Skvelá lyžovačka na Salamandra resort - n - Šport a relax | moja Nitra
 
moja Nitra - informačný portál, zoznam firiem
Šport a relax v Nitre - magazín moja Nitra
hľadať: 
 

Skvelá lyžovačka na Salamandra resort - najdostupnejšie stredisko zo západného a južného Slovenska

dátum pridania: 13.11.16-22:19

Lyžiarske stredisko SALAMANDRA Resort je situované uprostred unikátnej prírody Štiavnických vrchov v blízkosti historicky významného mesta Banská Štiavnica. Moderné a technicky vysokokvalitné stredisko ponúka lyžiarom ideálne športové vyžitie na stredne náročnej zjazdovke v jedinečnom prostredí s mimoriadnym historickým dedičstvom.

 

SALAMANDRA Resort je najjužnejšie situovaným strediskom na Slovensku. Vďaka tomu je najbližšie dostupným lyžiarskym strediskom s lanovkou pre lyžiarov zo západného a južného Slovenska. Patrí medzi najzaujímavejšie lyžiarske strediská na Slovensku vďaka svojej severozápadnej orientácii lyžiarskeho svahu, optimálnej náročnosti a relatívne chladnému zimnému počasiu.

Stredisko je atraktívne svojou modernou štvorsedačkovou lanovkou s bublinami, bezkontaktným turniketovým systémom, moderným zasnežovacím systémom, prírodným jazerom, tzv. tajchom, a kvalitným zázemím potrebným na profesionálnu prevádzku počas zimnej sezóny.

Dopriať si športový relax v lyžiarskom stredisku SALAMANDRA Resort znamená načerpať energiu z unikátnej harmónie sily štiavnickej prírody a ducha baníckej histórie podporenú profesionálnou starostlivosťou a kvalitnými službami moderného lyžiarskeho rezortu.

O vysokej kvalite lyžovania svedčia odborníkmi posúdené výborné parametre 1450 metrov dlhej zjazdovky. Optimálny sklon stredne náročnej zjazdovky so zaujímavým členením a absenciou strmých úsekov prináša zaujímavé vyžitie pre skúsených lyžiarov i začiatočníkov. Svojou severozápadnou orientáciou sa zaraďuje k úzkej skupine výnimočných slovenských zjazdoviek.

Lyžiarske stredisko SALAMANDRA Resort disponuje vysokokvalitným technickým vybavením a licencovaným personálom na prevádzkovanie a riadenie strediska. Moderná zasnežovacia technika kapacitne pokrýva výrobu technického snehu aj počas sezóny s nižším počtom mrazivých dní.


 

 • Severozápadne orientovaná, stredne náročná zjazdovka s dĺžkou 1450 m 
   
 • Údolná stanica lanovky v nadm. výške 580 m n.m., prevýšenie zjazdovky 271 m 
   
 • Moderná krytá 4-sedačková lanovka Doppelmayr s kapacitou 2400 osôb/hod 
   
 • Zasnežovací systém YORK
   
 • Bezkontaktný turniketový systém SKI DATA
   
 • Zrekonštruovaný tajch slúžiaci ako zdroj na zasnežovanie a miesto pre oddych v letných mesiacoch


Prevádzková doba
– v závislosti od snehových a poveternostných podmienok

1/12 - 22/1 :  8:30 - 15:30

23/1 - 30/4 :  8:30 - 16:00

 

Salamandra Resort, a.s.
Haburská 49/A
821 09 Bratislava

www.salamandra.sk

kontakt: info@salamandra.sk

tel. číslo: +421 918 789 454


Media galéria
 poslať článok mailom  vytlačiť článok