Skvelá lyžovačka na Salamandra resort - najdostupnejšie stredisko zo západného a južného Slovenska

dátum: 25.06.22-06:43

Lyžiarske stredisko SALAMANDRA Resort je situované uprostred unikátnej prírody Štiavnických vrchov v blízkosti historicky významného mesta Banská Štiavnica. Moderné a technicky vysokokvalitné stredisko ponúka lyžiarom ideálne športové vyžitie na stredne náročnej zjazdovke v jedinečnom prostredí s mimoriadnym historickým dedičstvom.

 

SALAMANDRA Resort je najjužnejšie situovaným strediskom na Slovensku. Vďaka tomu je najbližšie dostupným lyžiarskym strediskom s lanovkou pre lyžiarov zo západného a južného Slovenska. Patrí medzi najzaujímavejšie lyžiarske strediská na Slovensku vďaka svojej severozápadnej orientácii lyžiarskeho svahu, optimálnej náročnosti a relatívne chladnému zimnému počasiu.

Stredisko je atraktívne svojou modernou štvorsedačkovou lanovkou s bublinami, bezkontaktným turniketovým systémom, moderným zasnežovacím systémom, prírodným jazerom, tzv. tajchom, a kvalitným zázemím potrebným na profesionálnu prevádzku počas zimnej sezóny.

Dopriať si športový relax v lyžiarskom stredisku SALAMANDRA Resort znamená načerpať energiu z unikátnej harmónie sily štiavnickej prírody a ducha baníckej histórie podporenú profesionálnou starostlivosťou a kvalitnými službami moderného lyžiarskeho rezortu.

O vysokej kvalite lyžovania svedčia odborníkmi posúdené výborné parametre 1450 metrov dlhej zjazdovky. Optimálny sklon stredne náročnej zjazdovky so zaujímavým členením a absenciou strmých úsekov prináša zaujímavé vyžitie pre skúsených lyžiarov i začiatočníkov. Svojou severozápadnou orientáciou sa zaraďuje k úzkej skupine výnimočných slovenských zjazdoviek.

Lyžiarske stredisko SALAMANDRA Resort disponuje vysokokvalitným technickým vybavením a licencovaným personálom na prevádzkovanie a riadenie strediska. Moderná zasnežovacia technika kapacitne pokrýva výrobu technického snehu aj počas sezóny s nižším počtom mrazivých dní.


 


Prevádzková doba
– v závislosti od snehových a poveternostných podmienok

1/12 - 22/1 :  8:30 - 15:30

23/1 - 30/4 :  8:30 - 16:00

 

Salamandra Resort, a.s.
Haburská 49/A
821 09 Bratislava

www.salamandra.sk

kontakt: info@salamandra.sk

tel. číslo: +421 918 789 454