Veterinárna ambulancia MVDr. Jozef Král, MVDr. Martin Palkovič Nitra

dátum: 07.12.21-18:47

Veterinárna ambulancia MVDr. Jozefa Krála, MVDr. Martina Palkoviča v Nitre Vám poskytuje komplexné veterinárne služby pre Vašich miláčikov. Ak potrebujete odčerviť, zaočkovať alebo ošetriť Vášho miláčika, ste na správnej adrese.

Kde nás nájdete

Veterinárnu ambulanciu MVDr. Jozefa Krála a MVDr. Martina Palkoviča, kde ponúkame odborné vyšetrenia Vašich miláčikov, nájdete na Levickej ulici 87 v Nitre.

Veterinárna ambulancia MVDr. Jozef Kráľ, MVDr. Martin Palkovič Nitra

Ponúkané služby

Na základe profilu našej činnosti poskytujeme tieto služby:

Veterinárna ambulancia MVDr. Jozef Kráľ, MVDr. Martin Palkovič Nitra

Vakcinácia

Prvá vakcinácia u šteniatok sa vykonáva vo veku šiestich až ôsmich týždňov. Pri vakcinácii je dôležité prihliadať na vakcináciu fenky. V prípade, že bola fenka pravidelne vakcinovaná a revakcinovaná (preočkovaná), prvá vakcinácia sa uskutočňuje vo veku ôsmich týždňov z následnými revakcináciami (preočkovaním) v rozmedzí troch až štyroch týždňov. V prípade, ak bolo fenka nevakcinovaná, začíname už v šiestom týždni veku s následným revakcináciami o tri až štyri týždne až do veku štyroch mesiacov. V prípade, ak nevieme, či bola fenka vakcinovaná, je môžné navodiť u šteniatok chránenosť podaním hyperimúnného séra, ktoré poskytuje pasívnu ochranu po dobu siedmich až štrnástich dní a po jej skončení môžeme šteniatka vakcinovať. Ďalší vakcinačný postup a výber vakcín a taktiež časový sled Vám poradíme v našej veterinárnej ambulancii.

veterinárna ambulancia mvdr. kráľ, mvdr. palkovič nitra

Odčervenie

Odčervením rozumieme podanie liečiv, ktoré zabíjajú vnútorné parazity u zvierat. Pre vhodný výber spôsobu a prostriedku na odčervenie je potrebné vedieť:

Všeobecne treba povedať, že šteniatko alebo mačiatko, ktoré prinesieme domov vo veku sedem alebo osem týždňov, by malo byť už odčervené minimálne dvakrát. Prvé odčervenie sa vykonáva už vo veku štrnásť dní, potom sa pravidelne opakuje každé tri týždne, až kým nie je ukončená prvotná vakcinácia, t. j. cca do štyroch mesiacov veku. Po tejto dobe odčervujeme v pravidelných intervaloch po tri mesiace. Dospelé mačky odčervujeme tiež v pravidelných intervaloch po tri mesiace.

veterinárna ambulancia mvdr. kráľ, mvdr. palkovič nitra

Poradenstvo

Poskytujeme Vám poradenské služby ohľadom starostlivosti o Vaše zvieratká. S výberom vhodného plemena šteniatka alebo mačičky Vám radi poradíme pri Vašej osobnej návšteve v našej veterinárnej ambulancii podľa Vašich požiadaviek a možností.

veterinárna ambulancia mvdr. kráľ, mvdr. palkovič nitra

Pri prvej návšteve u nás Vám založíme kartu, uskutočníme dôkladnú vstupnú klinickú prehliadku, prekonzultujeme spoločne vakcinačnú schému, systém odčervenia a taktiež princípy boja proti vonkajším parazitom (blchy, kliešte). Zodpovieme Vám na otázky ohľadom výživy a výberu vhodného krmiva a dohodneme termíny ďalších návštev. Pri týchto návštevách Vám vysvetlíme, ako sa správne starať o vaše šteniatko, mačiatko, aby z neho vyrástol zdravý a spokojný pes alebo mačka.

veterinárna ambulancia mvdr. kráľ, mvdr. palkovič nitra

Otváracie hodiny

Sme tu pre Vás každý pracovný deň v čase od 9:00 do 11:00 a 13:00 do 19:00 hod. V sobotu ordinujeme od 9:00 do 15:00 hod. Ordinujeme aj v nedeľu v čase od 9:00 do 13:00 h. Pre naliehavé prípady je k dispozícii pohotovosť, ktorá je otvorená v čase od 19:00 do 05:00 hod.

 

Radi Vás privítame v našej ambulacii! 

Veterinárna ambulancia 
MVDr. Jozef Král, MVDr. Martin Palkovič

Levická 87,
949 01 Nitra

Tel.č.: 037/733 65 00
E-mail: info@veterina-info.sk

www.vetweb.sk