Zábava na svahu - Snowtubing, skifox, - Dovolenky - Zima | moja Nitra
 
 

Zábava na svahu - Snowtubing, skifox, airboard........

dátum pridania: 19.10.09-14:53


Okrem klasického večerného lyžovania, či sánkovania vám niektoré lyžiarske strediská ponúkajú aj inú zábavu, ktorá vám zdvihne adrenalín. Ide však takmer vždy o bezpečné atrakcie, vhodné pre deti aj dospelých.

 


Snowtubing je zjazd na svahoch na gumových člnoch, ktoré vypĺňa bezpečnostná duša. Do Európy dorazil z USA. Niektoré člny môžu mať tvrdé alebo mäkké dno. Do člna sa jednoducho uložíte a čln sa kĺže upraveným snehovým korytom, preto je táto zábava pomerne bezpečná.
Zjazd korytom môžete absolvovať samostatne alebo spoločne s inými jazdcami a vytvoriť tak reťazce člnov. Snowtubing je ideálnou zábavou pre rodiny alebo aj väčšie skupiny ľudí. Cena jednej jazdy vás vyjde približne na 1 euro, pri väčšom počte jázd je cena nižšia.

 

Skifox je obľúbeným športom hlavne medzi mladšou generáciou. Predstavte si, že sedíte na takzvanej "lyške" (odtiaľ názov - fox), čo je vlastne akási stolička upevnená na jednej karvingovej lyži. Na nohách má "lyšiar" dve malé lyže, ktoré slúžia na brzdenie a udržanie rovnováhy. Pomocou prenosu vlastnej váhy zo strany na stranu je možné určovať smer a regulovať rýchlosť jazdy, prípadne brzdiť. Tí, ktorí už túto atrakciu vyskúšali, hovoria, že takáto jazda nie je žiadnym problémom. Vyskúšať ju môžete napríklad na Hrebienku vo Vysokých Tatrách.

 

Aj ďalší adrenalínový zážitok vás čaká napríklad aj na Hrebienku. Volá sa airboard a je to vzduchom naplnený vankúš, na ktorom ležíte. Je ľahko ovládateľný a môžete s ním jazdiť na rôznych druhoch snehu. Pri jazde je nutné mať prilbu. Airboard je vyrobený zo špeciálneho jemného materiálu, ktorý minimalizuje riziko zranenia pri kolíziách.

 

Ak ešte nemáte dosť zábavy na snehu, vyskúšajte snowbike, čo je snežný bicykel s mini-lyžami namiesto kolies, prípadne snowscoot - akýsi mix medzi BMX (špeciálne upravený bicykel na kros) a snowboardom. Obidva druhy môžete skúsiť bez akýchkoľvek znalostí lyžovania alebo snowboardingu.

 

Zábava na svahu, a miestami aj nad svahom, sa vychutnať aj pri kitewingu. Kitewing je ultraľahké krídlo, ktoré sa dá používať aj v kombinácii s lyžami, či snowboardom. Ide o skutočne adrenalínovú zábavu a vyskúšať ju môžete napríklad v Jasnej.
 poslať článok mailom  vytlačiť článok