Škola lyžovania - rýchlo a ľahko - Dovolenky - Zima | moja Nitra
 
 

Škola lyžovania - rýchlo a ľahko

dátum pridania: 15.10.09-16:19

Chcete sa naučiť lyžovať, jazdiť na snowboarde, či zdokonaliť sa v týchto zimných športoch? Alebo chcete dať do lyžiarskej školy deti?


Školy lyžovania, či snowboardingu nájdete takmer v každom lyžiarskom stredisku. Vedú ich skúsení lyžiari, ktorí musia mať inštruktorský kurz, alebo trénerskú školu. Pomôžu vám pri prvých oblúkoch, ale aj vtedy, ak lyžovať viete, len sa necítite na lyžiach stopercentne istí, prípadne ak chcete prejsť na snowboard, či carvingové lyže.

Väčšina škôl ponúka individuálnu alebo skupinovú výuku a detskú škôlku lyžovania. Kým individuálna výuka zohľadňuje vaše potreby, skupinová je vhodná skôr pre záujemcov rovnakého veku a lyžiarskych schopností. Je vhodná pre ľudí, ktorí chcú svoj voľný čas využiť aktívne a radi pri tom spoznávajú iných ľudí, aj pre deti od 7 rokov. Pre tie menšie je určená buď škôlka, alebo individuálna forma. Ceny pre dospelých sa pohybujú okolo 25 eur za jednu vyučovaciu hodinu (zväčša 60 minút), viac hodín znamená základnú hodinovú sadzbu.

Lyžiarske kurzy pre deti sú určené pre vekovú kategóriu 4 až 7 rokov. V tomto veku sú najlepšie individuálne kurzy, ktorých cena sa pohybuje od 20 eur za hodinu pre jedno dieťa, pri väčšej skupine je cena nižšia.

Ceny v snowboardových školách sa od lyžiarskych veľmi nelíšia, odborníci ale odporúčajú venovať základom jazdy na snowboarde aspoň tri dni.

(red.)
 poslať článok mailom  vytlačiť článok