Ubytovanie v Chatteau Appony - Ubytovanie | moja Nitra
 
moja Nitra - informačný portál, zoznam firiem
Ubytovanie v Nitre - magazín moja Nitra
hľadať: 
 

Ubytovanie v Chatteau Appony

dátum pridania: 22.08.12-12:24

Oponice to je neveľká obec medzi Topoľčanmi a Nitrou, ich história však tak rozsiahla, že sa dotýka až hviezd.

Už od roku 1392 ju spravoval šľachtický rod Apponyiovcov, ktorého potomkovia tu zotrvali až do r. 1940. Chateau Appony je renesančný kaštieľ, obývaný ich rodom vyše šesť storočí. V minulosti tu pobývali také osobnosti ako členovia prezidentskej dynastie Roosveltovcov, Josephine Bakerová, maharadža z Patialy, Thomas Cardeza z Titanicu, albánska kráľovná Geraldina a mnohí iní.


V súčasnosti je po rozsiahlej rekonštrukcii, ktorej výsledkom je fascinujúce prostredie, ktorého súčasťou je jedinečný hotelový komplex, v ktorom nájdete veľkorysé sály, štýlové izby či priestorné a luxusne vybavené apartmány.
Hotel ponúka 22 izieb kategórie Comfort room, 11 izieb kategórie Junior suite, 6 izieb kategórie Apartman a jeden prestížny apartmán. Celková kapacita ubytovania je 100 osôb. Z toho je možnosť 25 prísteliek. Ide o útulné, klimatizované a luxusne zariadené izby s ladným interiérom Vám poskytnú dokonalé súkromie a pocit pohodlia domova. Do výbavy izby patrí LCD TV, káblové internetové pripojenie, vlastné sociálne zariadenie s kúpeľňou, izbový trezor, minibar.

Viac na http://www.chateauappony.sk/hotel-appony-oponice-luxusne-ubytovanie-v-kastieli/izby
 poslať článok mailom  vytlačiť článok