Unikátna výstava Lodí a majákov v Nitre

dátum: 29.01.22-05:54

Galéria MLYNY Nitra vám v mesiaci júl prinesie unikátnu výstavu lodí a majákov. Návštevníkov čaká jedenásť diorám najkrajších a najromantickejších majákov sveta. Väčšina majákov je vyrobená v mierke 1:87 a mnohé stavby skutočne svietia.

Lode a majáky v Galérii MLYNY

Majáky, ktoré budú na výstave, sú z rôznych kútov sveta – Ameriky, Nemecka, Austrálie, Anglicka, Francúzska a pod. Súčasťou výstavy bude aj dioráma jedného z najromantickejších majákov v USA – Marshall Point, ktorý sa objavil vo filme Forrest Gump, ale aj dioráma najstaršieho majáku na austrálskom kontinente – Cape Otway.

lode a majaky galeria mlyny nitra

Okrem miniatúr majákov budú môcť návštevníci Galérie MLYNY obdivovať aj štyri veľké športové plachetnice v skutočnej veľkosti, ktoré aktívne pretekajú na Slovensku. Sťažeň jednej z nich má až 9 metrov. K dispozícii budú aj dva modely plachetníc a artefakty z týchto dobových lodí.
 vystava lode a majaky v galerii mlyny nitra

Na Slovensku sa budova majáku nenachádza. Najbližšie majáky od Slovenska nájdeme napríklad v Rakúsku na Neziderskom jazere alebo v talianskych Benátkach, v slovinskom Piran alebo v obľúbenej destinácii v Chorvátsku.


Výstava začína 6. júla a potrvá až do 24. júla 2018 v Galérii MLYNY Nitra.