Vnútorná tieniaca technika – dôležitý - Dielňa, záhradka | moja Nitra
 
moja Nitra - informačný portál, zoznam firiem
Dielňa, záhradka v Nitre - magazín moja Nitra
hľadať: 
 

Vnútorná tieniaca technika – dôležitý estetický a funkčný prvok v bývaní

dátum pridania: 28.07.16-12:23


Výber vhodnej vnútornej tieniacej techniky pri zariaďovaní bývania je dôležitý nielen z hľadiska estetického, ale predovšetkým funkčného.

V súčasnosti je k dispozícii široká ponuka rôznych foriem tienenia – ako sú záclony, závesy, vertikálne žalúzie, horizontálne žalúzie – hliníkové, bambusové, drevené,.., látkové roletky, roletky deň a noc, japonské steny.

Pri výbere vhodného vnútorného zatienenia je potrebné brať do úvahy nasledovné kritériá:
- Celkový vzhľad interiéru
- Farebnosť
- Cena
- Veľkosť a tvar okien
- Orientácia na svetové strany

Štúdio tieniacej techniky MARKAT Vám prináša širokú ponuku vnútorných tieniacich prvkov od klasických cez najmodernejšie riešenia:

Roletka DEN NOC

rolety nitra

Medzi najobľúbenejšie interiérové tienenie patrí roletka DEN NOC. Jej originalita spočíva vo vodorovnom delení látky na priehľadné a nepriehľadné pruhy, ktoré sa pravidelne striedajú. Vzájomným prekrývaním dvoch vrstiev látky dochádza k prelínaniu pruhov a tým i k postupnému prepúšťaniu svetla.

Výhodou roletky je možnosť montáže na stenu, do stropu alebo, bez akéhokoľvek vŕtania, na okenné krídlo.

Látková roletka s led-podsvietením

žalúzie nitra

Tajomnú atmosféru, príjemný pocit a intímny nádych vášho interiéru Vám poskytne nová látková roletka s led-podsvietením. Jej jedinečnosť spočíva v možnosti doplnenia led-diodového osvetlenia umiestneného v hornej ozdobnej lište, ktoré v kombinácii s vybranou látkou, rozprávkovo zmení Váš interiér.

Môžete sa rozhodnúť pre vzorované či jednofarebné látky s plne zatemňujúcim účinkom, alebo látky čiastočne prepúšťajúce svetlo.

Látková roletka s led-podsvietením je v tradičnom ponímaní tieniacim prvkom, v netradičnom ponímaní moderným doplnkom okien a šperkom vášho interiéru.

Roletky do strešných okien

tieniaca technika nitra

Rolety do strešných okien sú aktraktívne látkové interiérové rolety, vhodné do všetkých typov strešných okien. Kvalitné prevedenie s hliníkovými vodiacimi lištami zabezpečuje, v kombinácii s vhodne zvolenou látkou, plynulú reguláciu svetla. Môžete si vybrať látky vzorované, či jednofarebné, s plne zatemňujúcim účinkom, alebo látky čiastočne prepúšťajúce svetlo.

Rolety do strešných okien detských izieb môžete vybaviť látkami s pestrými motívmi, ktoré deti potešia. Niektoré typy látok ponúkame i v špeciálnej nehorľavej úprave.

Pre rolety do strešných okien, umiestených vo vysokej polohe, vám poslúži ovládacia tyč.

Japonské steny

japonské steny nitra

Japonské steny sú novým dekoratívnym prvkom určeným na zatienenie sklených plôch, ale sú vhodné aj na rozčlenenie miestností. Systém stien je variabilný – umožňuje kombinovať veľkosti a počty panelov a je ľahko ovládateľný. Vybrať si môžete z rôznych druhov ovládania – či už pomocou šnúry, týče alebo voľným ťahom. Samozrejmosťou je už motorické ovládanie. Svojou rozmanitosťou uspokoja aj najnáročnejších zákazníkov. Umožňujú kombinovať jednofarebné a vzorované látky a látky odlišných materiálov.

Vnútorné žalúzie

roleta nitraroleta nitra

Vnútorné žalúzie sú najbežnejším typom interiérového tienenia miestnosti. Lamely sú vyrobené z hliníka alebo z bambusu. Obľúbené sú pre nízku nadobúdaciu cenu a nízku technickú náročnosť.

Vnútorné žalúzie sa používajú na reguláciu množstva svetla, resp. na stlmenie a rozptýlenie svetla pri zachovaní dostatočného jasu v miestnosti.

Medzi najpoužívanejšie patria tie v bielom vyhotovení alebo strieborné hliníkové žalúzie, ale v ponuke je široká škála farebných prevedení RAL. Pre náročnejších zákazníkov sú novinkou žalúzie z polopriehľadného materiálu, ktorý stlmí priame slnečné svetlo, ale zachová možnosť výhľadu do okolia.

Vertikálne žalúzie

vertikálne žalúzie nitra

V minulosti boli vertikálne žalúzie spájané predovšetkým so zariadením kancelárii a spoločenských priestorov. V súčasnosti sú moderným a elegantným riešením útulného bývania. Sú dostupné v širokej škále aktraktívnych farieb a tkanín z prírodných materiálov upevených na hliníkovom nosníku.

Screeny

rolety nitra

Stále ste si nevybrali tienenie, ktoré by Vás oslovilo, bolo by nevšedné a nadčasové.

Práve pre Vás sú určené screeny.

Screeny sú veľmi obľúbené predovšetkým pre svoj moderný vzhľad. Bohatá ponuka výrobkov rôznorodých štruktúr a farieb poskytuje možnosť vhodne architektonicky a dizajnovo dotvoriť vašu nehnuteľnosť.

Screeny zabezpečujú ochranu proti slnečnému žiareniu a prienikom tepla.

Screeny môžu byť umiestnené na stenu, prípadne na strop, do okenného výklenku, dokonca i na záhradný altánok či na zimnú záhradu. Materiálové zloženie screenov – sklené vlákno, PVC, polyester, zabezpečuje dlhodobú životnosť, odolnosť voči poveternostným vplyvom a preto sú vhodné i pre exteriérové použitie.

Screeny zabezpečujú tienenie a súčasne poskytujú výhľad do exteriéru vďaka jemne perforovaným látkam. Súčasne však poskytujú ochranu súkromia, keďže sťažujú pohľad z vonku do vnútra.

Výber automatického ovládania – motorom, zabezpečuje ich komfortné používanie.

Ponuka tieniacich prvkov je naozaj pestrá. Nekončí však len pri výbere vnútornej a vonkajšej tienacej techniky. Spoločnosť MARKAT Vám prináša aj kompletnú ponuku tienenia určeného pre terasy a balkóny – markízy, sunbreakery, verandy a mnoho ďalších produktov vrátane dodávky a montáže hliníkových pergolových systémov.

5 dôvodov prečo si vybrať spoločnosť MARKAT:
- Tieniaca technika priamo od výrobcu
- Krátke dodacie termíny
- Záručný a pozáručný servis
- Dlhoročné skúsenosti
- Odborné poradenstvo

Navštívte naše moderné Štúdio tieniacej techniky MARKAT, Levická 312/30, 949 01. Tel. 0907 806 761.

Zameranie a cenová ponuka zdarma.

Tešíme sa na Vašu návštevu.


Media galéria
 poslať článok mailom  vytlačiť článok