Kúpeľňové trendy 2020

dátum: 02.06.20-00:38

Kúpeľňu nerenovujeme každý rok. Preto očakávame, že jej dizajn bude nielen funkčný, ale aj nadčasový a bude sa nám páčiť ďalšiu dekádu. Prinášame vám najnovšie trendy a tipy pre váš projekt.

1) Voľte súlad s prírodou 

Rôzne štúdie potvrdili, že pri dotyku s prírodou sa cítime spokojnejšie, šťastnejšie, a sme výkonnejší. Slová ekológia a príroda boli často spomínané počas minulého roka a naďalej prenikajú do nových trendov. Nejde pritom len o zvolenie zelených obkladačiek či doplnkov, ale o ekologický životný štýl. Ten zahŕňa používanie šetriacich vodovodných batérií, úsporných žiaroviek a recyklovaných materiálov. Ak k tomu pridáte niekoľko rastlín v črepníkoch, machovú predložku a veľa prirodzeného svetla, bude vaša kúpeľňa vždy IN. 

ulozne priestory v malej kupelni

2) Úložných priestorov nie je nikdy dosť 

Obzvlášť v starých bytoch je kúpeľňa často až minimalistickým priestorom, ktorý neponúka veľa možností na odkladanie vecí. O to dôležitejšie je vhodné usporiadanie skriniek tak, aby sme získali miesto na odkladanie. Ak je práve toto váš problém, existuje niekoľko typov, ako na úložné priestory v malej kúpelni. Ak máte v kúpelni aj veľa drobností, určite využijete rôzne typy sorterov do skriniek. Ak chcete v kúpleni získať viac miesta, jedným z riešení je nahradiť vaňu sprchovacím kútom.

3) Drevo zútulňuje 

Drevo a drevené prvky boli v minulosti symbolom luxusu. Dnes je tento materiál o niečo lacnejší a dostupnejší, vďaka čomu sa klasické kúpeľne stávajú teplejšie a prívetivejšie. V dnešnej dobe si môžete zakúpiť dokonca aj dlažbu so vzorom dreva v rôznych odtieňoch.

4) Biela nikdy nevyjde z módy 

Trendy sú rôzne a každý rok sa menia. Kúpeľňu však nie je možné renovovať každý rok. Ak si chcete byť istí, že sa vám bude páčiť aj o nejaký čas, stavte na bielu. Či už to budú obkladačky, alebo nábytok, nikdy to nebude krok vedľa. Ak nemáte čas na zháňanie nábytku a doplnkov v drahých špecializovaných obchodoch, nezúfajte. Nasmerujte vaše kroky do Kauflandu, kde nájdete vo vybrané týždne bohatý výber za rozumnú cenu. Nenájdete v ňom nielen uteráky, osušky či rôzne doplnky, ale aj kúpelňové skrinky.  

5) Vytvorte si oázu pokoja 

Kúpeľňa by mala byť vaším oddychovým miestom, kde si usporiadate myšlienky a načerpáte energiu. Pohodovú atmosféru najlepšie navodí drevo, najmä to bambusové. Nezabudnite na doplnky, ako sú sviečky, mäkké uteráky či pohodlný župan, vďaka ktorým sa budete cítiť ako vo wellnesse.

Pri renovácii kúpeľne a výbere vhodných doplnkov si nezabudnite pozrieť akciové ponuky obchodných sietí. Ak využijete akcie, môžete pri renovácii kúpelne ušetriť nemalé peniaze.

Zdroj: design.at.krooogle / Shutterstock.com