so sprievodcom alebo sa vydať na prechádzku sami. 

Priamo pod hradom je pekná kaviareň a reštaurácia, v ktorej sa po prechádzke môžete odmeniť chutným obedom. Fantastický výhľad na historický hrad a centrum Nitry sú vám tu samozrejme poskytované bezplatne.

Centrum mesta

Centrum Nitry nie je príliš veľké, preto by vám jej štúdium a spoznávanie nemalo trvať dlho. A pokiaľ vám bude robiť spoločnosť a sprievodcu tá najlepšia Elektrokolobežka, bude spoznávanie centra ešte príjemnejšie.

Môžete sa takto prejsť a ponoriť do atmosféry krásneho mesta. Napríklad Divadlo Andreja Bagara, ktoré je postavené v modernom štýle a oplatí sa ho vidieť aj zvnútra. Ďalšou atrakciou bude krásna synagóga s Národnou výstavou pamätníka holokaustu alebo nespočetné množstvo kostolov v historickom centre mesta.

Za zmienku určite stojí aj Hyddepark, lokalita Pod vrškom a mnohé iné časti, pri ktorých návšteve sa určite nebudete nudiť. 

Nitra je fantastické mesto, ktoré má čo ponúknuť, či už cestujete do múzeí, alebo si len užívate miestne kaviarne. No a s modernou elektrickou kolobežkou to bude všetko ešte príjemnejšie. Sú ekonomickým riešením, šetrné k životnému prostrediu, majú dokonalé funkcie, kompaktné rozmery,  minimálnu údržbu a zaručujú na ceste maximálnu bezpečnosť. Presvedčte sa!

Zdroj obrázka: Simona Jurasova/Shutterstock.com