Ski centrum Košútka - pre tých čo milujú - Šport a relax | moja Nitra
 
moja Nitra - informačný portál, zoznam firiem
Šport a relax v Nitre - magazín moja Nitra
hľadať: 
 

Ski centrum Košútka - pre tých čo milujú zimu

dátum pridania: 26.11.12-15:53

Košútka je nové a moderné lyžiarske stredisko nachádzajúce sa v pohorí Veporské vrchy 1,5 km od centra mesta Hriňová.

V zimnom období je našou najvýznamnejšou športovou aktivitou lyžovanie a snowboardovanie na priľahlých zjazdovkách. Ponúkame vleky a zjazdovky troch rôznych náročností, takže si prídu na svoje skúsený lyžiari, aj menej skúsený lyžiari a aj úplný začiatočníci.

 

Centrum areálu s počiatočnou stanicou vleku sa nachádza v nadmorskej výške 503 m. V areáli sú tri lyžiarske vleky (960 m, 350 m, 150 m), ktoré vyvezú lyžiarov do nadmorskej výšky 723 m. Umelo zasnežované zjazdovky všetkých náročnosťných kategórii – v celkovej dľžke 2.500 m – sú situované severovýchodne a poskytujú optimálne podmienky pre lyžiarov ako aj snowboardistov. Areál je umelo osvetlovaný, takže je u nás veľmi populárne nočné lyžovanie na najdlhšej 960 m zjazdovke.

Každoročne usporadúvame Big Air Košútka – súťaž v freestile skokoch snowboardistov a free skierov.

Pre návštevníkov ski centra je k dispozícií požičovňa lyží a snowboardov od renomovaných svetových výrobcov. V požičovňi máme carvingové lyže a snowboardy vysokej kvality pre dospelých a deti a samozrejme aj lyžiarky, helmy, palice.

V prípade, že plánujete pravidelne dochádzať do nášho ski centra ponúkame Vám možnosť uskladnenia lyží a snowboardov za poplatok 0,7 Eur/deň.

Lyžiarska a snowboardová škola stredisku funguje prevažne počas víkendov, sviatkov a prázdnin, ale po telefonickom dohovore aj cez týždeň. Je nutné si s inštruktorom dohodnúť lekciu vždy dopredu, pretože inštruktori nie sú stabilne na Ski centre Košútka. Naši inštruktori čakajú nielen začiatočníkov ale aj pokročilých lyžiarov a snowboardistov, ktorí si chcú zdokonaliť svoju techniku. Ponúkame možnosť výuky pre jednotlivcov, ako aj pre menšie skupiny.

Prístup motorovým vozidlom je priamo do centra lyžiarskeho strediska, bez nutnosti cestovania po náročnom horskom teréne. Tu sú vytvorené parkovacie kapacity cca 150 parkovacích miest a nájdete tu aj novopostavený penzión. V budove okrem reštaurácie a izieb sa nachádza centrálna pokladňa, požičovňa lyží, horská služba, toalety. 


SKI Centrum KOŠÚTKA, s.r.o.
Slanec 847
962 05 HRIŇOVÁ

www.kosutka.sk
info@kosutka.sk


Všeobecné info:   0907 814 487 (SK, EN)

Penzión, Reštaurácia:     0905 773 344 (SK, EN, HU)

Požičovňa bicyklov, ZipWire: 0905 773 344 (SK, EN, HU)

 


Media galéria
 poslať článok mailom  vytlačiť článok