V Nitrianskej galérii pokračuje prázdninové m - Auto-Moto | moja Nitra
 
moja Nitra - informačný portál, zoznam firiem
Auto-Moto v Nitre - magazín moja Nitra
hľadať: 
 

V Nitrianskej galérii pokračuje prázdninové maľovanie detí

dátum pridania: 04.08.09-15:15

Nitrianska galéria pozýva predovšetkým deti, no aj ich rodičov a starých rodičov, počas letných prázdnin na tradičné podujatie Prázdninové maľovanie. Vstup a výtvarný materiál sú zdarma.

Výtvarné stretnutia sú načasované na každý utorok a štvrtok v čase od 10.00 do 12.00 h a od 14.00 do 16.00 h v zrekonštruovanom ateliéri ľavého krídla budovy NG. V prípade pekného počasia a vhodnej výtvarnej techniky aj na nádvorí Nitrianskej galérie.
Prázdninové maľovanie detí vedie odborný výtvarný pedagóg Elena Tarábková. „Maľovanie nie je úplne voľné. Naopak, postupujeme tematicky a snažíme sa s deťmi tento čas využiť na ich posun vo výtvarnom vyjadrovaní, aj keď sú prázdniny. Do procesu maľovania sa aktívne môžu zapojiť rodičia aj starí rodičia. Očakávame deti vo veku od 4-5 do 18 rokov,“ uviedla. Záujemcovia sa v určené hodiny a dni majú hlásiť na vrátnici galérie.

Pre detské tábory a iné organizované skupiny detí sa prázdninové maľovanie koná každú stredu od 10.00 do 12.00 h. V tomto prípade je vstupné 0.60 eur /1 dieťa a je nutné nahlásiť sa minimálne jeden deň vopred u galerijného pedagóga. Kontakt: Mgr. Elena Tarábková, e-mail: pedagog@nitrianskagaleria.sk, tel. č. 037/6579641. Viac informácií na www.nitrianskagaleria.sk.


Silvia Struhárová

Foto: archív E. T.


Media galéria
 poslať článok mailom  vytlačiť článok