STYRCON - paropriepustné zateplenie Vám ušetrí k - Fasády | moja Nitra
 
 

STYRCON - paropriepustné zateplenie Vám ušetrí kopec problémov

dátum pridania: 13.05.20-22:15

Potrebujete paropriepustné zateplenie s nehorľavou izoláciou? STYRCON je ideálny materiál pre Vás.

Rozumieme zatepleniu

Sme pôvodná slovenská firma, ktorá bola založená ešte v roku 1992. Venujeme sa hlavne výrobe polystyrén-cementovej zmesi lisovanej do dosiek s názvom STYRCON 200. Vývoj technológie, ktorá je naša originálna a patentovo chránená, bol impulzom pre vznik spoločnosti.

Vyrábame tepelnú izoláciu vlastnou originálnou patentovo chránenou technológiou už od roku 1991. Polystyrén-cementové dosky STYRCON®200 sú paropriepustné, nehorľavé, vhodné tiež na zateplenie problémových stavieb a neštandardných konštrukcii.

Spoľahlivý výrobný podnik 2016

Národné informačné stredisko Slovenskej republiky, a.s. potvrdilo hodnotenie spoločnosti Styrcon s.r.o. v odvetví priemyselnej výroby za rok 2016. Firma sa zaradila medzi spoločnosti, ktoré prešli prísnou analýzou s výbornými výsledkami a získali známku SPOĽAHLIVÝ VÝROBNÝ PODNIK.

Známku udeľuje Národné informačné stredisko Slovenskej republiky (NiSSR), ktorá každoročne analyzuje hospodárske prostredie a ekonomické zdravie podnikov. Pri ich porovnávaní sa opiera o preukázateľné podklady svedčiace o kvalite firmy. Cieľom projektu je zlúčiť skúsené spoločnosti, pre ktoré je kvalita základom úspechu a vyznačujú sa profesionálnym a odborným prístupom.

STYRCON 200, ktorý zaújme svojími prednosťami

Paropriepustné zateplenie

Polystyrén-cementové dosky STYRCON 200 majú výbornú paropriepustnosť, ktorá je daná pórovitosťou štrukúry. Cement obaľuje granule polystyrénu, ale nevypĺňa priestory medzi nimi. Tie ostávajú voľné. Paropriepustnosť dosiek STYRCON®200 je lepšia ako má pôvodné murivo z betónu, tehly, alebo pórobetónu. Nekondenzuje vodná para v konštrukcii.

Nehorľavé zateplenie

STYRCON 200 je nehorľavý kvôli cementovej škrupine na každej polystyrénovej guľôčke. Táto bariéra zabraňuje šíreniu plameňa. Izoluje polystyrénové granule od seba. Ak sú tepelnoizolačné dosky STYRCON®200 vystavené priamemu ohňu, polystyrén sa z nich len postupne odparí, ale cementový skelet ostane. Dosky ostanú doskami, nebortia sa, nič z nich neodkvapkáva.

Sanačné zateplenie

Polystyrén-cementové dosky STYRCON 200 majú výbornú paropriepustnosť, ktorá je daná pórovitosťou štrukúry. Cement nevypĺňa priestory medzi granulkami polystyrénu, tie ostávajú voľné. Tvoria sieť veľkých nekapilárnych - nevzlínavých a navzájom poprepájaných pórov. V doskách STYRCON®200 sa nachádzajú aj kapilárne póry. V cementovej škupine. Sú však krátke a vzlínajúca voda sa ihneď odparuje do spomínaných medzizrnných priestorov.

Dosky STYRCON®200 v kontakte s vlhkým murivom ostávajú na povrchu suché. K odpareniu vody dochádza priamo v doskách. Na rovnakom princípe funguje aj sanačná omietka. Na rozdieľ od nej je kapacita pórov v doskách STYRCON®200 podstatne väčšia. Navyše dochádza k tomu, že pôvodná stena je po zateplení teplejšia, výpar vody do styrconovej štruktúry väčší ako v sanačnej omietke - murivo sa rýchlejšie vysušuje!

Vnútorné zateplenie

Interiérové zateplenie sa bežne neodporúča, lebo pôvodné murivo ostane v zime prechladené, čo spôsobí kondenzáciu vodnej pary v konštrukcii. Tento problém sa dá obísť kapilárne aktívnym materiálom, ktorý kondenzát odvedie - rozpije. Tým sa dosiahne rýchle spätné odparenie vody z muriva.

STYRCON 200 je kapilárne aktívny. Cementová štruktúra rozpije vodu vzniknutú rosením v obvodovej stene a odvedie ju do väčších priestorov medzi granule polystyrénu.Tu sa voda odparí. Tento jav sa odohráva v celom priereze dosky STYRCON®200, nielen na vnútornom povrchu.

Objavte v našom STYRCON e-shope všetko pre vaše domáce zateplenie

Chcete zateplovať vlastnými silami? Našli ste to správne miesto. Pre zvýšenie kvality poskytovaných služieb sme pre vás spustili e-shop rôzneho materiálu, ktorý využijete pri zateplovaní vášho nehnuteľného majektu. V našom e-shope máme pre vás pripravené:

výrobky z polystyrén-cementovej zmesi

• zateplovací systém STYREXON

• fasádne omietky a nátery vhodné na povrchové úpravy

• cementové zmesi a lepidlá

 

Vo videu si môžete pozrieť, čo všetko Vám môže STYRCON ponúknuť:

Sme hrdí na našu "rodinnú firmu" a na to, že Vám, našim zákazníkom, vieme ponúknuť tie najlepšie riešenia.


STYRCON - paropriepustné zateplenie

Hlavná 71, 951 73 Jelenec

037/631 3207, 0905 540 855, 0905 714 980

styrcon@styrcon.sk

www.styrcon.sk

Nájdete nás aj na Facebooku.

 


Media galéria
 poslať článok mailom  vytlačiť článok