Zažite vianočné trhy v zahraničí

dátum: 27.02.20-15:40

Keď vám začne zvoniť v ušiach, nemusí za tým stáť nijaký zdravotný problém. Je to len predzvesť toho, že sa blížia Vianoce. A kde inde si ich atmosféru vychutnáte lepšie ako na vianočných trhoch?

Vianocny trh vo Viedni

Čaro Vianoc za hranicami

Na najkrajšie sviatky v roku sa pripravuje každá krajina bez rozdielu. V príbytkoch voňajú medovníky a v uliciach teplá medovina. Všade, kam sa pohneme, vejú červené stuhy, blikajú svetielka, znejú koledy, a vo väčších zahraničných mestách sa toto vianočné „šialenstvo“ ešte znásobuje. Viete si predstaviť, ako vyzerajú vianočné trhy v susednej Viedni, v Krakove alebo v Budapešti? Veľký vianočný stromček, množstvo stánkov s občerstvením a suvenírmi a zástupy ľudí s červenými nosmi, ktorí sa zohrievajú pri vianočnom punči. Vy tam môžete stáť tiež, a čím lepšia spoločnosť, tým krajší zážitok. Pár minút či hodín cesty autobusom, a dostanete sa na miesto, kde sa vám vari môže splniť každé želanie, pretože bude pôsobiť naozaj rozprávkovo.

vianocne trhy korculovanie

Na vianočné trhy do zahraničia za originálnymi darčekmi


Vianočné trhy v zahraničí nie sú obľúbené len preto, že sa na nich stretáva veľa usmiatych tvárí a národností. Mnohí ich navštívia s cieľom spoznať cudzie mesto, jeho najznámejšie časti a históriu. Ako bonus si počas poznávacieho zájazdu doprajú ešte magickú atmosféru vianočných trhov, kde si pri koledách môžu nakúpiť cukrovinky, vianočné ozdoby či dokonca originálne darčeky pre rodinu i kolegov. Zúčastniť sa na takomto type poznávacieho zájazdu je dobrý impulz k tomu, aby sa vám to zapáčilo natoľko, že si na pár dňový poznávací zájazd odbehnete kedykoľvek počas roka. Je to vynikajúci spôsob, ako sa vymaniť zo stereotypu a prísť na iné myšlienky. Na vianočné trhy v zahraničí sa vyčleňujú špeciálne autobusy, ktoré zbierajú ľudí z viacerých nástupných miest. Ide o jednodňové zájazdy bez prenocovania a stravy, takže jeden deň voľna si vedia vyčleniť aj tí najväčší vorkoholici. Alebo sa im o výlet môže postarať zamestnávateľ, namiesto tradičného vianočného večierka. Kto by to nebral?