Nový odbor na súkromnej strednej škole v Nitre sľubuje zamestnanie v auto priemysle

dátum: 29.06.22-07:41

Na Súkromnej strednej odbornej škole polytechnickej vychovávajú budúcich mechatronikov pre Jaguar Land Rover.

Súkromná stredná odborná škola polytechnická DSA na Novozámockej 220 v Nitre otvára nový študijný odbor s názvom mechatronik. 

Mechatronici sa skvelo uplatňujú v automobilovom priemysle – a ako určite viete, zatiaľ, čo Slovensko je veľmoc vo výrobe áut a prichádza k nám stále viac fabrík, kvalifikovaných ľudí je nedostatok.

Preto firmy rady zaplatia zamestnancom, ktorí majú tie správne zručnosti. Práve mechatronici tieto zručnosti majú. Na SSOŠP sa študenti naučia rozumieť nielen elektrotechnike či hydraulike, ale aj programovať ťažké výrobné stroje. Mechatronika je na rozmedzí mechaniky a elektroniky, absolventi pracujú prevažne s automatizovanými zariadeniami – CNC frézami, výrobnými robotmi...

Študenti si tak už na strednej škole odskúšajú úlohy, ktoré ich neskôr budú čakať v práci. Zo školy budú pripravení ísť rovno do zamestnania. Nemusíte tak mať obavy o ich uplatnenie.

Konkrétne u nás v Nitre študentov z tohto odboru berú priamo do závodu Jaguar Land Rover. O prácu sa tu uchádzajú ľudia z celého nitrianskeho kraja, no firma si vyberá len tých, ktorí sú správne vyučení. Na študentov SSOŠP tam čakajú a držia im miesto.

Štúdium je nielen bezplatné, ale ponúka aj štipendium. Dostane ho každý študent, súkromná škola im ponúka od 60 do 180 eur mesačne. Škola je moderne vybavená, učia na nej kvalitní učitelia a skúsení majstri. Je tu posilnené aj vzdelávanie cudzích jazykov. Deti môžete prihlásiť celoročne a dokonca sem môžu prestúpiť aj z inej strednej školy.

Keď svoje deti prihlásite na tento odbor, môžete im pripraviť skvelú budúcnosť. Viac o štúdiu mechatroniky zistíte tu.