Tipy pre tých, ktorí si zariaďujú novú kuchyňu - Bývanie | moja Nitra
 
moja Nitra - informačný portál, zoznam firiem
Bývanie v Nitre - magazín moja Nitra
hľadať: 
 

Tipy pre tých, ktorí si zariaďujú novú kuchyňu s minimálnym rozpočtom

dátum pridania: 26.05.21-14:26

Veľká, útulná a po všetkých stránkach pohodlná kuchyňa je snom každej gazdinky. Navodenie správnej atmosféry v tomto priestore závisí od použitia množstva rôznych doplnkov a ich správnej vzájomnej kombinácie. Bežný človek však talent a nadanie na to mať nemusí. Problémom môže byť aj malý rozpočet, ktorý vaše sny a plány nedokáže pokryť.

S nami si ale môžete krásny interiér na mieru vytvoriť bez najmenších problémov a výrazných zásahov do rozpočtu. Nie vždy je to len o luxusných a drahých materiáloch, ale ako sme si spomínali, v plynulom a jemnom prepojení vkusnej elegancie s kvalitou.  

moerná kuchynska linka

Správny výber a kvalitné materiály sú základ úspechu

Predtým, ako začnete zariaďovať novú modernú kuchyňu, mali by ste si urobiť nákres. Ak poznáte konfiguráciu a rozmery miestnosti, výšku stropu a dĺžku každej steny, rozmery výklenkov a ríms, môžete si potom jasne predstaviť, ako budú spotrebiče a nábytok vo vašej kuchyni umiestnené. 

Pred návštevou obchodu s vhodným nábytkom si preto premyslite, aké domáce spotrebiče by ste chceli v tejto miestnosti mať. Avšak, nielen kvalita moderných spotrebičov Miele je dôležitá, ale aj ich správne usporiadanie v priestore.

Myslite pritom, že kuchyňa by mala byť rozdelená do troch zón - jedálenská, pracovná (varná zóna) a časť na umývanie. Chladnička, drez a sporák v kuchyni tvoria pracovný trojuholník. V malých kuchyniach sa to všetko často nachádza pozdĺž jednej zo stien.

Osvetlenie môže priestor zväčšiť a zlepšiť dojem

Prirodzeného denného svetla je niekedy v našich interiéroch žalostne málo, preto je nutné ho nahradiť tým umelým. Skúste to v podobe LED žiaroviek a veľmi dobre pritom aj ušetríte a nemusíte sa v ničom obmedzovať. 

Aj tu vám môžu pomôcť správne farby, výber podlahy, kuchynského drezu a riadov, v ktorých si prípravu a vychutnávanie pokrmov užijete na maximum. Tak na to myslite a priestor krásnej kuchyne si zariaďte. 

Zdroj obrázka: Peshkova/Shutterstock.com 
 poslať článok mailom  vytlačiť článok