Drevostavby Wittner Haus Nitra - drevostavby, montované stavby na báze dreva

dátum: 24.05.22-20:34

Chystáte sa postaviť si svoj dom? Chcete, aby bol ekologický, úsporný, ohľaduplný ku životnému prostrediu, ale zároveň aj štýlový? Spoločnosť Wittner Haus Vám postaví Váš vysnívaný dom!

Naša spoločnosť Wittner Haus sa zaoberá výhradne návrhom a realizáciou panelových prefabrikovaných montovaných stavieb na báze dreva tzv. drevostavieb. Problematika montovaných drevených stavieb je veľmi široká a príprava týchto stavieb si vyžaduje náročnú a sofistikovanú činnosť. Príprava drevostavby zahŕňa návrh, kompletnú projektovú dokumentáciu pre vydanie stavebného povolenia a výrobnú dokumentáciu. Pri samotnom návrhu sa vychádzame predovšetkým z konkrétnych požiadaviek našich zákazníkov. Každá stavba Wittner Haus Nitra je originálna a jedinečná.

drevostavby wittner haus nitrawittner haus nitrawittner haus nitra

Wittner Haus - špecialista v oblasti drevostavieb a stavieb z dreva

Drevostavby, ktoré pre našich zákazníkov navrhneme, projektujeme a zrealizujeme patria medzi moderné stavby 3.tisíčročia, ktoré sú maximálne šetrné k životnému prostrediu. Okrem toho, že sú naše stavby šetrné, poskytujú svojim majiteľom maximálny komfort pri minimálnych nárokoch na energie. V našom katalógu nájdete viac ako 120 rodinných domov zoradených do 3 základých kategórií podľa veľkosti (bungalov L, Xl , XXL). Samostatnú kategóriu, v našom katalógu tvoria podkrovné a poschodové domy.

drevostavby wittner haus nitradrevostavby wittner haus nitradrevostavby wittner haus nitradrevostavby wittner haus nitra

Wittner Haus - interiér

Súčasťou originálnej stavby je samozrejme aj interiér a jeho riešenie. Už v štadiu prípravy stavby je myslené na každý detail, tak aby stavba bola maximálne účelne zariadená. Dôraz je kladený na minimálne komunikačné plochy a optimálne využitie podlahovej plochy s dôrazom na odkladacie priestory. Tým sa domy Wittner Haus výrazne odlišujú od konkurencie.

wittner haus nitrawittner haus nitrawittner haus nitra

Wittner Haus - drevostavby, záhrada a exteriér

Súčasťou výstavby je jeho vonkajšia úprava. Záhrada je priestor, ktorý sa realizuje ako poslednú časť kompletného bývania. Rovnako, ako aj drevodom si vyžaduje zvládnutie prípravnej, projekčnej a realizačnej etapy. Toto všetko pre Vás zrealizujú naši kvalifikovaní pracovníci v Wittner Haus Nitra, ktorí sa riadia heslom, že záhrada dotvára finálnu podobu bývania, preto je dôležité aj jej venovať dostatočnú pozornosť.

drevostavby wittner haus nitradrevostavby wittner haus nitrawittner haus nitra

Zaujímavé kompozičné členenie záhrad z Wittner Haus Nitra sa nesú v znamení jednoduchosti a formálnosti v kombinácii s pestrosťou samotnej výsadby. Dominantou našich záhrad sú bodovo osadené guľovité formy po obvode pozemku, ktoré sú dotvárané skupinami tradičných trvaliek, hýriacimi farbami v každom ročnom období. Vďaka premenlivosti kvetov sú naše záhrady zaujímavé od jarných až po jesenné mesiace. Okrasné trávy dodávajú kompozícii dynamiku a jemnosť.

drevostavby wittner haus nitradrevostavby wittner haus nitra

Wittner Haus - drevené nosné konštrukcie, stropný systém POSI - JOIST

Naša firma sa zaoberá vývojom, návrhom a výrobou vodorovných nosných konštrukcií na báze dreva. Jedná sa o originálny stropný systém POSI-JOIST. V ponuke sú ďalej drevené lepené nosníky pre veľké zaťaženia.


Nosník POSI-JOIST veľmi vhodne využíva vlastnosti použitých materiálov dreva a ocele. Kombináciou týchto dvoch materiálov dosahujeme veľkú variabilitu z hľadiska konštrukčnej výšky prvku a jeho dĺžky. Veľmi malá hmotnosť nosníkov značne zjednodušuje manipuláciu pri tvorbe nosných systémov. Podľa typu nosníka je hmotnosť 1bm od 3,5 do 6,0 kg.


Nosník POSI-JOIST je priamopásový priehradový nosný prvok použiteľný pre akékoľvek konštrukcie pozemného staviteľstva, inžinierske konštrukcie alebo prevádzky náročné na technologické zariadenia.

wittner haus nitrawittner haus nitrawittner haus nitra

 

Drevostavby Wittner Haus spol, s.r.o. Nitra

 

Chmelová dolina 27, 949 01 Nitra
Tel.: +421 37/6517235, +421 903 467 411
E-mail: wittner@wittner-haus.sk

wittner haus nitra

 

www.wittner-haus.sk