Kedy sa kompatibilný toner naozaj oplatí?

dátum: 27.02.21-10:50

Mnohí hľadáme alternatívne riešenie na prudký nárast nákladov tlače a obraciame sa práve po kompatibilných toneroch. Viete však, kedy sa nimi tlačiareň nezničí a čo všetko je dobré pri ich kúpe odsledovať?

Známy vám nedávno poradil, že zohnal cenovo výhodnú tonerovú kazetu. Keď vám však oznámil, že ide o kompatibilnú verziu originálu, ostali ste v nemom úžase. Spočiatku ste tieto alternatívy zavrhovali a nedali ste dopustiť na originálne tonery. Zoznámte sa s výhodami, ktoré kompatibilné tonery ponúkajú a skúste im dať šancu.

originalne a alternativne tonery

V tomto majú navrch

Ak uprednostníte kompatibilný toner pred tým originálnym, máte zaručené zníženie nákladov o viac ako polovicu. Firmy ponúkajú kvalitné alternatívy a cena sa odráža najmä od hodnoty materiálu. Čo by ste si pri originálnej náplni zaplatili za značku, v tomto prípade zase ušetríte.

V otázke kvality nemožno hovoriť o výrazných rozdieloch. Mnohé z nich sú skutočne porovnateľné s tým, čo môžu ponúknuť originálne tonery. Tie lacné tonery však nijako nezaostávajú ani svojou výdržou a praktickosťou a dokonca nie je pravdou ani to, že ich používaním sa znižuje celková životnosť tlačiarne.

Vyvarujte sa pofidérnym značkám

Výrazne nízka ponuka, poštovné zadarmo a expresný dovoz. Znie vám to lákavo? Aj napriek tomu ešte nemusí ísť o výhodnú ponuku. Ak totiž riskujete, tlačiarni môžete uškodiť. Spočiatku prívetivú cenu nahrádza vysoké splatenie pokazenej tlačiarne. A keďže sa ju neoplatí ani opravovať, ste nútení kúpiť jej náhradu.

Pri výbere vhodného kompatibilného tonera sa zakaždým upriamte na osvedčeného výrobcu. Smerodajné vám budú aj recenzie, no prioritou by mal byť najmä certifikát výrobcu. Inšpirovať sa môžete aj priamo na TonerPartner.sk, kde nie je núdza o široký výber originálnych a alternatívnych tonerov.

Zdroj obrázka:

antpkr / Shutterstock.com