Kuchyňa je skvelé miesto na oddych

dátum: 02.06.20-00:01

V predstavách každého z nás pôsobí kuchyňa tak trochu ako strašiak. Pred očami máme haldy neumytého riadu alebo kuchynskú linku špinavú od jedla. Realita ale môže byť celkom odlišná! Stačí si novú kuchyňu dôkladne naplánovať a hneď sa stane miestom, kde radi trávite svoj čas.

Vytvorte si dokonalú kuchyňu

Uvariť trojchodový obed alebo hoci i obyčajný čaj nie je problém, ak máte kuchyňu s potrebným náradím a prísadami. No nemálo podstatné je aj to, aby mali všetky tieto veci svoje pevné miesto. Organizovaným dojmom totiž pôsobí iba taká kuchyňa, v ktorej nám nič nezavadzia – fľaška s olejom ani prostriedok na riad, jednoducho – kuchyňa sa stáva elegantnou miestnosťou a od našej luxusnej obývačky či starostlivo upratanej jedálne by ju nemalo nič odlišovať. A hoci v súčasnosti sú tak veľmi preferované otvorené police a na nich nádherné nádoby s potravinami, pravda je taká, že vás veľmi rýchlo prestane baviť utierať z políc prach alebo na nich udržiavať poriadok. Všetko, čo sa dá skryť do skriniek kuchynskej linky, ukryte, a vystavené nechajte skutočne len to, čím sa chcete pochváliť.

kuchyna-mojnabytok


Kuchyňa bez obmedzení

Zaobstarali ste si takú kuchynskú linku, na ktorú ste „prikrátki“? Niektoré police môžu byť naozaj položené privysoko, najmä v priestranných a vysokých potravinových skrinkách či horných skrinkách siahajúcich až po strop. Pre takéto prípady je vynikajúce zaobstarať si do kuchyne menší stolček, ktorý môže jednak vystupovať ako efektný bytový doplnok, a jednak poslúžiť veľmi prakticky pri naťahovaní sa za slávnostnou obedovou súpravou či mlynčekom na mäso. Rovnaký komfort si zaslúžia aj vaši malí pomocníci, ktorí sa radi učia variť či vypekať už odmala. Kuchyňa je pre nich skvelý priestor na realizáciu, a ak sa im práve nebude chcieť pomáhať, určite by tam mali mať priestor na hru. Tabuľa na kreslenie alebo umývateľná stena, príp. malá detská kuchynka zabaví vaše deti, kým vy budete variť.


Akú kuchynskú linku si vybrať

Všade, kde sa sústreďuje príliš veľa predmetov, vzniká chaos. Preto je dobré pri plánovaní kuchyne hľadať takú kuchynskú linku, ktorá má dostatok úložného priestoru. Moderné kuchynské linky sú často hotovým umeleckým dielom, no keď sa pozriete dnu, objavíte v nich jednu policu miesto troch. Takisto zvážte, koľko zásuviek budete potrebovať, akú majú mať šírku a hĺbku, aby si aj ten najmenší predmet v kuchyni našiel svoje miesto. Do modernej kuchyne už zväčša vyberáme také kuchynské linky, do ktorých sa dajú zabudovať spotrebiče – umývačka riadu, varná doska, sporák, mikrovlnka, často i práčka, a tak sa stane, že budete musieť ukradnutý úložný priestor nahradiť novým. Pomocnú roku vtedy podajú závesné skrinky, komody či príborníky. Buďte vynaliezaví a vytvorte si kuchyňu, ktorú budete milovať.