Prečo sa rozhodnúť pre inteligentnú domácnosť

dátum: 24.02.20-12:12

Je načase vyskúšať všetky výdobytky modernej doby. Začať môžete napríklad tým, že si vytvoríte inteligentnú domácnosť. Čo všetko tento pojem zahŕňa a prečo mu dať zelenú?

V inteligentnej domácnosti máte spotrebiče pod kontrolou

 

Čo je lepšie, ako keď má za nás kto zhasnúť svetlo, keď sa pohodlne usadíme na pohovku s čajom v ruke? Zhasnúť svetlo pomocou smartfónu. Alebo sa zhasne samo po tom, ako zapneme televízor či svoje obľúbené CD. Tak, ako môžeme v inteligentnej domácnosti spotrebiče riadiť na diaľku prostredníctvom internetového pripojenia a riadiacej jednotky nainštalovanej u nás doma, ich môžeme aj kedykoľvek skontrolovať. Koľkí z nás už neraz premýšľali, či vypli rúru na pečenie, vytiahli žehličku zo zásuvky alebo poriadne zastavili vodu v kúpeľni? Neustále máme o niečom pochybnosti, no vďaka inteligentnej domácnosti sme tejto ťarchy zbavení. Spotrebiče totiž vieme na diaľku skontrolovať, dokonca si i overovať spotrebu energie a neskôr si ju porovnať s vyúčtovaním. Ak sa udeje niečo nezvyčajné, dostaneme o tom správu priamo na náš smartfón. Reagovať a zabrániť škodám sa dá teda okamžite.

inteligentna-domacnost

Bezpečné a inteligentné bývanie

 

Samozrejme, inteligentná domácnosť nie je len o tom, že na diaľku ovládame elektrické spotrebiče v našom byte alebo dome. Zahŕňa to celú kopu ďalších oblastí, napr. kontrolu bezpečnosti senzormi, detektormi, videokamerami, ovládanie zámkov na diaľku, otvárania okien a dverí, roliet, brán, ovládanie prívodu vody, plynu... No komu by sa nepáčilo mať stopercentnú istotu, že náš domov sa dokáže o seba postarať aj v čase našej neprítomnosti? Či sme práve v práci, alebo na dovolenke, môžeme na diaľku vyvetrať i zapnúť zavlažovanie záhrady. Dokonca i občas rozsvietiť svetlá, aby sme oklamali potenciálnych zlodejov... Toto sú benefity, ktoré presvedčili už mnohých. Bez výčitiek si od nich berte príklad, nebude to na posmech, ale len na váš úžitok.