Vychutnajte si silnú arómu a špecifickú chuť lah - Gastro | moja Nitra
 
moja Nitra - informačný portál, zoznam firiem
Gastro v Nitre - magazín moja Nitra
hľadať: 
 

Vychutnajte si silnú arómu a špecifickú chuť lahodnej kávy VERONIA priamo od farmárov

dátum pridania: 03.10.17-10:08

Kávičkári, pozor! V Unicafe máme pro vás pripravenú novú kávu VERONIA. Ste pripravený na kávu, ktorá môže úplne zmeniť to, ako si vychutnávate svoj obľúbený kávový nápoj?

Máte chuť na kvalitnú kávu? Doprajte si nezameniteľnú a jemnú chuť kávy VERONIA. Lahodná káva VERONIA je vyrobená z prvotriednych zelených kávovníkových zŕn z celého sveta, stredne pražená podľa vlastných receptúr a postupov praženia. Má vyváženú chuť, je ľahko oriešková s príchuťou čokolády, kakaa, mierne korenistá a s miernou kyslosťou v pozadí. Neváhajte a nechajte sa uniesť vôňou jedinečnej kávy VERONIA.

Naša značka vznikla na základe podnetov od ľudí. So stúpajúcou silou reťazcov a ich nekvalitnými instantnými kávami, vznikol smäd po kvalitnej káve. V roku 2005 sme preto priniesli na trh vlastnú receptúru, zloženú zo 6 arabík, a potom začali produkovať odrodové kávy z 25 krajín pod značkou Coffee VERONIA.

Naša firemná filozofia je postavená na kvalite. A preto kávovníkové zrno dovážame priamo od pestovateľov. Všetko sa potom v pražiarni balí ručne a prechádza prísnou kontrolou. Aby sme si zachovali prvotriednosť musíme neustále zdokonaľovať pražiace systémy a vzdelávať našich zamestnancov. Len tak dokážeme uspokojiť aj tých najnáročnejších kávičkárov.

Naša značka chce šíriť túto osvetu. A vďaka tomu vznikla dcérska spoločnosť Academy of Coffee. Tá je prvou komplexnou akadémiou kávy na Slovensku a akreditovaným školiacim strediskom.

DIRECT TRADE

„Pri hľadaní správneho prístupu ku kvalite som narazil na obzvlášť zaujímavý princíp obchodu DIRECT TRADE. Zistil som, že priamy kontakt s farmármi nie je o biznise, ale o úprimnom priateľstve a čestnom jednaní, kde viac ako zmluva platí slovo. Výhodou pre mňa ako pražiara v systéme DIRECT TRADE je skutočnosť, že môžem priblížiť farmu a farmára, od ktorého odoberám kávovníkové zrno, svojim zákazníkom a dať im záruku kvality a osobného prístupu. DIRECT TRADE je vzťah, ktorého výsadou je stabilita a úprimnosť. Pri tomto spôsobe obchodovania totiž nehľadím na kávovníkové zrno ako na komoditu, ale ako na jedinečný produkt priateľstva a poctivej práce.“

OLDŘICH HOLIŠ, CEO COFFEE VERONIA

MICRO-LOT

„Vo všeobecnosti najskôr tento pojem znamenal len toľko, že káv z danej odrody je veľmi málo. Ale kvalita nie je kvantita, a preto nie všetko čoho je málo je kvalitné. Nepoznáme žiadnu konkrétnu definíciu, čo je microlot a akú úrodu majú mať kávovníky daného microlotu. Názov ,,microlot“ vystihuje pôvodne malý priestor alebo parcelu, na ktorej sa pestuje kávovník určitým špecifickým spôsobom. Niektoré microloty zahŕňajú oproti všetkým očakávaniam plochu, ktorá nie je väčšia ako viac kontajnerov pokope. Koneční spotrebitelia si však nevedia predstaviť čo všetko sa skrýva za ich šálkou kvalitnej kávy. Všeobecne však platí, že kým stojí profil chutí v strede všetkých myšlienok, vznikajú tie najlepšie kávy.“

DR. STEFFEN SCHWARZ, CEO COFFEE-CONSULATE

Doprajte si kvalitnú kávu VERONIA aj u nás v Unicafe.
 poslať článok mailom  vytlačiť článok