SKIPARK Kubínska hoľa – zábava pre celú r - Šport a relax | moja Nitra
 
moja Nitra - informačný portál, zoznam firiem
Šport a relax v Nitre - magazín moja Nitra
hľadať: 
 

SKIPARK Kubínska hoľa – zábava pre celú rodinu

dátum pridania: 27.11.12-12:58

SKI PARK Kubínska hoľa je najväčšie lyžiarske stredisko na Orave. Máme pre Vás 2 lanovky, 8 vlekov, SNB park, škôlka, servis, bufety, 1500 parkovacích miest. Južný svah ponúka množstvo zaujímavých tratí. Svoje si nájdu začiatočníci ale pretekári. Vrchná stanica lanovky je v nadmorskej výške 1396 m.n.m.

 Od free-ride cez pretekárske trate až po detskú škôlku, lyžiarske stredisko Kubínska hoľa ponúka skvelé podmienky pre všetkých. Veľkou výhodou Kubínskej hole je južná strana zjazdových svahov a samotné umiestnenie Oravskej Magury, ktorá poskytuje nádherný výhľad na celú Oravu, Nízke aj Západné Tatry, protiľahlé Chočské vrhy, Malú a Veľkú Fatru. Čo spolu so 3 km dlhou zjazdovkou, robí naše stredisko ideálnym miestom pre nezabudnuteľný zážitok z lyžovačky či už pre jednotlivcov alebo pre rodiny s deťmi.

SKI PARK Kubínska hoľa sa nachádza v prekrásnej prírode pohoria Oravská Magura a je jedným z najnavštevovanejších stredísk zimných športov na Slovensku. V nadmorskej výške 720 až 1 390 m. n. m. s južnou expozíciou môžu nadšenci zimných športov nájsť moderné lyžiarske stredisko so širokým spektrom lyžiarskych tratí a prepravné zariadenia s kapacitou 9000 pasažierov za hodinu. Celkové prevýšenie 676 metrov. Môžete sa pohodlne vyviesť lanovkou do výšky 1396 metrov nad morom a tam si vychutnajte pohľad na krásnu scenériu západných Tatier a Chočskýh vrchov. Zjazdovky v lyžiarskom stredisku SKI PARK Kubínska hoľa sú homologizované certifikátom FIS. V rámci kategorizácie lyžiarskych stredísk bola stredisku pridelená značka kvality a bolo klasifikované ako 5 hviezdičkové lyžiarske stredisko. Na zaparkovanie je k dispozícii 1500 parkovacích miest BEZ POPLATKU.

K dispozícii je 14km denne upravovaných tratí, ktoré sú v prípade potreby zasnežované umelým snehom od spoločnosti Johnson Controls . Milovníkov adrenalínových disciplín určite poteší free-ride zóna a taktiež snowpark s množstvom skokov a prekážok, ktorý je vybavený vlastným vlekom. Pre fanúšikov bežeckého lyžovania sú pripravené trate v dĺžke 10 km.

Samozrejmosťou sú moderné horské dopravné zariadenia – 2 štvorsedačkové lanovky s nástupným pásom a 8 lyžiarsky vlekov od spoločnosti POMA. Spolu predstavuje ich celková prepravná kapacita 9 000 prepravených pasažierov za hodinu.

Počas zimnej sezóny ponúka Kubínka milovníkom zimných športov okrem výborne upravovaných zjazdových tratí aj ostatné služby, bez ktorých dobrá lyžovačka nemôže byť: požičovňu a servis lyžiarskej výstroje. Pre začiatočníkov bude určite zaujímavá lyžiarska škola, ktorej inštruktori sú profesionáli s certifikátmi vo svojej kategórii a ovládajú minimálne jeden cudzí jazyk (anglický, maďarský, nemecký, ruský alebo poľský).

Pri dobrej lyžovačke určite vyhladnete. Priamo v stredisku aj na zjazdovkách je niekoľko bufetov, kde sa môžete občerstviť, či posedieť si na slnkom zaliatej terase. Tých náročnejších privíta svojou príjemnou atmosférou. Môžete si pochutnať na rôznych dobrotách, alebo len tak posedieť s priateľmi pri dobrom vínku. Reštaurácia sa nachádza v blízkosti KIDS PARKu a má priestrannú slnečnú terasu. Vo vybraných reštauráciách na Kubínke - ORAVA, SKIBAR - nájdete denné menu len za 3 EURO, čaj 50 EUROCENTOV a hruškovica len 70 EUROCENTOV!!!

Novootvorený HOTEL GREEN*** nachádzajúci sa priamo v stredisku je ideálnym miestom na prežitie Vašej dovolenky. Ponúka nielen možnosť spoznať kraj plný harmónie prírody a tradícií, ale aj nekonečne veľa možností ako si vychutnať krásy zasneženej prírody. Užite si pobyt v HOTELI GREEN*** v komfortne zariadených izbách a apartmánoch. Personál Vám bude denne k dispozícii, aby Vám poskytol pozornosť, ktorú si zaslúžite.

Pre najmenších je pripravený projekt detskej škôlky, kde sa deti budú môcť hravou formou zoznámiť so zasneženým terénom a absolvovať svoje prvé kroky na lyžiach. Pre deti budú v areáli škôlky pripravené rôzne atrakcie a súťaže.

Pre Vaše deti, ale aj pre dospelých je k dispozícii KIDS PARK. Čo všetko v KIDS PARKu nájdete? Predovšetkým posuvný pás, detské vleky, rozprávkovú dráhu. S ich pomocou sa každý naučí lyžovať oveľa ľahšie, bez strachu a hlavne zažije pri tom veľa zábavy. V KIDS PARKu deti nájdu hračky, figúry, šmýkačku, šmýkacie autíčka a ďalšie prekvapenia.

SKI PARK Kubínska Hoľa

Dolný Kubín - smerom na obec Beňova Lehota

www..kubinska.sk

info@kubinska.sk

+421 915 595 311

 
 poslať článok mailom  vytlačiť článok