Vínotéka Matyšák Nitra - široký sortiment najkva - Gastro | moja Nitra
 
moja Nitra - informačný portál, zoznam firiem
Gastro v Nitre - magazín moja Nitra
hľadať: 
 

Vínotéka Matyšák Nitra - široký sortiment najkvalitnejších vín

dátum pridania: 30.04.18-10:44

Milujete kvalitné víno? Radi si po náročnom dni oddýchnete pri pohári dobrého vína? Ste však nároční a neviete dostatočne uspokojiť svoju chuť? Potom sme práve pre vás otvorili našu vinotéku priamo v Nitre na Ďurkovej ulici.

Silná značka Matyšák

Máloktorá značka na Slovensku sa môže pochváliť takým dynamickým a progresívnym rozvojom ako rodinné vinárstvo Petra Matyšáka. Vinárstvo začal budovať bez akejkoľvek cudzej pomoci už v roku 1989 v 300-ročnom vinohradníckom dome v centre mesta Pezinok, v ktorom sa dnes nachádza jeho vychýrená reštaurácia Vinum Galeria Bozen. Neustály nárast objemu výroby si však vyžiadal väčšiu a modernejšiu prevádzku, a tak bolo v roku 2002 „na zelenej lúke“ v pezinskej časti Glejovka vybudované nové moderné vinárstvo.

vinoteka matysak nitra

V roku 2006 v ňom pribudla samostatná pivnica na zrenie vína v dubových a v barikových sudoch. So súčasným objemom produkcie takmer 2,5 milióna litrov ročne, 15 vínotékami po celej krajine a takmer dvoma stovkami zamestnancov sa dnes môžeme pochváliť titulom najúspešnejšieho vinárskeho rodinného podniku na Slovensku.

vino matysak nitra

Základné princípy

Víno okrem blahodarných účinkov na ľudský organizmus poskytuje širokú škálu rôznych vôní a chutí, ktoré zvýrazňujú a dopĺňajú jedlá. Podporuje trávenie, odbúrava cholesterol a spomaľuje rast zhubných nádorov. Chráni pred nervovými ochoreniami a pomáha uvoľniť napätie a stres.

liker nitra matysak

Základom kvalitného vína Matyšák je v prvom rade kvalitné hrozno, ktoré pochádza z najlepších honov Malokarpatskej a Južnoslovenskej vinohradníckej oblasti. Viac ako dve desaťročia úspešne spolupracujeme s poprednými pestovateľmi, vďaka ktorým máme dostatok suroviny na výrobu stabilného sortimentu vína pre privátnu klientelu, sieť vlastných aj súkromných vínoték, veľkoobchody či pre iné zariadenia.

matysak ponuka nitra

Typológia našej ponuky

Aby boli uspokojené požiadavky všetkých zákazníkov, zbierka vín je rozdelená na niekoľko línií - Vinum Galeria Bozen, Prediction, Prestige a Limited Edition. V našej ponuke však nájdete aj šumivé a sýtené vína, vzácne likérové vína a ušľachtilé vínne destiláty. Sortiment výrobkov z hrozna dopĺňa atraktívna rada nealkoholických nápojov v originálnom balení.

vinaren matysak nitra

matysak ocenenia

Okrem nápojov sa venujeme aj výrobe mäsových delikates. Z mäsa, ktoré vyberá osobne Peter Matyšák na slovenských farmách, sa okrem tradičných slovenských špecialít vyrábajú aj výrobky inšpirované zahraničnou kuchyňou, napr. prosciutto, bresaola, carpaccio, mortadella či leberkäse. Pre potreby hotela Matyšák, reštaurácie Vinum Galeria Bozen či samoobslužnej reštaurácie na bratislavských Kramároch si v eko záhradke pestujeme vlastnú zeleninu, bylinky a ovocie. Vo vlastnej pekárni si navyše vyrábame aj tradičné pekárenské výrobky, chlieb a pečivo.

Úspech na každom kroku

Naše víno sa môže každoročne pochváliť mimoriadnymi úspechmi doma i v zahraničí, kde pravidelne získava rôzne ocenenia. Významné je pre nás každé ocenenie, zvlášť hodnotné sú však tie zo súťaží v Madride, Štrasburgu, Paríži, Montreale a z mnohých iných svetových výstav. V roku 2009 sme získali titul pre najúspešnejšie vinárstvo roka, v rokoch 2014 a 2016 bolo naše úsilie korunované ocenením Vinárstvo roka.

vino nitra ceny

Príďte sa pozrieť sami!

Víno Matyšák vám tiež vo svojich priestoroch v pezinskej Glejovke ponúka prehliadku vinárstva spojenú s ochutnávkou. Pre väčšie skupiny odporúčame degustáciu v reštaurácii Vinum Galéria Bozen v centre Pezinka alebo v archívnej pivnici hotela Matyšák v Bratislave. Osviežte sa, vychutnajte to najlepšie, čo pre vás máme a načerpajte zážitky pre bohatší a hodnotnejší život!

come here nitra

Prijmite pozvanie a príďte ochutnať výrobky z našej ponuky

 

Otváracie hodiny
Ut-Pia: 10:00 - 19:00
Sobota: 09:00-17:00
Ne-Pon: zatvorené

 

Vínotéka Matyšák

Ďurková ulica 18, Nitra

Tel.: +421 915 181 233

E-mail: durkova@vinomatysak.sk

www.vinomatysak.sk

 

Nájdete nás aj na Facebooku


Media galéria
 poslať článok mailom  vytlačiť článok