Volejbal ženy: Nitra zdolala Pezinok 3:1 - Šport a relax | moja Nitra

Volejbal ženy: Nitra zdolala Pezinok 3:1

dátum pridania: 15.12.17-22:16

Volley project UKF Nitra - VTC Pezinok-Bilíkova 3:1 (-21, 12, 21, 19)
Nitra: De Paula 3, Richweissová 4, Frindtová 8, Poláčková 10, Konečná 19, N. Stümpelová 10, libero Španková (Hradecká 2, Do Monte 9).

V Nitre sa od úvodných minút hral vyrovnaný volejbal a oba celky sa ťahali po bodoch. Záver prvej časti vyšiel lepšie hosťujúcim hráčkam, keď úspešnými útokmi sa ujali vedenia v stretnutí. V druhom sete zapli domáce na vyšší level a vyrovnali skóre zápasu po víťazstve 25:12. V tretej časti išli hráčky UKF do výraznejšieho vedeniu, ale od stavu 12:5 začali bodovať hráčky Pezinka a vyrovnali na 15:15. Od tohto momentu opäť naklonili misky váh na svoju stranu domáce hráčky a vyhrali 25:21. Štvrtý set sa opäť niesol vo vyrovnanom tempe. Od stavu 8:8 si hráčky Pezinka vypracovali náskok na 10:13. Nasledovali úspešného útoky domácich hráčok a následné vedenie Nitry 19:14. Už sa zdalo o výsledku rozhodnuté do stavu, ale bojovný Pezinok dokázal ešte znížiť na 21:19. To však bolo už zo strany hosťujúceho celku všetko a UKF Nitra už dotiahla zápas do víťazného konca 25:19.

Teemu Sarna (tréner UKF Nitra): „Myslím, že dnes sme nehrali vôbec dobre. Absolútne sme sa nesústredili na našu hru. Hlavný problém bol určite v koncentrácii na zápas. Mal som pocit, že niektoré hráčky už mali vianočnú pohodu a nesústredili sa na zápas."