HK 96 Dynamax Nitra víťazom druhej ligy

dátum: 25.09.20-03:44

Finále II. ligy - 2. zápas: Liptovský Mikuláš B - HK 96 Dynamax Nitra 5:6 p (2:1, 1:2, 2:2 – 0:1) - Konečný stav série: 0:2, góly: 7. Pida, 11. a 52. Oravec, 30. Fiala, 57. Legerský - 15. Molnár (Tarnóczy), 24. Bafrnec (Kurej, Dujíček), 30. Bafrnec (Barto), 50. Vasiľko (Molnár, Šimonek), 52. Bafrnec (Vraník), 63. Ostertág (Barto, Vasiľko).

HK 96 Dynamax Nitra : Púš - Dujíček, Šimonek, Kurej, Rašovský, Barto - Bafrnec, Daniška, Vraník, Vasiľko, Blickling, Ostertág, Tvrdoň, Molnár, Tarnóczy.

Celá finálová séria sa hrala vo vyrovnanom tempe. Prvý zápas sa odohral v Nitre 5.marca. Domáci zdolala Liptovský Mikuláš 5:4, keď v predĺžení rozhodol Vasiľko. Veľmi podobný priebeh mal aj druhý finálový zápas, ktorý sa hral počas uplynulého víkendu na ľade v Mikuláši. Domáci sa ujali vedenia po prvej časti 2:1, ale bojovná Nitra vyrovnala do konca druhej tretiny na 3:3. Keďže v tretej časti oba celky pridali ešte dva góly o zápase opäť muselo rozhodnúť predĺženie. V 63.minúte Ostertág rozhodol nielen o víťazstve v zápase, ale aj celkovom triumfe v druhej lige. Pre HK 96 Dynamax Nitra je to už po druhýkrát čo vyhrali druhú ligu. Postup do vyššej súťaže je však ešte otázny.