Nitrianske volejbalistky získali bronzové medaile

dátum: 26.05.20-10:17

Volley project UKF Nitra - KV MŠK Oktan Kežmarok 3:0 (13, 19, 23) - konečný stav série 3:0
Nitra: De Paula 5, Richweissová 9, Müller 7, Lukovič 12, Konečná 12, N. Stümpelová 13, libero Španková (Hradecká 0, Frindtová 2)

Nitra vstúpila do tretieho zápasu o bronz lepšie. V prvých dvoch setoch si domáce hráčky vypracovali náskok hneď na úvod setov a ujali sa vedenia v zápase 2:0. V tretej časti sa hral pomerne vyrovnaný volejbal. Kežmarok dokonca viedol v závere setu 21:23. Aj vďaka dvom esám Richweissovovej už UKF Nitra žiadne zdramatizovanie nepripustila a nielenže vyrovnala na 23:23, ale následne domáce hráčky aj vyhrali 25:23. Nitra ukončila celú sériu 3:0 a domáci tímn získava bronzové medaile.

Martina Konečná, kapitánka Nitry: "Veľmi sme šťastné, že sme dokázali dnes zvíťaziť a vyhrať tak celú sériu o bronz. Ale hlavne sa teším aj za tie hráčky, ktoré sú v tíme už dlhšie. Napokon však asi môžeme povedať, že pre Nitru to bola celkom dobrá sezóna. Máme striebro zo Slovenského pohára, teraz bronz z ligy. Jediné čo nás môže mrzieť, že sme nezvládli posledný zápas zo Sláviou o postup do finále."