Svahy v Bachledovej doline sa otvorili už - Šport a relax | moja Nitra
 
moja Nitra - informačný portál, zoznam firiem
Šport a relax v Nitre - magazín moja Nitra
hľadať: 
 

Svahy v Bachledovej doline sa otvorili už tento víkend!

dátum pridania: 12.12.16-09:40

Počasie túto zimu praje všetkým snehu chtivým. V Bachledovej doline sa už niekoľko dní tešíme z prírodnej snehovej pokrývky momentálne v hrúbke 40 cm, ktorá navodzuje rozprávkovú zimnú náladu a láka ľudí vybehnúť na lyže.

Mínusové teploty vytvárajú ideálne podmienky pre technické zasnežovanie, ktoré beží v plnom prúde vo všetkých troch dolinách. Vďaka vhodným klimatickým podmienkam sa lyžiarska sezóna v Ždiari začala už tento víkend. Stredisko Bachledka Ski & Sun otvorilo svoje brány prvým lyžiarom už v piatok. V prevádzke sú svahy v Bachledovej doline a Hrebeň a postupne budú pribúdať aj všetky ostatné zjazdovky. Celý víkend sa pritom lyžovalo za špeciálnu mikulášsku cenu 10 eur/deň.

V piatok ráno ste mohli v stredisku sledovať zaujímavé predstavenie v podobe kontajnerových bufetov lietajúcich ponad Spišskú Maguru. Tie boli prevážané helikoptérou z Bachledovej doliny do Jezerska a Malej Frankovej, kde budú po následnom pospájaní tvoriť moderné gastro zariadenia priamo na svahu.

Lyžiari v Bachledovej sa môžu i túto zimu tešiť hneď na niekoľko noviniek. Pre návštevníkov zo Zamaguria a Pienin sa otvorí dlho očakávaná prístupová cesta z Malej Frankovej, ktorá ponúkne rýchly a pohodlný prístup zo severnej strany strediska. Súčasťou nového prístupu z Malej Frankovej bude veľká odstavná plocha pre autá, kasa, bufet a hygienické zariadenia. Zmodernizuje sa aj prístup z Jezerska doplnený novým bufetom a hygienickými zariadeniami.

zasnežovanie bachledova

Deti a nelyžiarov poteší najmä nové osvetlené klzisko s požičovňou korčúľ v Jezersku, ako aj snowtubing, snowrafting, detský náučný chodník, vyhliadková vežia a iné obľúbené atrakcie. Pre malých lyžiarov sú pripravené dva detské ski parky, meraná slalomová dráha a animačné programy maskota Gorgyho. V Bachledke to tento rok bude hrať na goralskú nôtu. Návštevníci zažijú goralský karneval, lyžovačku v krojoch, či poriadnu veselicu na svahu. Už počas Vianoc okúsia pravú žiarsku lyžovačku s kopcom snehu a ľudovou zábavou.

Všetko nasvedčuje tomu, že tohtoročná zima bude dlhá, zábavná a hlavne plná snehu. 

 

Kontaktné údaje:

BACHLEDKA Ski & Sun  - Infocentrum

Telefón: +421524498101

Email: info@skibachledova.sk

www.bachledka.sk

Nájdete nás aj na Facebooku:
 poslať článok mailom  vytlačiť článok