Ski Králiky - lyžovačka na horách, relax - Šport a relax | moja Nitra
 
moja Nitra - informačný portál, zoznam firiem
Šport a relax v Nitre - magazín moja Nitra
hľadať: 
 

Ski Králiky - lyžovačka na horách, relax na snehu

dátum pridania: 02.12.13-10:50

Stredisko Králiky sa nachádza v krásnej prírodnej scenérii v pohorí Kremnických vrchov, 10 km od Banskej Bystrice. Návštevníkom ponúka 4 zjazdovky ľahkej obtiažnosti s celkovou dĺžkou 2330 m.

Zjazdové trate sú pravidelne upravované a z 80% zasnežované technickým snehom. V stredisku je k dispozícii 4-sedačková odpojiteľná lanovka, vlek Doppelmayer a detský vlek. Celková prepravná kapacita strediska sa vybudovaním lanovky zvýšila na 3650 os./hod!
 

LYŽUJTE BEZ DLHÉHO ČAKANIA NA RAD

Postavili sme pre Vás novú odpojiteľnú 4-miestnu sedačkovú lanovku, s dĺžkou 676 m a kapacitou 2250 osôb za hodinu. Sedačka v mieste nástupu aj výstupu spomalí, je teda prispôsobená aj začiatočníkom a deťom.
K dispozícii máte aj naďalej kotvový vlek Doppelmayr s dĺžkou 450 m a kapacitou 1100 osôb za hodinu (iba cez výkendy) a detský vlek s dĺžkou 150 m a kapacitou 300 osôb za hodinu. 

lyziarske stredisko kraliky, kraliky lyziarske stredisko,

Vychutnajte si komfort z lyžovania na rozšírenej zjazdovke s celkovou dĺžkou zjazdových tratí 2330m vybavenej najmodernejšou technológiou zasnežovania, ktorú pre Vás denne upravujú profesionáli.

LYŽOVAČKA NEMUSÍ KONČIŤ ZÁPADOM SLNKA

Vyskúšajte u nás nové večerné lyžovanie na plne osvetlenej zjazdovke pri lanovke.

vecerne lyzovanie kraliky,kraliky vecerne lyzovanie, 

Pre milovníkov bežeckého lyžovania sa v blízkosti strediska nachádza aj niekoľko kilometrov bežeckých tratí upravovaných mestom Banská Bystrica, ktoré sú vstupnou bránou do Kremnických vrchov.

Priamo v stredisku je pre Vás k dispozícií budova , v ktorej možete využiť služby reštaurácie, bufetu, požičovne lyží a základného servisu ako aj predaj skipasov. Na občerstvenie ale aj plnohodnotné stravovanie je k dispozícií Reštaurácia Králický hostinec nachádzajúca sa priamo na svahu. Reštaurácia ponúka hneď niekoľko možností. Na prízemí sa nachádza samoobslužná zóna, tzv. “ táckareň“, kde si zákazník pri pulte objedná od ponúkaného  jedla cez nápoje až po sladkosti úplne všetko. Denne je pre Vás pripravované aj klasické denné menu za zvýhodnenú cenu obsahujúce polievku, hlavné jedlo a nápoj. Prvé poschodie je s obsluhou a je možnosť vybrať si z ponuky a la card. Kapacita obidvoch podlaží je 150 osôb a je rozdelená rovnomerne. Reštaurácia je plne prispôsobená aj pre imobilných zákazníkov(vchod, vnútorné usporiadanie, sociálne zariadenia). Na  zakrytej terase nachádzajúcej sa pri vstupe do reštaurácie je ďalších 100 miest na sedenie a jeden bufet ponúkajúci jedlá typu fast – food a ako aj bohatú ponuku teplých a studených nápojov.   Apreski Bar priamo na zjazdovke nad údolnou stanicou lanovky sa postará o vašu zábavu až do neskorých nočných hodín.Vďaka svojej kapacite je v reštaurácii Králický hostinec  takisto možnosť usporiadať oslavy, svadby, firemné akcie či školenia!  

stravovanie kraliky, jedalen kraliky,obcerstvenie kraliky,

 

POŽIČOVŇA LYŽIARSKEJ A SNOWBOARDOVEJ VÝSTROJE a SKI SERVIS

V požičovni lyžiarskej a snowboardovej výstroje, si môžete vybrať z nových modelov všetkých veľkostí. Okrem lyží, snowboardov, lyžiarok, snowboardových topánok a lyžiarskych palíc je samozrejmosťou aj požičanie ochrannej prilby pre bezpečnosť Vašej lyžovačky. Servis na všetku na nás zapožičanú výstroj je bezplatný. Požičovňa a servis je otvorená vždy počas prevádzkových hodín lyžiarskeho strediska. V prípade, že potrebujete pomôcť s vlastnou výstrojou, využite služby nášho základného servisu, kde Vám ošetríme sklznicu, nastavíme, opravíme viazanie, či vykonáme iné potrebné opravy.

LYŽIARSKI A SNOWBOARDOVI INŠTRUKTORI 

Pre začiatočníkov všetkých vekových kategórii sú pripravení naši inštruktori, ktorí Vám pomôžu s Vašimi začiatkami na svahu, alebo aj privedú vašu jazdu takmer k dokonalosti.

Lyžiarsku školu si môžete dopredu dohodnúť s inštruktorom na tel. čísle: 0908 649 424. Vyučovacia hodina lyžiarskej a snowbioardovej školy trvá 50 minút.

 

Do nášho lyžiarskeho strediska sa môžete dostať osobným autom, pričom sme rozšírili bezplatné parkovisko priamo v areáli. Zaujímovou službou pre našich klientov je aj skibus, ktorý dovezie zákazníkov z vybraných zastávok v meste Banská Bystrica priamo do strediska a po skončení lyžovačky naspať do Banskej Bystrice. Pre našich klientov je samozrejme bezplatný.

LYŽOVANÍM ZÁBAVA NEKONČÍ

Počas lyžiarskej sezónny sa v stredisku konajú viaceré podujatia, ktoré spestria deň lyžiarom, ale zaujmú aj ostatných návštevníkov strediska. Treba spomenúť najmä Preteky psích záprahov, SnowCross Králiky-preteky snežných skútrov, Fašiangy na lyžiach, Zabíjačkové hody a Detské hry-celodenný program so súťažami pre deti.

 

NOVINKA V SEZÓNE 2013/2014


Úplnou novinkou v našom stredisku v nadchádzajúcej sezónne je realizácia projektu "ICE CAMP", ktorý opúšťa Donovaly a sťahuje sa k nám na Králiky. Takže našich návštevníkov čaká množstvo nových eventov a adrenalínových zážitkov, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou tohto projektu.

 

SKI KRÁLIKY

048 / 4197755, www.skikraliky.sk

 

 

  

 


Media galéria
 poslať článok mailom  vytlačiť článok