Zabudnite na jednorazové okuliare a chráňte si - Zdravie | moja Nitra
 
moja Nitra - informačný portál, zoznam firiem
Zdravie v Nitre - magazín moja Nitra
hľadať: 
 

Zabudnite na jednorazové okuliare a chráňte si zrak kvalitou

dátum pridania: 15.04.20-10:41

V obchodoch s potravinami, v trafikách či pokojne aj na niektorej benzínke. Jednorazové okuliare nájdeme už takmer všade. Lákavé sú výrazne nízkou cenou, tá sa však nevypláca z dlhodobého hľadiska. Nielenže sa vám zhorší zrak, ale budete častejšie čeliť bolestiam hlavy a výrazne túto ľahkovážnosť ešte aj preplatíte.

 Všetko, čo sa okolo nás deje, vnímame najmä svojimi očami. Práve tento orgán nám pomáha v spracovaní informácií, väčšinu z nich totiž zaznamenávame do vysokej miery najmä vizuálne. Ak sa vám zrak postupne zhoršuje a určite ste tieto zmeny postrehli, neodkladajte riešenie. Vyhľadať pomoc odborníka je v tomto prípade kľúčové. Siahnuť po hotových „jednorazovkách“ je síce pre mnohých rýchla a jednoduchšia voľba, neskôr vás môže stáť oveľa viac. Do dioptrických okuliarov by ste mali investovať, budú vám slúžiť naozaj dlhodobo.

optika nitra dyoptricke okuliare


Oči potrebujú kvalitu

K jedným z najčastejších očných ochorení možno zaradiť najmä myopiu. Ide o krátkozrakosť, ktorá sa dokáže objaviť aj u detí v útlom veku. Toto ochorenie má na svedomí často zmena životného štýlu s príchodom technických výdobytkov, problematické je ale aj samotné pristupovanie k zraku. Či už si čítate v slabom svetle, neustále hľadíte na obrazovku monitora alebo čítate čoraz častejšie s prižmúrenými očami. Symptómy problematického zraku by sa nemali zanedbávať a pokiaľ nejaké spozorujete u vás či na vašom dieťati, obrátiť by ste sa mali na pomoc lekára.


Názor odborníka a jeho nasmerovanie

Zanedbávať by sa nemala ani pravidelná kontrola očného pozadia a všetkého, čo so zrakom súvisí. Pravidelné prehliadky u očného lekára budú dokonalou prevenciou, ako správne podchytiť všetky zrakové nedostatky a v čo najkratšej dobe ich zmierniť, prípadne aj odstrániť.


Návšteva optiky je nutná

Ak trpíte na krátkozrakosť alebo nevidíte blízke predmety, určite by ste nemali odkladať zaobstaranie si kvalitných dioptrických okuliarov. Zabudnite na frustráciu, aj z tohto doplnku dokážete vyťažiť maximum a niektoré prevedenia svetových značiek dokazujú to, že v nich jednoducho zažiarite a tvár vynikne. Typickým príkladom sú dioptrické okuliare Burberry. Práve tie totiž pozdvihnú krivky vašej tváre a získajú si nielen vašu priazeň, ale aj všetkých, ktorí s vami prídu do kontaktu.

Lacný variant okuliarov sa vám môže prvotne zdať výhodný. Tieto okuliare váš zrak ale len zhoršia, nakoľko nie sú prispôsobené priamo vám na mieru. Navyše sa tieto prevedenia často kazia, lámu a je nutné ich vo výraznej miere nahrádzať. Dlho s jednými nevydržíte a čoraz častejšie si budete musieť kupovať ďalšie. Táto lacná záležitosť bude tak oveľa drahšia a po nejakom čase narastie okrem ceny aj veľkosť dioptrií. Podchyťte preto problémy so zrakom ešte v ich zárodku a investujte do vášho videnia.


Zdroj obrázka:
nd3000 / Shutterstock.com
 poslať článok mailom  vytlačiť článok