Prežite leto na Hideparku - Program na Júl

dátum: 07.07.20-01:09

Pre všetkých labužníkov umenia, zábavy, pohody, radostných slnečných dní a dlhých večerov, je tu júlový program v HidePark Nitra - kultúrne centrum. Program bude naozaj pestrý a preplnený akciami, nenechajte si ho ujsť.

Júl na Hideparku

Júl na Hideparku bude naozaj pestrý a preplnený akciami. Vo štvrtok 12. 7. sa o 20:00 predstavia v rámci ďalšieho večera s PostmutArt festom Ivan Palacký (CZ) s jeho abstraktnými piesňami a amplifikovaným pletacím strojom a po ňom Juho Laitinen, avantgardný violončelista z Fínska.

postmutart fest hidepark nitra
FB udalosť

Hneď ďalší deň, v piatok 13. 7. o 20:00 sa uskutoční už 13. diel nitrianskej PechaKucha Night: Všehochuť. Formát je prebratý z Japonska a spočíva krátkom a výstižnom prezentovaní myšlienok, projektov, činností z istej oblasti. Ako názov napovedá, tentokrát sa zameriame na naše chuťové bunky. Samozrejme, súčasťou večera bude aj ochutnávka!

pecha kucha night nitra
FB udalosť

Ani v sobotu 13. 7. Hidepark nezaháľa a o 21:00 privedie do Nitry dve vynikajúce slovenské inštrumentálne kapely. Our Stories z ich post-rockovými gitarovými melódiami, údernými bicími a hravými indie rockovými basovými linkami a The Ills, ktorí sa pohybujú na pomedzí post-rocku, prog-rocku a shoegaze.
our stories a the ills nitra

FB udalosť

Od 16. do 20. 7. vytvorí na Hideparku Michal Sládekbambusovú inštaláciu – nepremyslený site-specific. Tvorba objektov bude prebiehať workshopovou formou, do ktorej sa bude možné zapojiť (viac informácii bude na FB). Inštalácia bude odprezentovaná počas noci Galaxia Soul Open Air.

jul program hide park nitra
Vo štvrtok 19. 7. si o 20:30 nenechajte v podaní kapely ¡Nosnach z Maďarska ujsť šansóny východnej Európy, minimal tango od New Yorku až po Odesu, francúzsku, židovskú, argentínsku, balkánsku a cirkusovú hudbu v spojení s experimentom, súčasnou hudbou a voľnými prvkami. A po koncerte bude ešte aj JAM SESSION pre každého!

nosnach hidepark nitra program
FB udalosť

Okrem toho, že v piatok 20. 7. sa odprezentuje inštalácia Michala Sládeka, tak bude od 19:00 na Hideparku druhý ročník obľúbenej Galaxia Soul Open Air. Tešiť sa môžete na párty v znamení funky – soul – house s DJ´s Rainer Trüby (Compost Rec./DE), Paradiso Rhythm, Rafo, C.O.D.E., Phonotic.

galaxia soul open air hide park nitra
FB udalosť


Kto má rád divadlo, určite si nesmie nechať ujsť predstavenie O čertovi Kolofónovi 22. 7. o 20:00. Príbeh O čertovi Kolofónovi je veľkým potešením pre malých aj veľkých divákov. Mix čertovských rozprávok, príbehu o Jankovi a Marienke, lúpežníckych legiend a romantických komédií je receptom na neopakovateľnú zábavu v spoločnosti klasických marionetových bábok. Predstavenie má za sebou už 30 repríz a bolo uvedené na festivale Pohoda, Medzinárodnom festivale Fest Anča v Žiline či v kultúrnych centrách a mestských kultúrnych strediskách po celom Slovensku.

o certovi kolofonovi divadlo
FB udalosť

Našu lásku ku knihám sa nám podarilo konečne pretaviť do dlhopripravovaného projektu komunitnej HideKnižnice. Tú slávnostne otvoríme 23. 7. o 18:00. Otvorenie bude spojené s diskusiou na tému Súčasná próza V4. Hidepark a Prístav precitnutia tentoraz zameria svoju pozornosť na literárnu tvorbu našich susedných štátov – Maďarska, Česka, Poľska, ale pohovoríme si aj o súčasných slovenských autoroch. Prineste knižku z vašej poličky, o ktorej si myslíte, že práve ňou oslovíte, a spoločne sa ponoríme do diskusie pri príjemnej hudbe a koláči.

hide park program na jul
Druhým divadlom, ktoré môžete v júli vidieť je Odivo s inscenáciou Verzus 24. 7. o 21:00. Predstavenie pracuje s témou ženy a jej mnohých odtieňov, no nie je feministicky zjednodušujúcim militantným manifestom. V otázkach, ktoré kladie a odpovediach, ktoré interpretuje, je veľmi jemné, a tým neskutočne ženské. Hlavné protagonistky obnažujú svoje emócie a prostredníctvom otvoreného zdieľania najskrytejších sklamaní, ale aj radostí, nadväzujú vzťah s divákmi.

divadlo odivo nitra hidepark
Júl na Hideparku uzavrie unikátny projekt talentovaných hudobníkov Akustika z Prešova vo štvrtok 26.7. o 21:00, ktorí so svojimi pozitívne naladenými pesničkami bavia malých aj veľkých už niekoľko rokov. Ich svojská kombinácia karibskej hudby s world music okorenená o slovenské ľudové prvky prináša "duchovnú revolúciu" všade, kam prídu.
 


Prežite kultúrne leto na Hideparku !

Hidepark - kultúrne centrum v Nitre


Ďalšie informácie o akciách na Hideparku

môžete nájsť na našej FB stránke.