Využite roh vašej obývačky na vytvorenie oddychovej zóny

dátum: 01.06.20-23:57

Vytvorenie krásneho a útulného interiéru nie je dnešnom modernom svete plnom kvalitnej ponuky žiadny problém. Konkrétne riešenia neohrozia ani vašu peňaženku, pretože sortiment je cenovo dostupný. Problém môže nastať v okamihu, keď si začnete do obývačky vyberať potrebný nábytok a doplnky.

Na vybavenie tejto miestnosti je potrebné začať s najdôležitejšou témou - pohovkou. Pred jej výberom sa musíte rozhodnúť o správnom tvare a veľkosti. K dispozícii sú vám najčastejšie klasické a rohové pohovky. S rohovým modulom to budete mať jednoduchšie hneď z niekoľkých dôvodov. 

sedacka nitra

Moderná rohová sedačka sa pohodlne zmestí do miestnosti ľubovoľnej veľkosti. Väčšina takýchto modelov má navyše transformačný mechanizmus, ktorý vám alebo hosťom poskytne prístelku, ktorá sa vyznačuje rovným povrchom a maximálnym pohodlím.

Výhody rohových sedacích súprav

Viete, aký je rozdiel medzi rohovou pohovkou a bežnou sedacou súpravou? Na začiatok je potrebné poznamenať, že kus nábytku s hranatým tvarom vám umožňuje šikovne využívať voľný priestor v miestnosti, ako aj priestorové vymedzenie zón.

Rohový model sedačky vám umožňuje využiť prázdny a inak nefunkčný kút v miestnosti a vytvoriť v ňom dostatočne veľký priestor na relax. Základom správneho výberu je voľba vhodného výrobcu a dodávateľa najlepších sedačiek na mieru v Bratislave.

Rohová sedačka v tej najlepšej kvalite a ideálnej cenovej ponuke potom ušetrí eurá vo vašej peňaženke a priestor v celej miestnosti. 

Ako si vybrať dobrú rohovú pohovku?

Pri výbere rohového nábytku by ste mali postupovať podľa niekoľkých pravidiel:

Ak sa chystáte používať pohovku aj ako miesto na spanie, pred zakúpením skontrolujte transformačný mechanizmus, všetko by malo byť ľahko ovládateľné a spoľahlivé.

Rám, výplň a čalúnenie sú hlavnými komponentmi nábytku. Závisí od nich pevnosť a trvanlivosť nábytku, preto sa im musí venovať osobitná pozornosť.  

 

obrázok: shutterstock