Stará Vodáreň v Nitre ... poklady minulo - Služby a rôzne | moja Nitra
 
moja Nitra - informačný portál, zoznam firiem
Služby a rôzne v Nitre - magazín moja Nitra
hľadať: 
 

Stará Vodáreň v Nitre ... poklady minulosti sú radosťami súčasnosti

dátum pridania: 10.04.18-10:58

Budova starej vodárne, kedysi nám slúžila ako zdroj pitnej vody v Nitre, bez ktorej si ani dnes, tak ako bez chvíľ naplnených radosťou nevieme náš každodenný život predstaviť. Dnes už je pre nás zdrojom krásnych zážitkov, či už z pohybových, tanečných, hudobných, dramatických a tvorivých aktivít.

V mestskom parku na Sihoti vedľa reštaurácie Starý Biskupský Hostinec, z kedysi starej budovy vodárne z 30-tych rokov 20. storočia, vyrástlo miesto vašej viac ako príjemnej súčasnosti. 

Stará Vodáreň ... vstúpte ... 

Z veľkej časti pôvodná zachovalosť budovy nesie v sebe krásu číreho, čistého posolstva minulosti, akú v sebe nesie len voda. A zároveň sa stáva miestom pre realizáciu prúdu myšlienok vašich nových nápadov a viac ako príjemne strávených chvíľ v Nitre. 

Nie celkom bežný priestor, vám prináša nie celkom bežné zážitky, emócie vo viac ako dobrom zmysle slova. 

Vo vstupnej hale vám okrem milej recepcie padne zrak na lezeckú stenu, ktorá vás svojou farebnosťou a mohutnosťou hneď v príchode dobije zvláštne krásnym pocitom zvedavosti. 

Pred vami sú ďalšie dvere a po ľavej strane schody hore a schody dole, ktoré vedú do ďalších miestností. Stará Vodáreň disponuje štyrmi miestnosťami, ktoré si môžete prenajať na komerčné účely. A v každej z nich to dýcha nádherným prepojením čara dávnej minulosti, nadšenia z prítomnosti a očakávania z budúcnosti.  

Lezecká stena

Už spomínaná, lezecká stena je vysoká 5,5 metra. Je určená pre všetkých s možnosťou lezenia pod vedením inštruktora. A je potrebné si termín zarezervovať. Všetko, čo by ste mali predtým ako sa pustíte do lezenia vedieť: www.staravodaren.sk/lezecka-stena

Tvorivá dielňa

Schody hore vás zavedú do najtajnejších kútov vašej tvorivej fantázie, miestnosť určená na kreatívne tvorenie, tvorivá dielňa, nielen pre deti. Priestor pre vašu umeleckú chvíľku a potešenie duše. Vytvorte si vlastnú mandalu, oboznámte sa s výtvarnými technikami, podeľte sa o svoju radosť z umeleckej tvorby v príjemnom kolektíve. Vyberte si jeden, dva, ... z tvorivých kurzov: www.staravodaren.sk/tvoriva-dielna 

Miestnosť sa dá prispôsobiť na rôzne príležitosti, takže si ju môžete prenajať aj pre vaše stretnutia, kurzy, teambuildingy. Miesto, priestor pre váš nápad. 

Hudobné štúdio

V pivničných priestoroch sa vždy schováva niečo jedinečné, niečo čo dýcha tajomnom. A ani v Starej Vodárni tomu nebude inak. Schody dole v sebe nesú ten magický okamih zvedavosti a očakávania, vás dovedú rovno do hudobného štúdia. Nádherná miestnosť so všetkým, čo k nej patrí: hudobné nástroje, ozvučenie, osvetlenie, 70 miest. Dáva priestor vašej vlastnej hudobnej, dramatickej umeleckej tvorbe v podobe skúšok a samotným koncertom a divadelným predstaveniam.  A v neposlednom rade vášmu vznešenému hudobnému, divadelnému umeleckému zážitku. Každý z týchto zážitkov je ešte navyše umocnený o čarovnú atmosféru tohto miesta. www.staravodaren.sk/hudobne-studio  

                             

Štúdio pohybu a tanca 

Štúdio pohybu a tanca je miestnosť určená pre najrôznejšie pohybové aktivity. Veľkosť priestoru a celková atmosféra, ktorú dotvárajú zrkadlá a obrovské pôvodné okná pôsobia veľmi optimisticky, navodzujú komornú atmosféru počas cvičenia. Súčasťou je šatňa a sprchy. Čo sa pohybu týka, svoje si tu nájdu skutočne všetci.   

Ponuka je zameraná tak ako na dynamické, tak aj na relaxačné formy cvičenia. Vyberte si to pravé pre vás:

Mama Fit Club
skupinové cvičenie pre mamičky , ktoré sa chcú po pôrode rýchlo dostať do formy. Deti sú neoddeliteľnou súčasťou tohto cvičenia. www.staravodaren.sk/mama-fit-klub

Fit Dance
cvičenie pod vedením Inštruktorky Ing. Zuzany Bystiranskej, plné energie, ktoré v sebe spája jednoduché tanečné choreografie a cviky na formovanie postavy. www.staravodaren.sk/fit-dance

Step aerobic
dynamické a funkčné cvičenie na steperoch vedie inštruktorka PhDr. Iťa Chudík Malá.  www.staravodaren.sk/step-aerobic

Body forming
body forming s Juliou Karovou. Obsahuje prvky pilatesu, street workoutu, kombináciu  izometrických cvičení, funkčného tréningu a fitness.

Joga
pod vedením Ing. Petry Hausnerovej a Ing. Marty Vavrovej pomáha pri zvýšení flexibility, sily a uvoľnení tela i mysle. Tehotenská Joga, Joga pre deti, Ashtanga joga. www.staravodaren.sk/joga

Tehotenská joga 
cvičenie jogy zamerané špeciálne na obdobie tehotenstva bezpečným spôsobom, odporúčané ideálne od druhého trimestra (približne týždne 12/14-16) až po pôrod. Kombinujeme fyzické cvičenie s dýchaním a koncentráciou. Pomáha uvedomovať si a aktívne pracovať so zmenami, ktorými v priebehu jednotlivých týždňov a mesiacov tehotenstva prechádzame my mamy spolu s našimi vyvíjajúcimi sa deťmi. Vychutnávajte si tehotenstvo a pripravte sa na pôrod s Ing. Petrou Hausnerovou.

Yin/Yang joga
Joga je svojím bohatstvom možností prístupná všetkým bez rozdielu veku, skúseností či flexibility a akýchkoľvek iných atribútov či tvarov tela. Na skupinových hodinách jogy najčastejšie kombinujeme tieto tri prvky: fyzické cvičenie, dychové cvičenia a koncentrácia (meditácia). Vieme, že Yin a Yang sa navzájom dopĺňajú a vytvárajú jeden celok. Vhodnou kombináciou oboch prvkov vzniká komplexné cvičenie blahodarne vplývajúce nielen na telo ale aj na dušu a ducha.

Joga pre deti
Joga pre deti podporuje zdravý fyzický, mentálny a emočný rozvoj a tiež sociálny vývin cez zisťovanie hraníc medzi sebou a okolím, spoluprácou v skupine a učenie sa opakovaním a napodobňovaním. Spoznávanie vlastného tela tým najprirodzenejším spôsobom pre deti – formou hrania, pohybu, tanca, spevu, dýchania, vizualizácie, jednoduchých príbehov a fantázie.

Yin joga
Väčšina cvičení vrátane hodín "bežnej"jogy je Yangovej povahy (vynakladanie fyzického svalového úsilia pre dosiahnutie cieľa). Yin joga vhodne dopĺňa Yangovú aktivitu. Po fyzickej stránke sa Yin zameriava na tzv. Fascia – spojovacie tkanivo po celom tele a taktiež hlbšie položené šľachy, úpony a kosti. Pravidelný Yin v konečnom dôsledku prispieva i k zlepšeniu Yangovej výkonnosti. Zharmonizujte si telo aj dušu.

Hatha joga
cvičenie hatha jogy prináša pocit rozvoja, a to v dvoch rovinách. V mentálnej(duševnej) prináša ukľudnenie, pocit vyrovnanosti. V druhej fyzickej zase prináša zlepšenie kondície, vitality, pružné svaly a kĺbovú pohyblivosť. Pomáha očistiť telo, a tým aj myseľ. K tejto očiste slúžia ásany (pozície), mudry (symbolické gestá), pránajáma (kontrola dychu) a krije (očistné techniky). Dobre zvádnutá asána je oveľa viac než len estetický zážitok. Je to taktiež pochopenie a zvládnutie určitých procesov v našom tele, či už na fyzickej alebo spirituálnej úrovni. Cvičením asán si zlepšujeme dýchanie, posilňujeme svaly, stimulujeme nervovú sústavu a vnútorné orgány. 

Aikido
cvičenie pod vedením Ing. Rada Krkoša vám prináša úsmev, sebadôveru, priateľov a samozrejme skvelý pocit z pohybu. Aikido tréning je hlavne o pohybe. Cvičenie je vhodné pre všetky vekové kategórie.

Zumba
tanečná fitness hodina plná energie, skvelej hudby a dobrej nálady. Kombinuje dynamickú latinsko-americkú hudbu a latinsko-americké tance spolu s aeróbnymi pohybmi. Teší sa na vás inštruktorka Mgr. Kristína Olejárová. www.staravodaren.sk/zumba-fitness

 

 

To čo vám Stará Vodáreň v Nitre ponúka prostredníctvom zabehnutých aktivít a pripravovaných podujatí je ako pohár čistej vody, ... uhasí smäd, osvieži a zaleje vás tým najlepším ...

Užite si vaše skvelé chvíle v Starej Vodárni do dna. 

 

Stará Vodáreň

Park na Sihoti Nitra

tel.: 0915 520 711

e-mail: morvayova@staravodaren.sk

www.staravodaren.sk

facebook 
 poslať článok mailom  vytlačiť článok