Chlapci z FC Nitra Naši chlapci z FC Nitra sa už pripravujú na Ligu Majstrov, ktorá je už šiesteho februára

dátum: 31.05.20-23:32

Babinec: ,,Súper to bude kvalitný, ale nie neporaziteľný.“ Zverenci Martina Babinca začali s prípravou na, nepochybne, najdôležitejší zápas ich doterajšej kariéry.

Už o necelý mesiac sa postavia proti holandským rovesníkom z Feyenoord Rotterdam v boji o osemfinále UEFA YOUTH LEAGUE.

,Začali sme intenzívnejšie ako v minulých rokoch, cez prestávku dostali chlapci individuálne plány. Prvé tréningy sa budeme venovať pohybovej príprave a vytrvalosti. Pripravujeme sa na Ligu Majstrov, ktorá je už šiesteho februára. Podľa toho sme zostavili tréningový cyklus v týchto prvých týždňoch,“ načrtol program na najbližšie dva týždne tréner mužstva Martin Babinec.

Počas vianočných sviatkov nemyslel na futbal, aby sa následne mohol naplno venovať analýze hry nášho súpera a kvalitne tak pripraviť svojich hráčov. ,,Dva týždne som si oddýchol od futbalu. Prvý januárový týždeň som analyzoval súpera, pozrel som si dva zápasy a ešte ďalšie dva si plánujem pozrieť. Chceme sa poctivo pripraviť na tento zápas, nechceme nič zanedbať. Súper to bude kvalitný, ale nie neporaziteľný.“ Holandský futbalová škola je veľmi kvalitná a vyprodukovala veľké množstvo futbalových mien. ,,Hrajú typický holandský futbal, majú dobrú kombináciu, sú silný na lopte a majú výborný prvý dotyk. Sú skôr ofenzívne ladení, bude to dobrý zápas.“ V týchto dňoch sa s našim áčkom pripravujú aj traja zverenci Martina Babinca – Marián Chobot, Róbert Baláži a Dominik Guláš. ,,Ja som veľmi rád, že trénujú s prvým mužstvom. Získajú cenné skúsenosti a verím, že keď sa vrátia, tak budú ešte väčším prínosom. Budú mať lepší prehľad a prospeje im to v osobnom raste.“ V rámci prípravy na súťaž absolvujú starší dorastenci niekoľko prípravných zápasov.

,,Tréningy sú intenzívnejšie, keďže začíname už šiesteho februára a aj celá súťaž začína o mesiac skôr, ako minulý rok. Nemáme toľko času ako vlani. Teraz dva týždne budeme bez zápasu, chceme sa venovať pohybovej zložke. Bude to trochu náročnejšie, ale verím, že to chlapci zvládnu. Potom prejdeme do hernej zložky, máme tam dobrých súperov – napr. Mattersburg, Brno, plus tímy z mužskej kategórie ako napríklad Vráble z III. ligy. S nimi sme prehrali v lete 0:5, takže som sám zvedavý, ako sme sa výkonnostne posunuli.“

Náš štadión stojí pred kompletnou rekonštrukciou a tak budeme musieť hľadať útočisko na inom futbalovom štadióne. Dnes už vieme, že tento výnimočný zápas sa odohrá na najbližšom možnom mieste a to v Zlatých Moravciach na štadióne FC ViON, 6.2.2018 o 16.00 hod.  

Zdroj: FC Nitra 

 Tento a ďalšie zaujímavé články z nášho mesta jednoducho dostupné v novej aplikácii Moja Nitra. Nainštalujte si ju ešte dnes tu: www.mojanitra.sk/apka/