Vodný raj Vyhne - celoročný relax v lone pr - Kam v meste | moja Nitra
 
moja Nitra - informačný portál, zoznam firiem
Kam v meste v Nitre - magazín moja Nitra
hľadať: 
 

Vodný raj Vyhne - celoročný relax v lone prírody

dátum pridania: 04.06.14-11:45

Uprostred nádherných Štiavnických vrchov, na miestach kedysi preslávených kúpeľov, v oblasti známej svojimi liečivými termálnymi prameňmi, nachádza sa v malebnej obci Vyhne Vodný raj.

Vodný raj Vyhne

Vodný raj Vyhne je miesto, kde počas celého roka nájdete príjemný relax, harmóniu a pohodu.

vodny raj vyhne

Bez ohľadu na počasie, či ročné obdobie je v našom relaxačno-športovom centre k dispozícii celý rad wellness služieb a možností na športové vyžitie.

Vodný raj Vyhne - prírodná termálna voda

Prameň prírodnej termálnej vody vo Vyhniach s teplotou 36,5 °C má vysoký obsah železa a rôznych iných minerálov. Vďaka vysokému obsahu železa a svojimi účinkami  blahodárne pôsobí na:

 • zápaly nervov

 • ženské choroby

 • zhybové a svalové reumatizmy

 • kožné choroby

 • rekonvalescenciu pri srdcových chorobách

 • stavy po operáciách

 • duševnú vyčerpanosť

vodny raj vyhne

Voda je zároveň chemicky upravovaná a tepelne regulovaná tak, aby vyhovovala všetkým hygienickým normám. Výsledkom je krištáľovočistá voda s mimoriadne priaznivým zložením a obsahom minerálov a dokonalou mikrobiologickou hygienou bez akýchkoľvek kontraindikácií.

termálne kúpalisko - aquapark vodný raj vyhne

Vodný raj Vyhne - areál a bazény

Výplavový bazén, ktorý okrem masážnych lavíc, liečivej termálnej vody s vysokým obsahom železa, ponúka aj romantickú scenériu vďaka výplavu do exteriéru.

vodny raj vyhne

Ďalej je k dispozícii saunový svet, jakuzzi, hydromasážne vane, či príjemá relaxačná odpočiváreň. Samozrejmosťou sú služby profesionálnych masérov. Môžete si u nás zahrať bowling i squash, osviežiť sa v dennom bare s terasou, či vychutnať špeciality našej pizzérie.

vyhne kúpalisko

V letnej sezóne trvajúcej od mája do septembra si prídu na svoje milovníci vody, slnka a pohody – bazén s plaveckými dráhami, potápačská záhrada, masážne sprchy, vodné delá, perličkový kúpeľ, vlnobitie, tobogán, či šmýkala a samozrejme úžasná termálna voda.

vodny raj vyhnevodny raj vyhne

To všetko v moderných nerezových bazénoch. Najmenší sa môžu vyšantiť v detskom bazéniku so striekajúcim ježkom, či na detskom ihrisku. K tomu všetkému je k dispozícii oddychová lesná zóna, tenisové a volejbalové kurty a samozrejme skvelé služby.

kúpalisko pre deti - detské bazény vyhne

Pre tých, ktorým k dokonalému relaxu ešte čosi chýba, poskytuje obec Vyhne a jej širšie okolie ďalšie možnosti. Či už obľubujete šport, pešiu turistiku alebo cykloturistiku, určite si nájdete to svoje. Taktiež sa tu nachádza množstvo ubytovacích zariadení.

 vodny raj vyhne

Vodný raj Vyhne poskytuje svoje služby celoročne. V hlavnej letnej sezóne, ktorá trvá od júna do septembra, sú v prevádzke nasledovné bazény:

Viacúčelový bazén je členený na časť neplaveckú (oddychovú - relaxačnú) rozmerov 11,5 x 21,5 m o hĺbke od 1,10 – do 1,25 m, dve plavecké časti, z nich prvá rozmerov 7,55 x 25m o hĺbke od 1,35 – do 1,80 m a druhá rozmerov 7,55 x 50 m o hĺbke od 1,25 – do 1,80 m a potápačskú záhradu rozmerov 13,5 x 3,9 m o hĺbke 4,0 m.

vodny raj vyhne

Viacúčelový bazén sa plní prírodnou termálnou vodou, ktorej teplota pri zdroji je 36,5 - 37 °C.  Za izolovaným potrubím sa privádza do technológie viacúčelového bazénu, nachádzajúcej sa v priestoroch pod bazénom. Technologické zariadenie zabezpečuje filtráciu, dezinfekciu, predpísanú chemickú úpravu, prečerpávanie, recirkuláciu, dopĺňanie vody a jej chladenie tepelným čerpadlom na požadovanú teplotu pred vypustením do recipientu.

 • Obidve časti, t. j. neplavecká i plavecká majú rovnakú teplotu 29 – 30 °C.

 • Neplavecký oddychový (relaxačný) bazén s vodnými atrakciami má teplotu od 30 – do 32 °C.

 • Neplavecký – dojazdový tobogánový bazén má teplotu od 29 do 30 °C.

 • Detský bazén do 6 rokov má teplotu vody od 29 do 30 °C.

aqua park vyhnekúpalisko s celoročnu prevádzkou - vodný raj vyhne

Mimo sezóny je v prevádzke vnútorný výplavový bazén s perličkami a jacuzzi, s celoročným výplavom do exteriéru.

celoročná prevádzka - termál vyhne

Vodný raj vyhne - welness a relax 

Wellness a relax služby ponúkame vo Vodnom raji celoročne, bez ohľadu na počasie a ročné obdobie.

Moderné relaxačno - športové centrum ponúka squash, bowling, vnútorno-vonkajší celoročný  oddychový bazén s perličkami , tzv jacuzzi  výplavový bazén, komplexné služby wellness, solárium, fitness, 4 sauny – suchú, parnú, bylinkovú a  infrasaunu, jakuzzi a hydromasážne vane.

vodny raj vyhnevodny raj vyhne

Ponúkame všetky druhy masáží, od klasických, cez športové, reflexné, až po špeciálne, ako sú medová masáž, bankovanie, ayurvéda, lávové kamene a iné. Nájdite si chvíľu pre seba a svoje zdravie. U nás môžete oddychovat a odbúravať stres z každodenného života.

Vodný raj Vyhne - športové aktivity 

Súčasťou Vodného raja je MINI GOLF, tenisové a volejbalové kurty, na ktorých sa každoročne konajú medzinárodné turnaje vo volejbale. V areáli si môžete na dvoch dráhach zahrať bowling a SQUASH. V blízkosti Vodného raja Vyhne sú cyklistické trasy a značené turistické chodníky roznej dĺžky a náročnosti.

bowling termal vyhne

 

 

VODNÝ RAJ VYHNE

www.vodnyrajvyhne.sk

966 02 Vyhne č. 100

Prevádzkový manažér: 0903 446 213, Wellness recepcia: 0901 712 114
Bar, bowling, squash: 0901 712 116, Pizzeria: 0901 712 106 

 vodnyrajvyhne@vodnyrajvyhne.sk

Nájdete nás aj na Facebooku:

 

 
 poslať článok mailom  vytlačiť článok