Slovenskú hudobnú ligu ovládli Nitrančania!

dátum: 10.08.22-20:03

V bratislavskom Sade Janka Kráľa sa v posledný augustový piatok konalo finále 6. ročníka Slovenskej hudobnej ligy.

Napriek tomu, že súťaž sa konala v Bratislave a organizačný tým, ako aj celý nápad pochádza z východu, hviezdili najmä nitrianske kapely, nakoľko sa medzi 8. súťažiacimi ocitli rovno tri. A neodišli naprázdno.

V diváckom SMS hlasovaní získala najviac sympatií nitrianska kapela Deadwings. Porota, v ktorej sedel okrem iného napríklad Jožo Ráž, Monika Agrebi či textár Juraj Soviar rozhodla, že kapela Wild People je najlepšia mladá kapela (do 17. rokov) súťaže a tiež si odniesli celkové 2. miesto.

Absolútnym víťazom sa však stala funky kapela Sematam (ako inak z Nitry), ktorá porotu potešila aj roztancovala. "Tu Jožo Ráž - Bomba, špica!" – zneli slová na súťažné vystúpenie víťaznej kapely Sematam.

Kapela Sematam vznikla v roku 2007. O tri roky neskôr vyhrala hudobnú súťaž mladých kapiel Rock Me Fest. Do povedomia sa dostali najmä svojím prvým videoklipom k singlu De ste?!, ktorý popisuje (alebo skôr paroduje) nočný život v Nitre. Neskôs stihli natočiť aj svoj druhý klip, k podarenej skladbe Pome rockovať. Dychové nástroje sa stali nevyhnutnou súčasťou skupiny v roku 2012. Aktuálne má skupina sedem členov a pracuje na svojom prvom albume, ktorý plánujú vydať už v tomto roku 2016.

Slovenská hudobná liga má trinásťročnú históriu a za sebou desiatky koncertov. Podujatie podporuje autorskú tvorbu, základné kolá sa konali v siedmich slovenských mestách (zapojilo sa cez 30 kapiel) a porota vyberala víťaza spomedzi skupín 4ewer (Žilina), WILD PEOPLE (Nitra), Stripless (Levice), The Parentals (Košice), Jaro Mojžiš Band (Košice), EUFORY (Martin), Deadwings (Nitra) a Sematam (Nitra).

 

Veľký potlesk a dúfame, že sa vidíme a hlavne počujeme čoraz častejšie ;)

 Ďalšie zaujímavé informácie z nášho mesta:www.mojanitra.sk/apka/