Zbaľte si lekárničku na dovolenku - Dovolenky - Zima | moja Nitra
 
 

Zbaľte si lekárničku na dovolenku

dátum pridania: 27.10.09-08:51

Ideálne bude, ak ju počas dovolenky nebudete musieť ani vytiahnuť. V prípade zdravotných problémov však budete radi, že ju máte poruke.

Pribaliť by sme si mali v prvom rade lieky, ktoré bežne užívame. Či už máme vysoký krvný tlak, cukrovku alebo iný zdravotný problém, pred cestou by sme mali navštíviť lekára a dať si predpísať dostatok liekov na celý čas pobytu. Ak tieto lieky podliehajú colným predpisom alebo si so sebou berieme ihly a striekačky, požiadajme lekára o vysvetľujúci list. Vyhneme sa problémom na colnici.


PRECHLADNUTIE A CHRÍPKA
Pri dlhšom pobyte mimo domova musíme rátať aj s liekmi proti chrípke, kašľu či proti bolesti. Pribaľme si aspirín, paracetamol či paralen, či homeopaticum Oscilococcinum. Vezmime si so sebou aj vitamíny, ktoré pomôžu najmä pri prechladnutí. Užime ich hneď, ako pocítime prvé príznaky, vhodný je napríklad C-komplex alebo šumivé tablety kalcia s C vitamínom. Pre prípad horúčky nezabudnime ani na teplomer. Problém, ako ho zabaliť, aby sa nerozbil, je už minulosťou. Pribaľme si nerozbitný digitálny teplomer.

Čo má obsahovať príručná lekárnička?
Lieky, ktoré užívate pravidelne.
Tablety proti horúčke a bolestiam hlavy – Paracetamol, Acylpirín, Ibuprofen, Ibufein,
Lieky proti nevoľnosti pri cestovaní – Kinedryl, homeopatický liek Cocculine,
Dezinfekčný prostriedok – Septonex alebo alkohol, takzvaný Spiritus dilutus,
Kvapky a masť do očí – Ophtalmoseptonex, Ophtalmoframykoin
rýchloobväz
elastický obväz


(red)

 
 poslať článok mailom  vytlačiť článok