Veterinárna ambulancia SIGIVET Nitra - chrá - Móda, krása | moja Nitra
 
moja Nitra - informačný portál, zoznam firiem
Móda, krása v Nitre - magazín moja Nitra
hľadať: 
 

Veterinárna ambulancia SIGIVET Nitra - chránime našich miláčikov v sezóne parazitov

dátum pridania: 14.08.17-12:47

Opäť pomaličky nastáva čas, kedy nás i našich štvornohých miláčikov vedia rôzne, malé, parazitické potvorky poriadne potrápiť. Preto by sme mali našich miláčikom chrániť. Veterinárna ambulancia SIGIVET Nitra má pre vás riešenie. Tak neváhajte a navštívte nás.

Sezóna parazitov začína

Blíži sa jar a s ňou aj sezóna vonkajších parazitov, ktoré častokrát znepríjemňujú život nielen nám, ale aj naším domácim miláčikom. Tieto malé potvorky nás dokážu poriadne potrápiť. Sú nielen nepríjemné, ale aj nebezpečné, pretože môžu prenášať rôzne choroby a v krajných prípadoch spôsobiť aj smrť.

sezona parazitov nitra

Vonkajšie parazity

Ektoparazity ( vonkajšie parazity ) okrem toho, že spôsobujú kožné zmeny a nepríjemné svrbenie, častokrát sú prenášateľmi mnohých závažných ochorení. Napadnutie vonkajšími parazitmi je pre naše zvieratko nepríjemné a postihnutý jedninec často trpí rôznymi zmenami na koži spôsobenými saním krvi ektoparazita a následným zápalom kože v mieste napadnutia. Taktiež samotný pohyb parazitov v srsti spôsobuje nepríjemné svrbenie, podráždenie kože, šupinatenie a celkovú zníženú kvalitu srsti. Takto oslabená koža je vystavená možnej sekundárnej infekcii kože alebo prejavom alergií.

veterinar nitra

Blchy

Najznámejší pôvodca je tzv. blcha psia – Ctenocephalides canis alebo Ctenocephalides felis (blcha mačacia) ojedinele aj Plulex irritans (blcha ľudská ). Je to najčastejší a zároveň nájznámejší parazit, ktorý škodí jednak tým, že pri saní krvi výpúšťa do kože hostiteľa dráždivé sliny , ktoré spôsobia zápal kože a následne svrbenie, taktiež samotný pohyb blch v srsti je nepríjemný. V niektorých prípadoch sa vyskytuje rozsiahlejšia reakcia organizmu, ktorá sa prejavý alergiou tzv. Alergia na blšie uhryznutie. Blchy možu byť aj medzihostiteľom – teda prenášateľom pásomnice Dipylidum caninum.

veterinarna ambulancia nitra

Kliešte

V súčastnej dobe sa v naších zemepisných šírkach stále viac a viac objavujú kliešťami prenášané ochorenia, ktoré boli zaznamenané v minulosti skôr v južnejších krajinách. V naších podmienkach je to hlavne Ixodes ricinus (Kliešť obyčajný)Rhipicephalus sanguineus (Hnedí psí kliešť). Možu prenášať mnohé nebezpečné ochorenia ako napr. Lymfská borelióza, Babezióza, Ľudská meningoencefalitída a mnohé ďalšie. V niektorých prípadoch je pri včastnej diagnostike možná terapia ale najúčinejšou formou ochrany je prevencia.

veterinar v nitre

Naše riešenie

Na trhu je množstvo prípravkov, ktoré ochránia naše zvieratká pred nástrahami nebezpečných parazitov. Či už je to vo forme tzv. spot on prípravkov, obojkov, sprejov či tabliet. Výhodou je, že vačšina prípravkov chráni zviera jednak pred napadnutím blchami, kliešťami a taktiež s repelentým účinkou proti hmyzu.

ochrana psov nitraochrana milacikov nitra

ochranny obojok nitrasprej na psa nitra

pripravky pre psa nitra

Chráňme seba aj naších štvornohých kamarátov a nenechávajme si zaobstaranie prípravku na poslednú chvíľu. V prípade akýchkoľvek otázok Vám radi poskytneme bližšie informácie telefonicky na čísle 0902 938 038 alebo pri osobnej návšteve v ambulancii.

 

Veterinárna ambulancia SIGIVET Nitra - MVDr. Erika Sigetová

Hodžova 27, 949 01 Nitra

0902 938 038

ambulancia.sigivet@gmail.com

www.sigivet.mojanitra.sk

Nájdete nás aj na Facebooku.
 poslať článok mailom  vytlačiť článok