PROHIBÍCIA – pravé slovenské destiláty

dátum: 27.03.19-03:41

Hľadáte kvalitné destiláty slovenského pôvodu? Nájdete ich v predajni Prohibícia. Široký sortiment a overená receptúra sú zárukou spokojnosti.

 

Predajňa Prohibícia Vám ponúka pravé slovenské  destiláty - ovocné, obilné, ovocno-obilné a likéry na báze prírodných zložiek bez umelých prísad a dochucovadiel.

 

Medzi najobľúbenejšie "tradičné“ pálenky na našom trhu patria ovocné destiláty ako  marhuľovica, slivovica, hruškovica, broskyňovica, čerešňovica, višňovica či jablkovica. Ďalšou kategóriou sú pálenky z drobného ovocia ako jahody, maliny, ríbezle, čučoriedky, baza, šípky. Podstatne náročnejšie na zber, spracovanie a technológiu pálenia sú oskoruša, trnka, drienka, dula, rakytník a pod., ktoré sa u nás veľkoplošne nepestujú. Mnohé z nich sa preto právom označujú ako unikáty alebo klenoty medzi destilátmi. Z radu pravých exkluzívnych destilátov Vám niektoré predstavíme. Naše destiláty sú vhodné nielen na výnimočné chvíle ale aj ako darček pre výnimočných ľudí!

Predajňa Prohibícia

 

BAZOVICA

Plody bazy sú aromatické, čierne a s výraznou farbivosťou. Vďaka obsahovým látkam patria medzi liečivé, ale za surova sú toxické. Okrem širokého využitia v potravinárskom a farmaceutickom priemysle sa dajú použiť na výrobu vzácnej pálenky bazovice. Celý proces nakvášania, spracovania suroviny a samotnej destilácie až po konečný produkt je pomerne náročný na prax ako i odbornosť. Pre lepšie vlastnosti destilátu sa môže do kvasu pridávať aj bazový kvet. Koncentrovaná vôňa zrelých bobúľ čiernej bazy potom charakterizuje tento výrazný destilát.

kvalitná Bazovica od firmy Prohibícia

Bazovica sa výborne hodí k čokoládovým zákuskom a dezertom. V našej predajni nájdete BAZOVICU z dielne firmy MARSEN, ktorá bola ocenená mnohými významnými cenami.

 

CHABZDOVICA

Baza chabzdová je trváca bylina, ktorá  najčastejšie rastie na okrajoch lesov, medzi krovím, pri cestách a pod. Unikátny pravý chabzdový destilát nezameniteľnej chuti a arómy z tejto rastliny ponúkame od firmy Chateau Selešťany. Odporúča sa ako liek s výraznými podpornými účinkami na trávenie po ťažšom jedle. Chabzdovica je ocenená niekoľkými zlatými medailami.

Chabzdovica: unikátny destilát

 

RAKYTNÍKOVICA

Rakytník rašetliakovitý je rastlina označovaná aj ako plodina budúcnosti.  Má bohaté využitie, pretože sa dá spracovať celá. Plodom je oranžová bobuľa, pričom jediný plod obsahuje dennú odporúčanú dávku vitamínu C. PD Tvrdošovce pestuje rakytník v BIO kvalite. Okrem radu známych produktov označovaných ako „Tvrdošovské zlato“ sa z rakytníka vyrába aj unikátny 52 % čistý destilát pre nekonvenčných  konzumentov - rakytníkovica. V roku 2014 bol ako jeden z 25 najkvalitnejších destilátov umiestnený v Národnom salóne destilátov SR. Z produkcie Delicia Destilería, Holanovo.

rakytnikovica - prohibicia


Veríme, že si v našej predajni vyberiete zo širokej ponuky tradičných, exkluzívnych, barikovaných, odležaných, dozrievaných, exotických pravých slovenských destilátov a likérov.

 

Predajňa sa nachádza na:

Novozámockej ulici 67 v Horných Krškanoch, priamo pri hlavnej ceste na ťahu Nitra - Nové Zámky. Za čerpacou stanicou Slovnaft asi po 200 m odbočte doľava na parkovisko.
Pred predajňou sú vám k dispozícii dve parkovacie miesta.
Otváracie hodiny
PO - PI 9.00 - 17.30
SO 9.00 - 12.00

Viac si o nás môžete prečítať TU
Facebook